Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Elkoltoznetek masik varosba a...

Elkoltoznetek masik varosba a helyemben?

Figyelt kérdés

(kulfoldon lakunk)

Hazvasarlas elott allunk. Varoson belul akartunk maradni, de most ugy nez ki, nincs varoson belul megfelelo haz. Itt a varosok osszeernek. A mellettunk levo ket varosba nem akarunk semmikepp bekoltozni. (Nem szep varosok) Viszont a kovetkezo varos, ami 18-20 km-re van, megtetszett.

Nekem a jelenlegi varosunkon belul van a munkahelyem, 20 percre innen gyalog. Parom autoval jar, mert o 6-ra jar, en meg 8-ra. Reggelente altalaban megis autoval megyek, mert a gyerekvigyazo-aki vigyaz a 2.5 eves lanyunkra- minden reggel 7.30-ra jon a lanyunkert reggel autoval, es ha nem kell mas gyerekre vigyaznia, akkor elvisz dolgozni (szinte minden reggel).

A parom a kiszemelt varos fele dolgozik, igaz, igy messzebb lenne a munkahelye, de szamara nem okozna gondot bejarni onnan a munkahelyere. Neki igy korulbelul 15km lenne minden reggel, majd 15km haza. De atmeneti lenne, mert egy ido utan valtana munkat, hogy kozelebb legyen a munkahely. (amugy is valtani akar innen) A problema foleg abbol ered, hogy van egy lanyunk. Tudok talalni neki uj helyi vigyazot, csak hogy tul koran van akkor meg, nem sok gyerekvigyazo dolgozik olyan korai idoponttol. Habar szerintem egy kis plusz penzert ra tudnek venni egyet. Reggel 6:30-6:45 kozott kene lanyomat lepasszolni. Merthogy a kozlekedes nem valami jo abbol a varosbol ide. De en is csak ideiglenesen maradnek ezen a munkahelyen. Most szeretnenk kistesot vallalni is. Igazabol akkor nem lenne gond, ha pont akkor koltoznenk, mikor szules miatt befejezem a munkat.

A haz nagyon jo arban van. Van egy kis felujitani valo rajta, de altalaban mindegyiken van. Ki kellene festeni minden helyiseget, es le kell cserelni mindenutt a szonyeget, de igazabol ha nem futna ra, jelenleg is lakhato a haz, csak csunyak a tapetak, meg a szonyegek eleg elhasznalodtak. Esetleg idovel belso ajtokat is cserelnek rajta, idovel furdoszoba felujitas, de ez minden.

Ha mostanaban esnek teherbe, es evvegen, jovo ev elejen szulnek, az jo lenne. Ha most elkezdenenk a lakasvasarlasi procedurat, ugy is eltart par honapig, meg az elso honapban be se koltoznenk, mert kifestunk. Nekem szerzodesem van, mikor befejeznem a melot szules miatt, nem mondanam meg nekik, hogy nem megyek vissza, mert vegszukseg esetere megtartanam a melot. De biztos vagyok benne, hogy talalni fogok magamnak melot ott. Lakossaga nem sokkal tobb, mint a jelelenlegi varosunknak, viszont tobb aruhaz van ott. Jelenleg is takaritonokent dolgozok, s ha visszaallnek dolgozni abban a varosban, atmenetileg jo lenne a takaritonoi allas reszidoben, mint most. 1 ev utan mennek vissza dolgozni. +/- 3 ho. De egyre jobban megy a nyelv, szeretnek elhelyezkedni egy supermarketben, mint penztaros, jol fizetik. Most suliba jarok nyelvet tanulni, aprilisban vizsgazok egy eleg jo szintrol, meg a hatralevo 2 szintet is el akarom vegezni.

Mar megneztem a kornyeket, varost, iskolakat, ovodakat, s meg en is tudnam folytatni ott a tanulmanyaimat, s meg szakokat is tudnek tanulni, varoson belul. Most csak a szomszed varosba jarva tudok tanulni.

Amugy is az elmult honapokban azon gondolkoztam, hogy valami jobb helyre kene koltoznunk. Szeretnek szebb varosban lakni. Ez is eleg jo, de szinte itt semmi nincs, ha akarok valamit, be kell mennem legalabb a kovetkezo varosba. Tul nagy itt a pangas.

Viszont abban a varosban megvannak a megszokott boltjaink, raadasul vannak olyan boltok is, amikert most be kell jarnunk a szomszed varosba. Ha ott laknank, nem kellene bejarni mas varosba semmiert, mert minden van ott. A kiszemelt haz nagyon szep utcaban van, a jelenlegi utcank siralmas, ha lehet, olyan kornyekre koltoznek, ahol szebb az utca. Itt sorhazak vannak, nagyon csunyak az utcak.

Ha itt talalok is megfelelo hazat, az biztos, hogy nem ilyen aron, nem ilyen allapotban. A kiszemelt haznak garazsa is van, es az udvar nagysaga is eleg nagy. Egy szintes, es akkora szobai, amik itt elerhetetlenek. Itt csak 2 szintes lakasok vannak, jo esetben be lehet parkolni az utcarol az udvarra, de ha garazst is akarok, az legalabb duplaja annak, ami a kiszemelt haz ara.

Szoval a haz tokeletes, az egyetlen buktatoja, hogy meg kell oldanom a lanyom felugyeletet. 6:30-tol kabe. (a bolcsikk 7:45-kor nyitnak). De mar most utananezek, hogy van e olyan, aki elvallalna. Ha elvallalna valaki, megkezdenem a procedurat.

A haz eladasi ara 55 ezer, ha itt vennenk hazat (kisebb szobakkal, garazs nelkul) 70-75 ezerert vannak jelenleg.

