Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyibe kerülhet egy új...

Mennyibe kerülhet egy új tető, vagy inkább felújítás (faanyag, cserép) sacc/kb. négyzetméterenként?

Figyelt kérdés

2013. márc. 14. 13:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Sok. az Ácsok 2000ft/m2 munkadíj. Fa:70-80eft/m3 ,léc:110-120ft/fm.

Cserép:2200-2800Ft/m2 ,Ragaj hajópadló:1500-2000ft/m2 folia:120-500ft/m2 Kúpcserép:1300-1600ft/db.+ szög,+csavarok,+ácskapocs, szelező cserép,+ szegő cserép, +bádogozás,+ csatorna, 100-120m2 házra kb:1,5-2 mill.

2013. márc. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 kunu lenke ***** válasza:
40%
Szia.A Tondach XXL cserép a Tangó+ alapcserép rézbarna 180 Ft/db 1 m2 8,8 és 11 db/m2 lécezéstól függő a darabszám,Szellöző cserép 1600Ft/db 7-8 m2 re kell minimum 1 db hófogó fém 220-240 Ft /db szarúfa hossztól és eresz hossztól valamint a tető szöge is meghatározza hány db kell a beépítéshez,Rovarháló az eresz aljához a beszellőzés bíztosításához 5 m/db kb 1200-1500 Ft között mozog,Kúpcserép 1300-1600 Ft /db,Szellöző szalag kúpcserép alá 5 m tekercs 10000-13000 Ft,3x5 cm Bramac léc 100-110 Ft/ métere,Páraáteresztő fólia 90 gr,110gr,130gr 130-180 Ft/m2,5 kg huzalszeg 80-as 2200 Ft,Faanyag 7,5X15,10x15,15x15 stb m3 kb 55000-65000Ft A Pesti illetve nagyvárosi ács munkadíj 2500-tól a csillagos égig,A tetőfedési munkadíj 800 Ft-tól a csillagos ég a Bádogos munkadíj 1200 Ft-tól 4000-5000 Ft-ig kb folyómétere.Csak szakmunkás Bizonyítvánnyal rendelkező szakemberrel végeztesd a munkát mert az ács csak tetőt készít és sokan úgy gondolják,hogy a cserepezés ,zsindelyezés vagy a bádogos munkát profin tudják elvégezni aztán 6-7-8 év után újra lehet tetőt készíteni mert berohad mert páralecsapódás elkerülését nem biztosította,sőt a csatornába vezetik a fóliát!!
2013. márc. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
54%
Csak BETON CSEREPET ,ha jót akarsz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2013. márc. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
23%
2-es .Az furcsa lenne ha az Ács csak tetőt csinál,és nem cserepez,és nem vágja be a cserepet .Amit írtam árat abban ez mind benne van. És a fólia a csatornába vezetve.Ez mért baj ? 99,5% -a fóliás tető úgy van csinálva!!!És az ellen léces megoldás csak a padlástereseknél érvényes ,de ott sem sok mindent ér ,csak jól megemeli az árakat." 8-10évmulva lerohad." Ezt az Okosságot hol vetted ,az egész anyagot komplett kimásoltad valahonnan!!! Lerohad majd 100-év múlva,se biztos :-)))) Meg csak vizsgázott szakember, Sokszor többet tud a vizsga nélküli mint a vizsgázott.
2013. márc. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 kunu lenke ***** válasza:
26%
Hali.A kérdéseidre a válasz!Fólia csatornába?Párazáró fóliánál garantált,hogy nem szellőzik át és a pára lecsapódik majd az az alsó kantra állított lécen átvezetett fóliában megáll(vízzsákot )képezve!8 m2 re minimum 1 db szellőző cserép beépítése szükséges sőt fóliázásnál a légrést is biztosítani kell!!!Egyébként veszem a fáradtságot,hogy évenként 5-10 képzésre elmenjek,arról nem beszélve,hogy 7 építőipari szakmával rendelkezem!!!Nem az asztal mögött ülők hanem én magam végzem el a szakmunkát!Kunu Lenke (tetőfedőnéni)Google ott találsz honlapot cikkeket(Helyi téma,Blikk,Meglepetés magazin).Mint SZAK-Asszony szeretem a szakmáimat hívatásomként végzem a munkám és igyekszem naprakész tudással a megrendelőimet kielégíteni de ha valamit nem tudok kérdezek én is és nem állítok tévesen dolgokat akár félrevezetve másokat.Egyébként javasolt a páraáteresztő fólia mert ha a későbbiekben be szeretné mégiscsak építeni a megrendelő úgy nem kell plusz költségbe vernie magát!
2013. márc. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
34%

5-ös. Nem vagy semmi. 7 építőipari szakmám van ! Nem az íróasztal mögött ülök !!!!

Pedig pont ott ülsz.Ha nem ott ülnél,hogyan lenne 7 szakma. Nem kell 7 szakma , csak 1, de azt jól kell tudni művelni,nem csak az észt osztani. Amit leírtál mind jó és szép,csak felesleges és drága!!! Az átlag magyarnak.és nincs rá igény!!!!

2013. márc. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 kunu lenke ***** válasza:
45%
Gondolj amit akarsz ez megszokott a részetekről a férfiak 90% így gondolkodik,viszont büszke vagyok arra,hogy tettem le az asztalra valamit és konyítok a szakmához annyit,hogy még garanciális javításra sehol nem volt szükség!És ha hiszed ha nem én fent dolgozom a tetőn és a többi munkát is magam végzem és nem az asztal mögül irányítok mint sokan gondolnátok!!Az pedig,hogy olyanok adnak tanácsot akik csak sejtik és fogalmunk sincs a szakszerű munka kivitelezéséhez elszomorít engem és a lelkiismeretes szaktudással rendelkező szakembereket!Ha valaki nem képzi magát és nem ismeri az új technológiákat előírásokat akkor ne adjon tanácsokat a megrendelőt félre vezetve megtévesztve !!
2013. márc. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
35%
Minden szakmabeli ismeri az ellen léces megoldást ! És nem mondtam ,hogy rossz dolog ,csak azt ,hogy nem megfizethető itt Mo-on. Nincs rá igény.És egy Nem beépített tető terű háznál az igazat megvallva felesleges is!!! De én nem vitázok veled hisz te nagyon tanult, és profi kivitelező vagy a szakmában.
2013. márc. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 kunu lenke ***** válasza:
60%
Minden fóliázott tetőt ellenlécezni kell,akármilyen fóliáról is van szó párazáró,pára áteresztó sót a kantra állított lécen is tilos átvezetni a csatornába a fóliát ugyan is azzal megakadályozza a levegő bejutását kiszellőztetését a rétegek között!!!Abban az esetben felesleges még szellőző cserepet is beépíteni mert minek csak dísznek kell ha nem tud funkcionálni,ha lezárja az elejét a fóliával?!Már legalább 10.15 éve is így készülnek a szakkönyvek,hogy így szakszerű az egyszeresen átszellőztetett tetőknél is !!!
2013. márc. 24. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
A szakkönyvek lehet! Mert te már megint a könyvekkel jössz. Nem 1és nem 2 tetőt csináltunk meg 1985-ben, az első Bramac cserepekkel ,és lett is rájuk fólia téve! A mai napig semmi gond nincs velük.És ha katasztrófa nem éri őket még vagy 50-évig nem is lesz!! Az érdekes lenne,ha 1 fóliával úgy lezárnánk a tetőt ,hogy befulladjon.15.000 hely van ahol a szél befújjon!!! De mondtam már hogy többet nem válaszolok.Mostantól be is tartom.
2013. márc. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!