Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy kisebb házrészt szeretnénk...

Egy kisebb házrészt szeretnénk kialakítani úgy, hogy a kisszobát + a kamrát összenyitjuk + a pince (ami a kamrából nyílik), ez kb.33 m2. Van vkinek tapasztalata pince beépítéséről?

Figyelt kérdés
A belmagassága jelenleg 190cm, meg kéne magasítani (mélyíteni) - ezt hogyan? Mi legyen a talaj? Mi oda egy konyhát és fürdőt terveztünk. Hogyan jutna el onnan a szennyvíz? Hosszú, alacsony ablakot be tudunk oda rakni? A közös oldalt hang-szigetelni szeretnénk. Ezt üveggyapottal lehetséges? Jelenleg a kamrában van a kazán, a gázkazán, a gázbojler. Ezeket a kamra melletti kis tárolóba tennénk át - ugyanazon a falon maradna, csak ugyebár a másik felén. Ezt nagyon bonyolult megcsinálni? Minden tanácsnak, segítségnek nagyon örülnénk!
2013. febr. 6. 15:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Mi most a talaj? :-)

Kimélyíteni : ásó, lapát, vödör.

Aljára szigetelés, és beton, majd burkolat.

Előtte a szennyvíz elvezetés, valószínűleg szivattyús megoldás kell, hogy felemelje a szabványos szintre?

Ablakot nyilván a föld feletti részre van értelme berakni, miért ne tudnátok?

Mivel közös oldalt? A pince a föld alatt van, a szobátok a föld fölött, nem? Falat szerintem üveggyapottal nem jó szigetelni, vagy jól elzárva, mert az kipereghet, ha rosszak az illesztések. Jobb, és olcsóbb a hungarocell.

Gáz cuccok átpakolásához viszont (hiába csak 20 cm-re teszed, új terveztetést kell csinálni, és újra kell engedélyezni. Aztán a gázcsöveket levágni, átvinni, beszerelni.

2013. febr. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, a választ, hasznos volt :) !

A pince talaja most beton. Azt nem tudjuk, hogy ha kimélyítjük, akkor a beton alá mit tegyünk - ha jól tudom homok meg sóder kell, de milyen sorrendben és mennyi? Arra is gondoltam, hogy kívülről körbe kéne betonozni a falat, hogy ne ázzon be a pince. ez rossz ötlet? Az ablakokat meg úgy értettem, hogy mivel olyan alul lenne, nem dőlne össze a ház? Erős szerkezetű, kb. 40 éves tégla házról van szó.

Hang-szigetelni meg azért szeretnénk, hogy ne halljuk a többieket a szomszédból, mert elég hangosak.

Meg persze kívülről is szeretnénk szigetelni.

És a gázcuccok áttelepítését azt kivel tudjuk megcsináltatni, ill. kitől kéne engedélyt kérni?

Külön víz, gáz, villanyórát vajon be tudunk szereltetni?

Minél kevesebbet szeretnénk rá költeni!

2013. febr. 6. 17:05
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha felvered a betont a pincében, és leásol, kimélyíted, akkor az összetört beton nagy részét visszaterítheted. Szerintem kátrány kell szigetelésnek alulra, majd beton, külön sóder réteg nem. (de erről kőművest kellene kérdezni)

Ha a falat is felbetonozod, ugyanúgy, mögé kell tenni kátrányt.

Ablakot bárhová lehet tenni, ha fölötte falak vannak, akkor áthidalót kell tenni, és az megtartja a falat.

A pince fölött tehát most ház van?


Hivatalos gázszerelővel kell megterveztetni, beszereltetni, mert ha bármi gond van, övé a felelősség (elvileg) A terveztetés sajnos sok tízezer ft...

Engedélyt a gázszolgáltatótól kell kérni, úgy tudom.


Vízórát a Vízművektől, stb. De ez nem kevés pénz lesz ám! Talán egyszerűbb almérőket igényelni.

2013. febr. 7. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Na álljunk meg .



Először is vigyázni kell a mélyítéssel , nehogy megrogyon az épület . E nagyon komoly és veszélyes munka.

Miután ki van szedve ,mélyítve , kell egy sor beton, amire rámegy szigetelés .Majd ez után még egy sor beton , ami végleges,A többi átszerelést meg víz-gázszerelő nélkül ne próbáld meg. Szigetelés hugarocel , arra háló ragasztóval, majd glettelés festés.

Ja a gáz engedélyköteles ,,hivatalosan , egyébként ha profi szerelő akkor én kihagynám .

Vagy gipszkartonfal ,a fal elé abba szigetelés..

2013. febr. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Átgondoltuk az egészet.

Ha a pincébe rakjuk a hálót (ami a ház alatt van - nem boros pince), akkor csak kb. 20 cm-ert kéne rajta mélyíteni, nem kéne a víz elvezetésével szórakozni. Utána néztem a neten a mélyítésről, és a 20 cm még elvileg nem rizikós, de érdemes az alapot megerősíteni úgy, hogy először a fal mentén leásunk, és betont öntünk, s utána jöhet a mélyítés. De elméletileg ez is engedélyköteles - amit mi szívesen kihagynánk,ahogy a többit is.

Az átszereléshez persze, hogy szakembert hívnánk, kivéve az áramhoz - mert azt édesapám meg tudja csinálni - ez a szakmája.

Az almérők beszerelése elgondolkodtató, főleg ha olcsóbb is - csak nehogy konfliktus legyen belőle, hogy ki mennyit fizet.

2013. febr. 8. 20:41
 6/6 anonim ***** válasza:

Így biztos, hogy jobban jártok, ha nem kell a vízzel vacakolni.

A házon belüli betonozás, falbontás, és felhúzás szerintem nem engedélyköteles. Sem a villanyszerelés, csak a gáz.

Az almérőnek az a lényege, hogy nem kell csatlakozási díjat, készenléti díjat, stb-t fizetni, nincs külön számla.

2013. febr. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!