Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Olcsóbb egy lepusztult századf...

Olcsóbb egy lepusztult századfordulós házat/villát felújítani, mint újat építeni abban a stílusban?

Figyelt kérdés

A kérdés adott.


Megőrülünk a századfordulós stílusért, de felújítva vagy botrányos áron vannak vagy lepusztultan lehet venni nem valami nagyokat annyiért, mint egy mai ház lenne.


Nyilván a gépészete, szigetelése sőt az alaprajza nem épp a mai kornak megfelelő ezeknek.

Van értelme foglalkozni az ilyenekkel?


Vagy jobb nézni egy jó telket olyan helyen, ahol hagynak ilyen stílusban építtetni, és felhúzni inkább egyet? Oké, nem lesznek száz éves fák a kertben...


Gondolom, ha szinte teljesen szét kellene verni egyet, akkor nem épp olcsóbb, mire minden ki van cserélve, helyre hozva átalakítva...


Nyilván helytől is függ, mert pl. vidéken láttam már olyat, hogy 8 millióért egy tök nagy, végül is lakható állapotban, ősfás nagy parkban, hát mit mondjak vérzik a szívem, itt a telket alá 5-6 millió megvenni minimum, ha újat akarunk...


De hát nálunk nagyon gáz kerül 19-20 millióba és van 100 m2, semmi park, semmi ősfák, csak egy normál kert, gyümölcsfákkal, csá. Szóval így már nem érné meg vesződni vele, nem?


2013. febr. 3. 04:07
 1/4 A kérdező kommentje:
(Nem pestiek vagyunk, a kérdésben a vidéket úgy értettem, hogy mit tudom én falvakban, vagy ilyen helyeken lehet gyakran ilyeneket kifogni tényleg nagyon olcsón)
2013. febr. 3. 04:09
 2/4 anonim ***** válasza:
Akkor nagyon drága felújítani, ha valóban korhűt akarsz, illetve védett az épület.
2013. febr. 3. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Zsolt75 ***** válasza:
Szerintem a felújítás mindig drágább mint egy új építése. A te esetedben viszont ha eredetit akarsz akkor úgy az igazi ha újítod.
2013. febr. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen állapotban van és mekkora.

De hosszabb távon újat csinálni éri meg jobban.

2013. febr. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!