Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért men figyelnek rám a...

Miért men figyelnek rám a szüleim?

Figyelt kérdés

13/L Amióta februárban a nővérem beszedett 6 nyugtatót a szüleim számára nem is létezek.A bizonyíték: A biciklim már 3 hete elromlott és nem hajlandóak megcsinálni,a szülői értekezletekre sem mennek el

A testvéremnél:az iskolába is elviszik,kap minden héten 2000 ft-t,mehet discoba,a pasijához

Nem értem miért nem figyelnek rám?

Tudna valaki tippeket adni mivel tudnék én is a pontba kerülni?


2013. ápr. 3. 13:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát ez így szomorúan hangzik.Azért te ne ilyen módon tudasd szüleiddel ,hogy létezel .Talán a szüleidnek kellene tippet adni,ezt ne egy gyerek oldja meg .
2013. ápr. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezt nem tudom meg oldani. A szüleim nagyon elhanyagolnak. Ezért alszok a rokonoknál minden másnap meg hétvégén mert ez már fáj. Az iskola igazgató is behívatott, hogy nem vagyok olyan mint álltalában
2013. ápr. 3. 13:40
 3/4 anonim ***** válasza:

Esetleg megpróbálhatsz leülni anyukáddal kettesben és őszintén elmondani neki, hogy mit érzel, mi bánt. A rokonod, akikhez át szoktál menni, nem tudnak esetleg segíteni, mondjuk beszéli a szüleiddel? Vagy esetleg van olyan tanárod, akiben megbízol és meg tudnád beszélni a problémáidat?

Elképzelhető, hogy sokkolta őket, amit a nővéred csinált és össze vannak zavarodva kicsit, nem tudják kezelni a helyzetet. A testvéred hány éves?

Nehéz így interneten keresztül tanácsolni bármit, hiszen nem ismerjük a pontos körülményeket, Titeket, stb, ezért mondom, hogy jó lenne valakivel a környezetedben beszélni, akiben megbízol.

2013. ápr. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Márciuska válasza:
Szerintem is az a legjobb megoldás, ha megpróbálsz egyenesen, őszintén beszélgetni a szüleiddel, és elmondani nekik, mi bánt téged. De ne legyél dühös, ne vádaskodj, és ne veszekedj, hanem nyugodtan beszélj, és mondd el nekik, hogy egyedül és elhanyagolva érzed magad. Ez legyen a fő téma, ne a bicikli meg a pénz, mert úgy érezhetik, hogy követelőzöl. Magadról beszélj, törődést és figyelmet kérj, ne pénzt! Kérdezz! Mutass te is megértést feléjük, és kérdezd meg ők hogy érzik magukat! Lehet hogy te is segíthetnél nekik! Ha adsz valamit (szeretetet, megértést), nagyobb esélyed van rá, hogy kapsz is. Ehhez persze az kell, hogy elég szoros legyen a viszony köztetek, és meglegyen a bizalom. Én is javaslom, hogy ha a szüleiddel ez nem megy, akkor próbáld meg ugyanezt egy olyan rokonnal, felnőtt baráttal, ismerőssel, akiben megbízol! Esetleg próbáld hasznossá tenni magad, segíts a szüleidnek többet a háztartásban. Ha a munkád eredményét észreveszik és elismerik, akkor már csak egy lépés, hogy rád is figyeljenek.
2013. ápr. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!