Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szüleim bent dohányoznak....

Szüleim bent dohányoznak. Marhára zavar, mivel én nem dohányzom. Tehetek valamit?

Figyelt kérdés

barátommal tervezzük már az összeköltözést, nem ezért kimondottan, de ez miatt sokat veszekszek velük, és nagyon zavar a dolog.Régen úgy volt, hogy kint cigiztek, sose volt bent cigizés, semmi ilyesmi. aztán egyszer kétszer télen rágyújtottak bent, de akkor még figyelembe vették, ha mondjuk ettem, nem gyújtottak rá bent, stb.

most pedig már folyamatosan bent cigiznek. az egész konyha füstben áll, minden büdös. ők persze nem veszik észre. de ahogy hazaérek, belépek a konyhába, érezni, ezt a marha büdös szagot, mintha valami putriba lennék. és most már ki van apa borulva, ha megkérem h menjen ki, mikor eszek, és ne gyújtson rá bent. régen meg szó nélkül kiment. most meg sokszor úgy vagyok, elindulok ki enni, és szó szerint "harapom a füstöt" és inkább nem is eszek,mert ha szólok nekik, csak összeveszünk. mert hogy hisztizek. nem hogy örülnének, h nem cigizek, és mérgezem magam. nem merem már a ruhámat se kint hagyni (télen mondjuk kabátomat) mert érzem magamon utána a cigi szagot .

az új dolog h mivel mindig megy a rinya hogy semmi pénzünk, (persze hülyeségre van) ezért elkezdték itthon tölteni a cigit, mert úgy olcsóbb. na ez szép és jó. de miért a konyha asztalon kell? megcsinálják, felállnak az asztaltól, és otthagynak mindent,tiszta dohány maradvány az egész asztal. mikor nekiállok enni, teljes fertőtlenítést kell kb tartani? ha ezt megjegyzem, hogy legalább maguk után takarítsanak össze, megkapom, h takarítsam én, ha enni akarok. ja kössz. majd akkor én is összekenem az asztalt, ha meg enni akar, takarítsa le. sokat veszekszünk ezért, és nem értem őket. van akinél még így van? mármár utálok itthon lenni


2012. aug. 6. 14:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Amit ide leírtál, azt nekik kellene elmondani egy nyugodt hangulatú családi beszélgetés keretében!

Talán van jogszabály is, majd mindjárt megkeresem!

2012. aug. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
nálunk mostanság nyugodt megbeszélés nincs, ha próbálkozok ilyesmivel, az van:"kislányom, ha nem tetszik, akkor tehetsz ellene" ...persze hogy költözzek el. Szeretnek is ezek :)::D... éppen azon vagyok, csak nem olyan könnyű
2012. aug. 6. 15:04
 3/12 anonim ***** válasza:

Meglepő, h vannak ilyen szülők. Oké, dohányozzon, de a saját gyerekét miért mérgezi? Ráadásul te szépen megkéred, h ne cigizzen bent, amikor épp enni szeretnél, és akkor még te vagy letolva.

Az már tény, hogy érettebb vagy, mint a szüleid :)

Tulajdonképpen nem tudom, h lehet e ez ellen tenni bármi mást az elköltözésen kívül.. Hány éves vagy?

2012. aug. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A szülők háza? nincsen rá jog szabály ,hogy a tulaj hol cigizhet sajnos!! én is át éltem ugyan ezt! költözés,és az új házban már nem lesz cigi szag!
2012. aug. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerezzél viccből valami bűzbombát vagy mit olyan büdös aromát utána amikor esznek akkor öntsd ki az asztal alá.

Amikor megérzik és megkérdezik mit csinálsz te ártatlan képpel válaszolhatsz: Azt amit ti, csak nem cigizek.


Nálunk is így volt egyébként.

Én férfi vagyok így könnyebben tudok cselekedni.

Párszor kihajítottam a hamutálat/eldugtam a cigit már 2-3 éve kint cigiznek. Még télen is..

2012. aug. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%

Amikor nemdohányzó vonat kerékpárszállítójában vagyok kénytelen idegenek bagószagát tűrni, vagy utcán és buszmegállóban megy előttem egy füstölgő tapló, akkor mindig azt gondolom, hogy mért nem zárkóznak be a saját lakásukba, és mért nem ott füstölögnek... De a következő gondolat, hogy az sem megoldás.

-Hisz látjuk a te példádat is. Nehogy már a családtag füstjét is el kelljen tűrni!

