Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek melyiket nehezebb...

Szerintetek melyiket nehezebb megszokni? Faluból városba költözni, vagy városból faluba? Családi házból panelba, vagy panelből családiba?

Figyelt kérdés
2012. jan. 5. 15:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Családi házból panelba soha nem költöznék. Laktam ott,most családi házban lakok. Ég és föld a különbség.

Itt a szomszédok segítik egymást,figyelnek a másikra,nem zavar senki hangoskodása. A panelban az alattam-felettem mellettem lakótól minden zaj hallatszott. A gyereksírástól kezdve,a TV-ig, a vasárnapi húsklopfolásig.

Az állandóan kötözködő,lépcsőházban hangoskodó lakókról jobb nem is beszélni.

2012. jan. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is úgy vagyok, ahogy az első válaszoló írta. Kertesben nőttem fel. Felnőttként költöztem lakásba, de 4 év alatt sem tudtam hozzászokni! Hogy ha beszélgetsz, a szomszéd átdörömböl, mindenki gyűlöl mindenkit, ha éjjel kimész vécére, a köv. lakógyűlésen biztos szóba hozzák, hogy neked éjjel volt pofád lehúzni a vécét, stb.stb... Túl sok ember van túl kios helyre összezsúfolva. Téged is el kell viseljenek, és neked is hallgatnod kell a szomszédok életét...

Persze vannak olyan emberek, akik a panellétet élvezik jobban. Hogy nem kell kertet gondozni, füvet nyírni, stb.

2012. jan. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ugyanolyan nehéz. Én családiból költöztem panelba, és nagyon hiányzik, hogy nincs egy vacak kis udvar, másrészről viszont sokkal kevesebb a munka vele. Mivel egyelőre esélytelen családi házat vennünk, igyekszem a pozitív dolgokra koncentrálni, végül is tök jó, hogy például egy full nagytakarítás nem több három óránál, de akkor már minden ragyog. A szüleimnél ugyanez három nap volt.
2012. jan. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

számomra a vidékre, családi házba költözés lenne elképzelhetetlen.

megszoktam a várost, a zaj sem zavar annyira, bár nem élek elviselhetetlen környéken. a házban normális, idős emberek a lakók, senki sem dörömböl vagy fúr az éjszaka közepén.

egy családi ház nekem túl nagy lenne és feleslegesen állna benne a pénzem.

2 szobás lakásban nőttem fel, sosem zavart, hogy nincs kertünk. volt játszótér, park, sokat mentem anyummal meg nevelőapummal kirándulni, vadasparkba, erdőbe.


szóval sztem ez attól függ ki mit szokott meg.

2012. jan. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én soha nem költöznék családi házba falura nekem a városi élet való itt érzem jól magam ezt szeretem.
2012. jan. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egyénfüggő, ki hogy viselné. Én falun lakok és laktam is egész életemben, szerintem Bp-et rohadt sokára szoknám meg :S
2012. jan. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A panellakás is jó, ha az embernek csak szállásnak van rá szüksége, egyébként meg egész nap futkos fel-alá, a maga dolgára. Én most falun lakok, de így sem vagyok sokat itthon. Még a szüleimmel élek, de ha elköltözök egyszer, biztos hogy panelt veszek, egy családi házban egy magam túl magányos lennék. Hozzám alapból a város pörgő energiája illik, de megszoktam már a kerti munkát is, a kutyaugatást, a szabad eget nézni, úgy hogy nem lóg bele egyetlen emeletes szarság sem. Szeretem a friss levegőt, a háziállatok illatát, hogy mindenki mehet ahova akar. Mégis a városban is megtalálnám a helyem.
2013. máj. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!