Ha makunk van, 70-ert talalunk egyet, 25 ev alatt ki is fizetjuk. 20 ezer alapunk van. Ha ezt az 55 ezres hazat vesszuk meg, akkor szerintem 15-20 evre lecsokkenthetjuk az idot.


Te belevagnal?


2013. márc. 4. 10:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezek szerint nem Magyarországon vagy!

Vágj bele! Érzem, hogy vágysz az újra, mert ott minden van. A párod mit szól hozzá?

2013. márc. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Tobb, mint 5 eve vagyunk ebben az orszagban, szinte kezdetektol elkezdtem figyelni a lakaspiacot. Sajnos abban a varosban nem neztem, csak 3 varoset kovettem. 2 evig laktunk a szomszed varosban, de az nagyon lepukkant volt. Aztan atkoltoztunk ide, mert sokkal szebb volt, habar tudtuk, hogy at kell majd jarnunk boltolni szinte mindenert. De szinte kezdettol fogva ott motoszkalt bennem, hogy tulsagosan csendes kisvaros. Paromnak megfelel a varos. Reggel 6-tol 4:30-ig, de van, hogy 6-ig dolgozik. Szombaton delig. Igy o nem is nagyon veszi eszre, hogy nincs itt semmi. Viszont en 2 evet voltam itthon a gyerekkel. Minden nap setalni vittem. Enyhen szolva tok unalmas volt minden nap ugyanarra tologatni a babakocsit. (Ne erts felre, egy reszrol elveztem az egyuttletet lanykankkal, remelem tudod, hogy ertem, hogy unalmas volt) Boltokba nezelodni se tudtam, mert nincs is, csak par. A varoskozpont egy utca. A supermarketek nem voltak tulsagosan messze, csak az volt vele a baj, hogy dombos videken van a varos, es mi magasabban vagyunk, mint a szupermarketek (aldi, egy nagy ruhabolt, plusz egy mindenes egy helyen) Igy hazafele nagyon meredeken kellett volna hosszan tolnom a babakocsit, igy oda csak heti egyszer mentem. Es mivel kulfoldon lakunk es akkor meg annyira nem volt jo az angolom, nem volt senki, akivel osszejarhattam volna. 1.5 eves korara mar nagyon vissza akartam menni dolgozni, de csak 2 eves koraban tudtam. Nem azert, mert nem talaltam munkat, hanem nem tudtam visszamenni. Ha elkoltoznenk oda, es evvegi, ev eleji szuletesu lenne a kisteso, akkor fel eves koraban vissza kellene mennem dolgozni, mert altalaban majustol-szeptemberig van a legnagyobb eselye, hogy talaljak melot. Mar ebbe is belenyugodnek, mert kezdetben csak 2-3 oras melot vallalnek mindenkepp. Itt csak 39 hetig fizetik a gyest, attol az idoponttol kezdve, ahogy abbahagyod a melot. Igy ha nem az utolso pillanatig dolgozol, akkor hamar lejar a gyes. Ha lejar a gyes, most azonnal visszamennek.

Persze ahhoz, hogy az a haz bejojjon tobb tenyezo van, aminek ossze kell jonnie.

Parom kevesbbe beleelos tipus, nem szereti beleelni magat semmibe, ovatos..en nem tudom nem beleelni magam a dolgokba:D Az egesz hazvasarlast ugy nez ki, rambizza. Foleg azert, mert en intezek mindent es neki igy kenyelmesebb.:D Az alapunk, ami van, az meg az enyem. Persze en azt mondom neki mindig, hogy nem, az ugyanugy az ove is. Kozos kasszan vagyunk. De eddig mindent en inteztem (kiveve az autot, mert ahhoz tenyleg nem ertek), es megvan elegedve vele. Mindig en nezek utana mindennek, en intezem a penzugyeket, ha valami gaz van, en megyek utana, neki ideje sincs ra (nekem meg van)es mindig mielott dontok, megkerdezem, de mindig rabolint.:D

A varosrol azt mondja, hogy jo, es hogy o benne lenne, csak intezzem el, hogy a lanyunkra vigyazzon valaki es akkor benne van. Persze azt mondja, meg nezelodjunk, es ha nem lesz mas itt, akkor csapjunk le ra. Merthogy ha nem muszaj, akkor ne mozduljunk, mert ez a kenyelmesebb, ha varoson belul maradunk. Persze mar elkezdtem oltani, hogy a jovore is gondoljon, hogy ez egy eletre szol es jobb kornyeken akarunk lakni, meg gondolnunk kell a gyermekeink jovojere is. 12-15 ev mulva a lanyunk tinikorba lepve majd elkezdi igenyleni a nagyobb nyusgest, dicsot, boltokat, szorakozasi lehetosegeket, szakma tanulast...stb Tobb lehetosege van egy forgalmasabb varosbol. Ha itt maradunk, akkor be kell majd jarnia mindig a szomszed varosokba, ez meg penzbe kerul, meg idobe. En ilyen elore is szeretek gondolni.

Ha nagyon akarom, addig beszelek neki, mig ra nem all:D

Kenyelmes ember, nem szereti a valtozasokat. De en mindig raveszem, amikor akarom es eddig nem csalodott, utolag mindig azt mondja, hogy halas, hogy ravettem:D

Tulajdonkeppen az, hogy belevagunk e vagy sem, azon all, hogy meg tudom e oldani a lanyom elhelyezeset idoben.

2013. márc. 4. 11:37
 3/3 A kérdező kommentje:
Talaltam gyerekvigyazot, aki 6:30-tol dolgozik abban a varosban:D Most mar csak ra kell vennem a parom:D
2013. márc. 4. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!