Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Villany számla?

Villany számla?

Figyelt kérdés

Megkaptuk az e havi sárga csekket. Döbbenetesen sok.

Most először néztük át. Előző havi számla indulási elszámolása legyen most 3.

Az e havi is ugyan ennyivel indul, pedig szerintem az előző havi zárónak kellene hogy legyen, az e havi nyitó.

Nem mindig ugyanaz a nyitó, így légyegében kifizettetik velünk az előző villanyszámlát is?

Holnap azért bemegyek érdeklődni, csak kíváncsi vagyok a véleményetekre, hogy is van ez.


2013. jan. 31. 21:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem igazán érthető, amit írsz, mi a kérdés? Alapesetben évente egyszer van leolvasás, az alapján számolják ki a havi átalányt. Ezt fizeted a sárga csekken, ez mindig ugyanannyi. Következő alkalommal leolvassak a mérőt megint, akkor kiderül, hogy a "tippet" fogyasztáshoz képest mennyi volt a valós fogyasztás. Ha több, akkor pluszban kell fizetni, ha kevesebb, akkor jóváirjak a következő havi számlán. Tehát ha teszem azt előző év szerint havi 5000.- nek megfelelő volt a fogyasztásotok, akkor annyit fizettek havonta. Év végen leolvasás kor kiderül, hogy nem 5, hanem 6000 volt a havi fogyasztásotok, igy kaptok egy csekket 12000.- forintról.
2013. jan. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ez így is van. De havonta beszoktam diktálni az óraállást. Így mindig tisztában vagyok hogy mit fizetek. Soha nem szokott lenni ugyanaz a nyitó. Előző záró a következő nyitó.

Csak a véleményetekre vagyok kíváncsi, mert szerintem itt nagyon elnyomtattak valamit. Szerintetek?

2013. jan. 31. 22:04
 3/5 anonim ***** válasza:
Neked van igazad
2013. jan. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azt kell megnézni, hogy a legutóbbi elszámolón (amit ők olvastak le) mennyi volt az óraállás. Majd megnézni, hogy most mennyi az óraállás.

Aztán összevetni, hogy az elmúlt résszámlákon (amelyek a diktálás miatt tulajdonképpen elszámoló számlák) mennyi kWh-t fizettél meg. A két óraállás különbözetét csökkentsd a résszámlákon számlázott mennyiséggel, majd az így kapott értéket szorozd kb. 55 Ft-tal, kb. annyi a fizetendő (ha negatív, visszatérítendő) összeg.

2013. jan. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is havonta jelentem,de én neten, így költségmentes. És nemrégen volt olyan gondom /dégáz /,hogy nem a megadott időszakban küldtem be az óra állást /1-2 nap eltérés / és rögtön nem a beküldött számok alapján állította ki a számlát,hanem résszámlát csinált ! Következőnek jobban figyeltem, és ők is jól csinálták a számlát.
2013. febr. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!