Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 1000 literes puffer tartályt...

1000 literes puffer tartályt elektromos fűtéséhez mennyi energia kellene?

Figyelt kérdés
Sokat gondolkoztam, hogy nem használnám a vegyes tüzelésű kazánt a puffer tartály felfűtéséhez, hanem elektromosan fűtőbetétekkel oldanám meg. A fűtés most van korszerűsítés alatt, és ezen az ötleten gondolkoztam. Nem a az elhasznált villany sokaságára, és ennek árára vonatkozóan tekintsetek a kérdésre. Én 4 db 3kW-os fűtőbetétre gondoltam első körben. A tartályban 2 hőcserélő van, egy a fűtésre, másik a használati melegvíz ellátásra lenne kötve. Van e ezzel kapcsolatosan valakinek tapasztalata, és csinált e már valaki ilyet?

2013. márc. 2. 02:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Puffer tartályt akkor kötünk egy rendszerbe, ha az elvétel kevesebb mint a megtermelt energia. Ennek a kötési módja hogy a lakás mindig elsőbbséget élvez, majd ha már nem kér fűtést, akkor egy váltószeleppel a tartályba küldjük a melegvizet. Láttam már olyat, hogy a puffert bekötötték a kazán után és uzsgyi, na az úgy szar ahogy van. De a kérdésedre válaszolva nem kell hozzá puffer, mert a használati melegvizedet megcsinálja egy boyler annyi energiaráfordítással amennyi kell hozzá, a fűtésedre pedig megint nem kell mert az elektromos betét lekapcsolható, tehát nincs kevesebb elvétel.
2013. márc. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor max berakok 2 tartályt. Egy olyat amiben nincs hőszerélő, hanem közvetlen a vizet melegíti, és a másik egy nagyobb, és egy hőcserélős a fűtésre, mivel azt kb 5-6 hónapig ugye nem használnám. Mégis az a kérdés, hogy a fűtéshez mennyi energia kellene egy felezett, mondjuk 500 literes pufferhez? Az első hozzászóló gondolta nem rossz !
2013. márc. 2. 21:57
 3/9 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem kell puffer! Minek fűtenél plusz ötszáz liter vizet? Csak a használati melegvízre kell egy boylert tenni, a fűtési oldalra pedig be kell építeni a fűtőbetéteket. Ennyi.
2013. márc. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Legfőképp este (este 8 - reggel 8 között) tudnám felfűteni a tartály-t, és nappal is kell a fűtésnek melegvíz sajnos. Nappal kell az Amper az ipari gépeimnek, meg max ha a feleségem akar főzni az elektromos tűzhelyen. Egyébként jogos a feltevés, hogy kár a puffer, de ilyen okok miatt úgy gondolom igen, gázos fűtést, és fa tüzelést sem akarnék alkalmazni nap közben.
2013. márc. 2. 22:48
 5/9 anonim ***** válasza:

Jó az ötleted. arra ügyelj, hogy a puffer nagyon jól szigetelt legyen. Az éjszakai felfűtésmegoldás tökéletes. Szerintem a hőcserélő csak a fűtésre kell, a HMV mehet közvetlen, terelt hidegbetáppal.

Az egy köbméter ideális, nem fog meglepetés érni.Arra nagyon ügyelj, hogy a hőkapcsoló automatika biztonságos legyen(én kettőt tennék sorba)

A szomszédom ötszázliteressel oldotta meg, bevált.Éjjel villany, nappal, ha nagyon hideg van, palackos gáz rásegít..


Sajnos nekem ez csak terv, mert nem tudom helyszűke miatt hová tenni.


Viszont van a házam mellett egy mély, nagyhozamú ásott kutam, az idén inkább a vizes klímát fogom megcsinálni..


.csak jövőre ezt a pufferes megoldást.


szóval, az elképzelés nem rossz, vágj bele. főleg kényelmes, és ha jó az elektromos automatika, akkor biztonságos is.


szerintem.

2013. márc. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó hozzászóló!

Kíváncsi lennék, hogy a szomszédodnak mekkora cekász, vagy cekászok vannak benne a puffer tartályában?

A lakásom 170 m2 egy szintes és főként padlófűtés van, radiátor is van, de még sosem használtuk az 5 év alatt, egyszerűen nem kellett. Tehát ha nekem 500, vagy 1000 literes pufferem fel lenne fűtve 80 fokra pl, vagy 90-re, akkor nekem csak 2 naponta este menne a tartály fűtése. A ház teljesen alá van pincézve, az a műhelyem, és a garázsom is, ott szinte télen nyáron 18-20 fok van, munkához nekem az meg elég.

Természetesen a villamos túlbiztosítást már kigondoltam, a villanyszerelőm meg túlzásnak tartja, de abból nem engedek, nem fogok spórolni rajta. Tartályból is mindenképp szigeteltet vennék, de ha nem az sem baj, mert a 15 centis lépésálló kőzetgyapot csodákra képes.

2013. márc. 4. 01:01
 7/9 anonim ***** válasza:

a villanyszerelő csak kibíc..


a teljesítményről: a szomszéd csak 3kilovattal fűt, de állandóan..ezért kell néha rásegíteni gázzal..nincs éjszakai árama, de szeretne..akkor átalakítaná..


a lakás baromira szigetelt,nincs sehol húsz fok sem, na jó, 19-20 között, és négyen vannak..


a szigetelés, és az érintésvédelem, valamint a túlfűtés elleni védelem a legfontosabb.

a villanyszerelő meg azt csinálja, amit kérsz.

2013. márc. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A házam úgy lett építve a saját kezem által, hogy a szerkezet nekem fa. Kettő között 15 centis lépésálló kőzetgyapot, erre kívül belül ráment az Osb 25 mm-es lap, kívül 7 cm-es további Nikecell szigetelés, belül a válaszfalak és még ez a szerkezet elé 10cm-es Ytong tégla ment, mert részben szigetel, és zajt is csillapít, valamint erre fel lehet csavarozni bármit. A mennyezet gipszkarton, felette 20 cm lépésálló gyapot, az teljese egészében be lett burkolva 25 mm-es OSB lappal.

Lehet elég lesz akkor egy jól szigetelt 500 literes tartály 3-4 darab 2500-3000 Wattos cekásszal fűteni, úgy, hogy csak este kapcsoljon be, így lesz fűtés napközben is, úgy, hogy csak a hőcserélőn keresztül veszem ki a "meleget" egy keringető szivattyúval. Vélemény? Ötlet?

2013. márc. 5. 00:49
 9/9 anonim válasza:

Üdv!

Hasonló kérdésre kerestem én is választ!

Mi egy 80m2 házat fűtünk vegyes kazánnal,600 literes puffer van hozzá 1 hőcserélővel ami a villanybojlerbe továbbítja a vizet.Szintén a pincébe van a rendszer.Szintén padló és radiátor fűtés van nálunk.Én arra szeretném használni a fűtőbetétet ,hogy soha ne menjen 40 c alá a hőmérséklet.Azt mondták a "szakemberek" legalább 4kw-os kell bele a szinten tartáshoz .

Ha két hőcserélős a tartály miért nem teszel fel napkollektort?

2013. márc. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!