Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mivel lehet "szagtalanítani"...

Mivel lehet "szagtalanítani" a kályhát?

Figyelt kérdés
Idén használtunk először a hálóban egy lemezkályhát. Kémény tiszta, mérete oké, a kályha tökéletesen működik. Nem használjuk rendszeresen, csak olyankor, ha egyedül vagyok otthon. Ilyenkor nagyon jól befűti a hálót és a nappalit. Ha befutnak a gyerekek, gázzal temperáljuk az egész lakást. A gondom az, hogy a kb 3 hete használaton kívüli kályha, borzasztó erős szagot áraszt. Mostanra olyan szag van miatta a lakásban, mint egy kolbászfüstölőben. Csak fával tüzeltem, ezen kívül semmiféle háztartási limlomot nem égettem. Mivel lehet ezt megszüntetni, vagy enyhíteni? Rendszeresen szellőztetek, de ha ez így marad, teljesen elbüdösödik a lakás.:-(

2013. febr. 6. 15:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Meg kell hajtani rendesen, ugyanis az új kályha festése míg rá nem "ég" addig szaglani fog sokáig. Ha száraz a tüzifa akkor csak ez lehet az oka de ezt a leírásban is emlitik. Szóval fűts vele mint az őrült egy két napig és megszűnik a szag.
2013. febr. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi, ezen a fázison már túl vagyunk, hiszen október végétől december elejéig gyakorlatilag éjjel-nappal fűtöttem vele, méghozzá elég intenzíven. A festék kb két nap alatt leégett róla, és utána semmilyen szag nem volt. A probléma épp az, hogy mióta ritkán használom, azóta jelentkezett ez a kátrányos kellemetlen szag, és egyre erősebb. Száraz fával fűtöttem korábban is, és ha néha begyújtok, most is.
2013. febr. 6. 15:48
 3/11 Zsolt75 ***** válasza:
Próbáld meg a PEPO koromtalanítót. Ez leoldja a kályha oldaláról a kátrányt és a kokszot szerintem a szag is elmúlik utána
2013. febr. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi, erről még életemben nem hallottam, de ki fogom próbálni!:-)
2013. febr. 6. 16:11
 5/11 anonim ***** válasza:
Akkor koromtalanító, ha nem találsz pepot, akkor a koníx is nagyon jó. Barkács árúházakban, tüzépeken, háztartási boltokban keresd.
2013. febr. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Zsolt75 ***** válasza:

Évek óta használom és a kéményseprők is javasolják, de saját tapasztalatom alapján is merem ajánlani. 2-3 hetente 1-2 zacskóval beleszórók a parázsba mikor már nem tüzelek.

Nem egy drága dolog, úgyhogy nem veszítesz semmit ha kipróbálod. Remélem, hogy sikerrel jársz.

2013. febr. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló a helyzet...a fiam fülföldön dolgozik,van,hogy 3,néha 5hétig sincs begyújtva a szobájában.

A cserépkályha egy csővel,és egy könyökkel van a kéménybe kötve.

Az égett szag a rárakódott,égő portól(is)lehet!

Mi a begyújtás előtt,főleg ha ilyen ritkán tüzelünk letöröljük az egészről a port. (A többi cserépkályha tetejét is,heti 2~3x)

Póbáld ki.

2013. febr. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a tippeket! Ki fogom próbálni a koromtalanítót, ha tudtam volna, hogy létezik ilyen, már megtettem volna. Utolsó; ez sajna nem por. Egy jellegzetes szag, amit tényleg nem tudok máshoz hasonlítani, mint a falusi kolbászfüstölőkéhez. Ott nagyon kellemes, de a lakásban kicsit gáz...:-)
2013. febr. 6. 19:17
 9/11 anonim ***** válasza:

[link]


Ez az,amiről előttem írtak,én is használom a cserépkályhákban.

2013. febr. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A kéményt is nézesd át, nincs-e eltömődve, van-e huzata, stb.
2013. febr. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!