Ha pl a párom rákapna a cigizésre, akkor elzavarnám. Ha gyerekem, akkor megtiltanám neki, vagy ha már ő is felnőtt, őt is elzavarnám. Na de mit tehet egy gyerek, ha szülei bagóznak?! hát ez az. Te hány éves vagy?

És jó, mondjuk ha már nagykorú vagy, akár 20 éves... Akkor sem lehet annyi pénzed, hogy csak úgy elköltözz... Ez sem megoldás.

Egy ismerősöm lakott a pici babájával a szüleinél. Mentem meglátogatni és ajándékot vinni nekik. Hát beléptem a lakásba, ködszerű volt a levegő a füsttől! Nagypapa láncdohányos... Az ismerősöm bagószagban nőtt fel, már megszokta, bár ő nem dohányzik, de tűri. És ugyanerre kényszeríti a saját gyerekét, aki akkor még csak járni sem tudott. Annak a picinek nincsenek jogai???

-Másik bibí, hogy ha pl panleban lakik a dohányos, akkor a szomszédira tekintettel sem szabadna rágyújtania, hisz átmegy a füst a réseken...

-Továbbá a legtöbb lakástűz abból ered, hogy valami dohányzott, és lángra kapott valami a lakásban a cigitől, vagy a parazsától... Nehogymár valakinek azért égjen ki a lakása, mert az alsószomszéd dohányzik...!


Na de az se jó, ha kimegy, mert akkor más lakásába megy a füst, vagy pedig a járókelők arcába...


Ki kellene már találni valamit a dohányosoknak!

-Dohányzó-bódékat építeni nekik a saját pénzükön + dohánygyárak pénzén, mindenfele az országban, és akkor oda menjenek füstölögni. Úgy megépíteni, hogy a füst ne tudjon távozni onnan. A dohányzóknak meg csak az arca lógjon a fülkékbe, hogy a ruhájukkal se bűzölögjenek rendes emberek között! Utána meg kötelező fogmosás...

-Másik megoldás: betiltani a cigarettát, és helyette egyenek nikotin tablettákat. Így megvan nekik az adag, mást meg nem irtanak...


Kérdező!

Próbálj beszélni a szüleiddel!

Ne követelőzve, vagy dühösen, hanem kérve, őszintén, és akár sírva... Hátha megértik már és talán érted leszoknak.

Ha nem, akkor költözz el amint tudsz, és velük ne állj szóba, amíg le nem szoknak!

2012. aug. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a gyors válaszokat. egyébként szeptemberben töltöm a 20-at, és amin említettem mi már nagyon szeretnénk költözni, csak nagyon nem megy a dolog. így is költönből tudunk majd csak , szóval barátom akar valami jobb melót keresni, 100 helyre beadta már az önéletrajzát, ahol aztn elég szpen lehet keresni, igaz az ország másik felén van, de engem ez nem zavar kicsit se, megyek vele. szóval próbálunk most gyűjtögetni, spórolni, h tudjunk már költözni,de nem ezen múlik, mert több száz ezet nem tudunk össze gyűjteni, ígyis-úgyis kölcsön lesz a vége, csak jelenének már valamelyik melóból :( nm lehet velük beszélni, mindig csak azt mondják, hogy ez az ő házuk, hadd csinálják azt, amit akarnak, és majd ha nekem is lesz egy házam, akkor ők se fognak beleszólni, hogy mit csinálhatok.szóval enyhén célozgatnak, hogy mehetnék már.

egyébként vagy egy nővérem, aki ugyanazon a véleményen van, mint én, ő már elköltözött, nem ezért, de marhára zavarta ő is. ő már egy kabátot se vitt a konyhába, minden a szobájába volt, és mindig légfrissítőzött, persze apámnak nem tetszett mert az "büdös" -.- xDmeg tesóm nem is evett már a konyhába,megmondta hogy ő nem cigit akar enni. ők nem messze költöztek tőlünk, egy utcával arrébb szóval sokat vannak itt, de tesóm már megmondta, hogy mostanában ezért nem jön fel,mert ha csak 30 percet is van itt, érzi a ruháján a cigiszagot. és azt beszéltük, ha egyszer lesz gyerekünk, hogy hozzuk át ? hogy ilyen cigifüstbe nem lesznek itt az biztos

2012. aug. 6. 17:09
 8/12 anonim ***** válasza:
78%

Hát Kérdező, akkor sajnos a leglehetetlenebb a helyzet.

Amint tudsz költözz!

