Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vegyünk fel hitelt, vagy...

Vegyünk fel hitelt, vagy maradjunk albérletben?

Figyelt kérdés

Teljesen tanácstalan vagyok. Havi bevételünk 300ezer forint körül van,ebből havi szinten 25-60ezer forint körül tudunk félretenni,változó. Néhány hónap múlva összejönne 1millió forint megtakarításunk. Utána vegyünk egy lakást hitelre vagy maradjunk továbbra is az albérletben? A másik amint nem tudok,hogy utána vegyünk-e egy kis lakást (7-8millió),amelynek mondjuk 10év múlva lejár a hitele és esetleg utána tudunk nagyobbat venni,vagy vegyünk egy már kicsit nagyobbat 12-13 millióért és onnan jó eséllyel már nem költözünk tovább. Mit gondoltok?

Olyan nehéz ez....


Mellesleg jövőre babát is szeretnénk.

23l,29f


2013. febr. 11. 12:24
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

9-es Már ne haragudj ,de pont neked kéne számolnod! Ezt nem komolyan írtad megint Úgye?6-8 évre maradjon. AZ 5,5 mILLIÓ FT.

Te tudsz számolni.Az egy jó erős fél lakás,vagy több.!!!!!!

2013. febr. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Igen, komolyan írtam.


Megvan neki az 5 milliója? Nincs. Ha felveszi hitelbe, akkor a kamatival együtt 10-15 millió forintot is visszafizethet, ha úgy adódik. Itt ő fizet kamatot a banknak.


Ha marad a bérlakásban, és folyamatosan rak a megtakarításba, akkor ez az összeg előbb-utóbb akkora lesz, hogy kamatozni fog annyit, amennyit a lakbér elvisz, tehát ingyen lakik hitel nélkül. Ha tovább rak a megtakarításba, akkor még pluszban is kijöhet. Itt pedig a bank fizet kamatot neki. Nem mindegy, sőt!


Persze, a bérleti díj állandó kiadás lesz, ez igaz, de ugyanilyen állandó kiadás a kaja és a rezsi is. Plusz így mindig olyan lakást lehet bérelni, amilyen éppen kell. Ha kicsi kell, akkor kicsit, ha nagy kell, akkor nagyot.

2013. febr. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Figyú,én nem akarok tovább vitázni ezen veled. /sosem értettem ezt a felfogást / A bérlethez hozzá tesz + 20e ft és működik a dolog. Befizette a részletét. És még maradt a te állításod szerinti / 100e ft megtakarításidból / 80e ft ja. Kaja rezsi Így is úgy is kell.De látom már kezdesz elkanyarodni a témától. Úgy hogy akkor vedd úgy ,hogy neked van igazad. :-))))
2013. febr. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Köszi de már alapból megdől mindkét tábor,nem tudunk 100at félretenni,ha belegebedünk,akkor se... 50ezer megy kb havonta az utazásra,messze dolgozunk mindketten,nincs mit tenni....
2013. febr. 11. 16:14
 15/17 anonim ***** válasza:
A 100 at csak a kedes vita partner találta ki.azért írtam.!!!
2013. febr. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
tudom-tudom :)
2013. febr. 11. 16:34
 17/17 anonim ***** válasza:

50 ezerrel is meg lehet csinálni, persze, csak tovább tart. A 100 ezer egy becslés volt csak, onnan jött, hogy 300 ezret írtál bevételnek, annyiból simán félre lehet tenni ennyit, mert 200 ezerből meg lehet élni bérlakásban is (mi is annyit költünk havonta, és nem nagyon nézzük az árakat a boltban).


A téma a hitel vagy bérlet. Szerintem nem kanyarodtunk el tőle.

Van, aki ragaszkodik a saját tulajdonú lakáshoz, mert ez nála elvi kérdés. Őt nem lehet meggyőzni semmivel.

Akinél ez nem annyira mélyen gyökerezik, az pénzügyi számításokkal meggyőzhető, vagy magának is ki tudja számolni. A tőke gyűjtését nagyon fiatalon el kell kezdeni, hogy felnőttkorra legyen már akkora mennyiség, hogy érdemben kamatozzon.

2013. febr. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!