Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Sokakat foglalkoztat az...

Sokakat foglalkoztat az önellátó biogazdálkodás, sokan beszélnek róla, de nem kezdik el a valóságban. Te belekezdenél?

Figyelt kérdés

2013. febr. 14. 14:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem, mert nem érné meg az eredmény.
2013. febr. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Sokféle oldalról meg lehet közelíteni. Szerintem megérné, mert egészséges élelmiszert termelsz családodnak és magadnak.
2013. febr. 14. 14:48
 3/13 anonim ***** válasza:
22%
Brutál kezdeti költsége lenne. Én nagyon belekezdenék, ha lenne rá tőkém.
2013. febr. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 titak ***** válasza:
21%
Ilyet általában a "városiak" szoktak mondani, akiknek fingjuk sincs az egészről. Nagyon fanatikusnak kell hozzá lenni aki az egész életét rááldozza. Nincs hétvége, karácsony, kirándulás, de még szabadság sem.
2013. febr. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
65%

Képzeld el, falusi suttyó vagyok, vagyis van némi rálátásom.

Pénzem sajnos nincs :-)

2013. febr. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Sok munkahely van amire elmondható, hogy se hétvége, se ünnep... csak olyankor nem a családod közelében vagy, mert dolgozol, hasznos vagy haszontalan dolgokat csinálsz a munkahelyeden. A gazdálkodás egy más életforma, de legalább együtt vagy a családoddal szeretteiddel, barátaiddal és legalább tudod mit eszel. Nem hiszem, hogy középkori körülményekre kell gondolni egy ilyen életforma hallatán.
2013. febr. 14. 15:09
 7/13 A kérdező kommentje:

#5

Ha falusi vagy akkor biztos van földterület is. Miért nem kezded el kicsiben. Először csak néhány zöldség aztán szépen bővíted a gazdaságot.

2013. febr. 14. 15:12
 8/13 anonim ***** válasza:

Én sem hiszem.

Természetesen nem lehet 100% önellátásra berendezkedni, de pl. olyanokra gondolok, mint az alapvető élelmiszerek (zöldéség, tyúk-tojás, sertés, marha, nekik takarmány) megtermelése.

2013. febr. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
54%

#7

Sajnos csak 900 nm a telkem, de - egy kis füves résztől eltekintve, mely a gyerekeké - szinte mindenhol hasznonnövények vannak. Még a szőlősorok között is termesztünk. Saját palántát nevelünk magról paradicsomból-paprikából, a hétvégén ültetjük a magokat kis ládikókba. stb.

Jó lenne min. 2x ekkora telek, hogy minden elférjen, amit csak szeretnék.

2013. febr. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
65%

Tavaly vettem néhány tyúkot, meg csináltam pár négyzetméter veteményest, csak úgy kíváncsiságképp. Elmondhatom hogy teljesen rákattantam a háztáji ízekre. A tojásra mindig akad vevő, aki vett kakast, az pedig jelezte hogy később is venne. Ezen fellelkesedve idén felfejlesztem az állományt és a veteményest is. Marhára tetszik hogy kiváló minőségű élelmiszer van minden alkalommal az asztalon úgy, hogy kajára alig költünk. Már most van öt köbméter esővizem, és építem a következő ciszternát, ahogy lehet a földet ásni. Összességében azt mondom hogy aki akar vele foglalkozni az már csinálja, de sok szabadság nem jut mellette az biztos. Önellátónak pedig úgy mondanám, hogy a befektetett pénzt visszahozzák az eladható dolgok (a tojás fedezi a takarmányt, a zöldség pedig a vetőmagot, stb.), a munkádat padig a kiváló minőségű étel amit megeszel. Én is munka mellett csinálom, kicsit pangósabb volt a tavalyi év, ezért vágtam bele. Sokan lehülyéztek, de azt látom hogy csak irigységből. Komolyan mondom olyanok osszák az észt, akik szabadidejükben a kocsmában ülnek, meg itt trollkodnak.


Azt tudom mondani, hogy aki kedvet érez hozzá és kertesben lakik, az fogjon bele! 10-15 tyúkkal, két sor leveszöldséggel, pár tő paradicsommal el lehet kezdeni, napi kétszer fél órát kíván reggel és este. Nem olyan nagy dolog, Kb. húszezer forint az egész, és tényleg nem mindegy hogy mit eszik az ember. Ezer forintokért (néha olcsóbban) qvajó gyümölcsfacsemetéket lehet kapni, ami később termőre fordul. 2006-ban ültettem három szilvafát - jó ideig csak voltak - tavaly 250kg szilvát szedtem róluk.


Üdv.

2013. febr. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!