Addig pedig kitartást! Addig próbálj nem idegeskedni, mert még az idegsejtjeidet is pusztítod. Tartsd a szobádban az összes cuccod, és amit lehet a szobádban csinálj, ne ahol a szüleid füstölnek. Te is kajálj a szobádban, nyugiban.

Ha elköltözöl, akkor meg ne nagyon járj haza, és ha gyereked lesz, ne vidd oda. Majd leszoknak a szüleid ha látni akarják az unokádat. vagy legalább addig nem pöfögnek...

2012. aug. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a dohányos embereknek abszolút elferdül a gondolkodásuk,mindent a cigi szempontjából néznek,azaz,hogy az ő dohányzásuk zavartalan legyen,és abszolút nem gondolnak másokra. Az én szüleim például abban a pillanatban.ahogy beültek az autóba,már gyújtottak is rá,az nem zavarta őket, hogy hátul mi,gyerekek ültünk,és többnyire az ablakot se húzták le(Trabant volt, hátul nem lehúzható az ablak,nekünk nem volt esélyünk.) És egy út alatt (Bp-Siófok vagy hasonló relációk) vagy 3x rágyújtottak mind a ketten.A lakásunkban mindenhol dohányoztak,még a wc-n is,a tv előtt,a hálószobában,mindegy.A vendégeik is mindig,mind egytől egyig dohányoztak,6-8 ember egy szobában,egész este.A munkahelyeken is mindenütt mindenki dohányzott,kivétel talán a menza volt, de egyébként,minden étterembe ha beültem,minden presszóban,kivétel a moziterem és színházterem,na meg a könyvtárak.Szóval én ebben nőttem fel,hogy a felnőttek társadalmához a dohányzás,mint alapvetés hozzátartozik.Persze én is ezzel kezdtem a felnőtt életemet, 18 évesen elmentem az első munkahelyemre,ahol a főnököm az első beszélgetés alkalmával cigarettával kínált az irodájában,majd a munkatársaim a közös irodában stb.És kitartóan dohányoztam ettől kezdve vagy 25 éven keresztül,mintha muszáj lett volna,vagy,mintha annyira alapvető szükséglet lett volna,mint az evés. És szerintem itt is van a kutya elásva.Mivel mindkét dolgot a szájával cselekszi az ember, az agyában nem is tudja/akarja szétválasztani a kettőt egymástól,illetve,ha mégis,akkor a cigi mellett fog elsősorban dönteni.Mert az ő cigarettázását a tudatában abszolút szükségletként regisztrálja, és eszébe sem jut úgy gondolni rá,mint káros dologra(vagy max annyira,mint egy káros műkajára,ami viszont finom és úgyis mindenki azt eszi),de még úgy se,mint luxusra,hiszen szükséglet.No,nem fárasztalak tovább.Én 25 év után "megvilágosodtam"-de abszolút magamtól, és befejeztem.Sajnos, addigra ezt az életszemléletet elplántáltam a gyermekemben is,ugyanazt csinálva én magam is sokszor,mint a szüleim.És nagyon sokszor nem vettem meg a gyerekemnek alapvető(!) dolgokat,mert a cigire jobban kellett a pénzem.Szégyellem ma már. Talán mutasd meg a válaszokat a szüleidnek,hátha még nem késő.Az enyémek már meghaltak tüdőrákban,csakúgy,mint a barátaik is,nagyon sokan.
2012. aug. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Próbálok konstruktív lenni, lehet nem működik esetedben, pedig ész érvek.

Költözz barátoddal albérletbe, amíg mindkettőtök munkahelye kb. megállapodik. Ez kb. fél-1 év, addig lehet lesz csere akár messzebb az országban. Tegyetek félre amint lehet, vannak erre lehetőségek. A kaució az bőven kijön 80-100ezerből, de megy lejjebb is, hogyha a tulajjal megbeszélitek, hogy kifestitek a lakást / felújítjátok... Erre ne vegyetek fel hitelt ha lehet.


Szüleiddel beszéld meg, hogy mivel tesód és ti is leléptetek, próbálják eladni a kecót és költözzenek kisebbe és fenntarthatóbba (olcsóbba). A különbözetet osszák szét köztetek. Ha jól sikerül az üzlet ebből meg van a kölcsönhöz az önrész (lepukkant kertesház jobb, mint a lakás: gondold befektetésnek - szobát/tetőteret is lehet építeni idővel, de addig is ingyen zöldség..)


Ha kevés a széttett pénz akkor mehet repjegyre külföldre: 1-2 év alja munka és biztosan meg van az önrész, ha jó munkát kaptok akár a lakás is!

2012. aug. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!