Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Be merjem-e kapcsolni a...

Be merjem-e kapcsolni a konvektort?

Figyelt kérdés

Ki kellett kapcsoljam valami miatt a gázkonvektort és amikor vissza akartam kapcsolni nagyon nem ment... Nyomtam neki a gázt (összegyülhetett) és a szikrát, majd egyszer csak...

BUMMM! egy nagyot durrant a konvektor, de olyat hogy belesüketült a fülem. elzártam a főcsapot és kiszellőztettem lőporszagos lakást... Sajnos be kéne kapcsolni mert hideg az éjjel. azt mondta egy gázsszerelő hogy ki kéne valszeg takarítani mert eldugult és nem szellőzik a cső,,,

de vajon ez a robbanás kárt tett a konvekrotban?

nem "lőtte-e ki" ez a robbanás egy kis részét ennek a dugónak ami miatt nem szellőzött?

ha óvatosan, kicsit engedve próbálom be-begyújtani vajon nem lesz semmi baj?

elégé fázok a 8 fokban idebent...


2013. márc. 21. 20:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nem dugulásod van, hanem a konvektorok egy tipikus hibája: A szikra nem gyújt, hiába próbálkozol, a gáz meg persze gyűlik benne, és ha egyszer még is begyulladna, akkor meg durran egy szépet. Én ilyen esetben a csillámot kivéve simán begyújtottam gyufával...
2013. márc. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Gyufával gyújts meg a gyújtólángot.Ezután már ne tud telitőtni az égéstér.Aztán a fő égő is begyullad már.
2013. márc. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm...

akkor ezek szerint nincs veszély? (azelőtt simán begyulladt és égett is) óvatosan próbálkozhatok?

2013. márc. 21. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!