Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Megérné szerintetek Pestre...

Megérné szerintetek Pestre költöznünk?

Figyelt kérdés

Egyik barátom és én Pestre szeretnénk költözni vidékről.

Leginkább a munkalehetőség miatt szeretnénk oda költözni,és szeretjük a nagyvárost.

Vidéken lakunk,haveromnak asztalos szakmája van nekem bőrdíszműves és cipész.

Kérdésem hogy ezekkel a végzettségekkel Pesten el lehet helyezkedni,valami pofás kis albérletben nyugis helyen?

A nyugis hely alatt azt értem hogy ne legyenek zavargások,balhék.


Albérletnek megteszi ideiglenesen egy egy szobás kis lakás,lehetőleg panel.


A költözést vidékről jövőre tervezzük,vagy max utána.


Esetleg aki nemrég költözött oda írhat véleményt.

Ja és elnézést hogyha rossz témába írtam.


2013. febr. 6. 21:35
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és Pesten milyen az élet?Tudom környéktől is függ,de szerintem ezerszer másabb mint vidéken,faluban.
2013. febr. 6. 21:37
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem kifejezetten keresett szakmák Budapesten, de lehetséges.

Kisebb javítási munkákra lehet igény.

Nekem a Pesti rakpart környéke, kb. az Erzsébet-hídtól a Parlamentig tűnik a legjobb helynek.

Annyi, hogy zsúfolt, sok az ember magától értetődően, de ettől eltekintve a kedvenc városom.

2013. febr. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

De például ha nekünk ez a szakmánk,attól még más ilyen alkalmi munkákat vagy szezon munkákat lehet végezni nem?

Ismerősömnek esztergályos szakmája van,és csokigyárban dolgozott 6 hónapot,havi 150 ezer forintért.

És kérdésem hogy Pesten,ezekkel a szakmákkal más munkakörben lehet dolgozni?

Azért Pesten csak több munkalehetőség van,mint vidéken.

Arra is gondoltam,hogy beíratkozok/zunk valami informatikai tanfolyamra,mert azt nagyon értjük.

És akkor úgy is jó lenne hogy suli+munka.Tuti meg lehetne oldani valahogy.Sokszor látom a TV-be hogy egyetemisták ott laknak Pesten,és közben fizetik az albérletet.


Nekem is a kedvenc városom attól függetlenül hogy nem ott lakok,de már nagyon szeretnék spanommal odaköltözni!

2013. febr. 6. 21:52
 4/9 anonim ***** válasza:

Az informatikatanfolyam jó ötlet, szinte mindenhol elvárás, legalábbis az alkalmi, vagy tanfolyamos munkák legalább felénél.

Persze, el lehet helyezkedni alkalmi munkákban, nem erről van szó, csak állandó munkahelyek tekintetében úgy vettem észre, nem különösebben keresett, inkább a vendéglátói nyelvismerettel, vagy műszaki/számítógépes informatikai ismeretekkel, vagy marketing.

2013. febr. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi :) Az alkalmi munka is jó ötlet,de benne van hogy alkalmi.A hosszútávú munka jobban jönne.És jó lenne legalább 80-90 ezret keresni fejenként.Abból még meg lehet élni Pesten nem?
2013. febr. 6. 22:22
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha levonsz kb. 30ezret belőle(és ennyiből ki tudsz jönni) az albérletre és megfelelő állásokat tudsz találni, persze.
2013. febr. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

És kül vagy belváros lenne a jobb?

Lehet furán hangzik de szeretem a zajos környéket.Ezalatt értem a busz hangját,emberek hangját,járművek hangját.De azért csak mértékkel.


Kertes házat semmiféleképpen nem szeretnénk,csak panel.

2013. febr. 6. 23:08
 8/9 anonim válasza:

Nekem is bőrdíszműves szakmám van és egész Magyarországon nem tudok elhelyezkedni.

De simán tudsz más helyen is dolgozni szóval ne is ebben a szakmában keresgess és szóljatok én is megyek veletek. :D

Kis faluból elszabadulni.

2013. febr. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Csak attól tartok hogyha nem a szakmában dolgozok akkor nem sokáig lesz munkám.

De simán bevállalok akármit,csak jól fizessen!

2013. febr. 7. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!