Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Villannyal fűteni megérné?

Villannyal fűteni megérné?

Figyelt kérdés
Olyan emberek véleményére lennék kíváncsi akik fűtenek vagy fűtöttek villannyal. Nos, egy 30nm-es házról lenne szó, a gáz nincsen bevezetve ezért minden villany. (bojler, tűzhely,stb stb...) 2 emberre így mennyire jönne ki kb ha villannyal fűtenénk? Most kandalló van bent, de eléggé "igényes" és hamar kihűl a lakás. Esetleg ha tanácsot tudnátok adni valami kiegészítő fűtésre, ventilátoros, kvarc hősugárzóval kapcsolatban. Melyik a jobb?
2010. okt. 22. 20:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

A villanynak a legjobb a hatásfoka (közel 100%) ,de ugyanakkor a legdrágább energia,fűtésre már kimondottan pazarló.


Hogy olcsón megúszd,..és olcsón is fűts..,akkor 1 kandallóval és saját magad által beszerzett és aprított fával tudsz legjobban egy ilyen kis házat kifűteni.

2010. okt. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Jahh bocsánat ,most látom Kandalló van már.


A cserépkályhát ajánlom bár azt drágább megépíteni.

De sokkal jobb a kandalló hatásfokánál,és jó a hőtároló kapacitása.

Első voltam.

2010. okt. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Igen, jelenleg ezt is alkalmazzuk, bár még nem teljesen szigetelt a ház így nem is tudjuk mennyire hatékony a kandalló. Csakhogy ha éjszaka nem rakunk rá, ill, reggeltől estig nem vagyunk otthon nagyon lehűlne a ház. Kiegészítő fűtés mindenképpen kellene, a szobába és a fürdőbe is, csak nem tudom melyik lenne jobb....
2010. okt. 22. 21:01
 4/21 A kérdező kommentje:
sajnos az volt bent, de már nem volt használható, ezért maradt a kandalló, a cserépkályha drága lett volna...:S
2010. okt. 22. 21:01
 5/21 anonim ***** válasza:
Elektromos plédet javaslok. Az a legolcsóbban üzemeltethető villanyfűtés, csak ott fűt, ahol kell. Vagy egy olajradiátort. Az sem drága. De leginkább a ház szigetelését ajánlom, az a befektetés térül meg a leghamarabb!
2010. okt. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk egy 50 nm-es házunk van. Vályog, nem szigetelt, és nálunk kályha fűtés van mindkét szobában. A tűzhelynek csak a sütő része villany, a főző része gáz, papalckról megy. A bojler villany. A fürdőben hősugárzó van, és nagyon megfelel. Napközben nyitva a fürdő ajtó, és valamennyire meleg van bent. Fürdés előtt és közben befűtünk a hősugárzóval. Az éjszakai meleget úgy oldjuk meg, hogy még kb. 23:00 körül még jól megpakoljuk a kályhákat, aztán bekapcsoljuk a termosztátos villanykonvektort, és ha elkezd hűlni a ház, az bekapcsol. Szerintem ez megoldás lehet nálatok is.

2010. okt. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
Csak az került nekem havi 20.000Ftomba, hogy a fürdőben villanyradiátor volt :S Egyértelműen nem éri meg a villany... Viszont a gázpalackos gázkonvektor nem lenne rossz megoldás.
2010. okt. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Olaj radiátort vettünk, hát inkább nem részletezném, csak annyit hogy semmit sem ér csak ha maxon megy, pedig termosztátos is. A szigetelés sajna már csak tavaszra marad, de mindenképpen lesz. Nos a kályhát hova tenni nem tudjuk és a konvektort sem, pici a ház, valamint most beruházni sem tudnánk ilyenekre... Így egy kandalló fűti az egész házat, ezért gondoltam, hogy lecserélnénk villanyra, de gondoltam, hogy nem egy olcsó ezért lett kandalló. Akkor itt sem marad más csak a hősugárzó pluszként. Sok kiadásunk nincsen havonta, de azért nem szívesen nyomnám meg az áramot...
2010. okt. 22. 21:37
 9/21 A kérdező kommentje:
ja bocsi, hogy villanykonvektor....:) És az mennyit eszik nektek? Hány kwtos? Valami ilyesmire gondoltam énis, mindenképp olyan ami termosztátos, hogy bekapcsoljon ha hűl a ház... valamint mikor nem vagyunk otthon ne hűljön le teljesen, ne párásodjanak a ruhák... Bocsi, de fogalmam sincsen hogyan működik egy kandallónál ez a lehül a ház dolog...:)
2010. okt. 22. 21:41
 10/21 anonim ***** válasza:
49%
villanyt neee!! Én egy hónapig fűtöttem villany melegitóvel és 26 ezer lett a v. számlám!! Azóta gázkonvektor van.
2010. okt. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!