Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Megteheti a közös képviselő?

Megteheti a közös képviselő?

Figyelt kérdés
Nálunk a házban (kb 40 lakó) kiírta a közös képviselő, hogy akinek van tartozása a közös költséggel, az ellen fizetési meghagyást és végrehajtást kezdeményezett. Jog szerint ezt megteheti? Nem köteles előtte hivatalosan, levélben tájékoztatni az illetőket, akik ellen eljárást indított?
2013. márc. 18. 22:24
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Nézd, szerintem nem két havi elmaradás után küldi a végrehajtóhoz a tartozásokat, aki rendezni akarta volna már részletekben, az meg tudta volna oldani vagy beszélni.


A régi közös képviselő is dühöngött egyszer, hogy addig amíg nem fenyeget végrehajtóval, addig sokan meg sem próbálnak fizetni. Ráadásul mindig azok a leghangosabbak, akiknek a legnagyobb az elmaradása. (Pont ott voltam, amikor egy idegbeteg lakó a felszólítást lobogtatva majdnem rárontott, hogy mit képzel... 1,5 éves elmaradása volt, többször kapott felszólítást, de nem csinált semmit, amikor végrehajtóval fenyegették, akkor meg neki állt feljebb).

2013. márc. 19. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Most komolyan, mit számít az, hogy volt-e előtte 15 esdeklő levél vagy sem? Adott egy tartozás, azt be kell fizetni vagy jön a végrehajtó. Ha nem a szolgáltató lenne a hitelező hanem neked taroznának, akkor is ilyen rigorózusan számon tartanád a felszólítási módok meglétét?
2013. márc. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Nálunk is van ilyen, nem is egy, de ami aggasztó, hogy 10-20 ezer forintos elmaradásokra is vonatkozik ez a dolog és rengeteg egyedülálló kisnyugdíjas lakik a házban, tehát ez a félelmetes az egészben. Mert arra van pénz, hogy 720 ezer forintért lefessék a kerítést. De a tetőbeázásra nincs, mert nem ott lakik a számvizsgáló bizottság elnöke. Egyébként köszönöm a választ. Ahány ház annyi közös képviselő.


F.É.

2013. márc. 19. 00:18
 14/18 anonim ***** válasza:

közös képviselőként!


Tértivevényes levélben kell felszólítani előtte hogy tartozása van ezt 3 hónap után szokás...ha erre nem reagál még részletet sem kér akkor jöhet a behajtás..


közjegyzőnél fmh hagyása...ha 15 napon belül nincs fellebbezés vagy békéltetés akkor megkezdődik a végrehajtás...


az összeg 3%a az elsődleges költség ha kekeckedés van az önállón bírósági végrehajtó elkérhet 6-10e Ft-tot is alapból....ha kérdésed van írj ill ha fontos akkor holnapra megnézem neked a könyvbe mi a hivatalos formula...de én mindig így csináltam..


ill ha van a háznak szmsz-e akkor abban is benne lehet h nem kell szólítgatni senkit csak cselekedni kell ill milyen összeg felett lehet lehet feljelenteni


10e Ft-nál érdekes a dolog mert gyakorlatilag szórja a pénz a kk mert többe kerül a leves mint a hús ebben az esetben ez már hanyag munkavégzés a részéről...


remélem tudtam segíteni

2013. márc. 19. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

utolsó hszt olvasva simán feljelenteném a közös képviselőt....


előző voltam

2013. márc. 19. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Az azért undorító, hogy a közös képviselőt akarja valaki feljelenteni, meghurcolni olyan valaki aki az alapvető -közösséggel szembeni- kötelezettségét nem teljesíti!

A Közös képviselőnek éppen ez a dolga, hogy a rendesen fizetők érdekében eljárjon azokkal szemben, akik tesznek a kötelezettségeikre!

2013. márc. 19. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
ez igaz..de nem úgy h tartoznak 20e-rel abból az eljárási költség 10e..ez pazarlás
2013. márc. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Egyetértek a 16. válaszolóval.

Nem korrekt az a magatartás, hogy valaki tudja, hogy fizetnie kellene de nem tud, és akkor sunnyogva várja és számolja a felszólításokat, és amíg nem kap, addig meg sem próbálja valahogy rendezni.


Nekem is volt olyan, hogy minden összejött - szerencsére csak átmenetileg - találkoztam a közös képviselővel, mondtam, hogy bocsi, gáz van, lehet, hogy ezt a két hónapot majd a következő fizetésemből rendezzük mert a mostaniból nem megy? Mondta, hogy oké, mivel mindig rendesen fizettem... De nem vártam meg, hogy felszólításokat küldözgessen.

2013. márc. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!