Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha kút vagy esővíz hasznosítás...

Ha kút vagy esővíz hasznosítással van megoldva a víz, akkor a vízműveknek mit kell fizetni?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdem mert alapesetben a csapvízből számolják ki a csatornadíjat is. Kút/esővíz esetén 0-t mutatna a mérő, míg a csatornába ugyanúgy kifolyik a víz, na de azt akkor hogy mérik.
2013. ápr. 9. 14:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha kút van akkor kapsz rá szépen egy vízórát és fizetsz a vizkivételért (mert az az államé) meg a szenyvíz elvezetéssért a kivett mennyiség alapján.
2013. ápr. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

első vagyok:


Ha okosan csinálod akkor hálózati/városi vizet bekötteted és megoldod, hogy a házadat át lehessen "kapcsolni" a kútvízre. Így nem használod a hálózati vizet = szennyvizet sem fizetsz csak a "készenléti" agy stb nevű díjat.

2013. ápr. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha ideiglenesen "lakatlanra" lejelented,akkor csak az alapdíjat kell fizetned. Ha a következő év elején bemész,és külön szerződést kötsz a vízművel,és egész évre előre kifizeted az alapdíjat,akkor csak az 50%-át kell fizetni.

Ez esetben NEM lehet egyetlen egy m3 fogyasztásod sem!

A fúrt kútról,+ esővízről...stb mélyem halgass,kamuzni kell,hogy külföldre mész...stb.

Kis faluban...plusz rossz szomszédoknál ez "nem játszik"

2013. ápr. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Már van bekötve csapviz, es a jövöben tervezek kutat/esövizet. De ha arra is órát raknak akkor mi értelme furatni kutat? Azt hittem annak pont az az értelme hogy ingyen van csak az elején befektetés. Olyan feltünö a kutfuras hogy észreveszik a szomszédok? :D Budapest a hely amúgy.
2013. ápr. 9. 15:34
 5/7 anonim ***** válasza:
50%

A lényeg a lényeg.

A vizmű csak a mért víz után számolja a csatorna dijat is .

Nem kell jelentgetni semmit,mennyit vizet használok a kutamból . Ha vezetékes vizzel locsolnám a kertem,akkor

sem mondaná a vízmű,az nem csatornába folyt el .

A kettő rendszer,teljesen különböző vizvételi hely .

2013. ápr. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Gondolom valamennyi vezetékes vizet a jövőben is fogsz használni. ( ivás, főzés, mosogatás ) Budapesten én ezeket nem próbálnám kútvízzel.

Senki sem méri, hogy mennyi szennyvizet engedsz a csatornába. Én a helyedben minden hónapban produkálnék 1-2 m3 vezetékes vízfogyasztást. A többi meg mehet a kútból.

2013. ápr. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat ez megnyugtatott :) Szomszédnak is van kútja, szerintemtem ö se méri... Az alapelgondolás az, hogy rárakatom az összes szűrőt, hogy 'ivoviz tisztasagu' legyen, de csak hogy pl fürdéshez is tuti tiszta legyen... De ja akkor majd használom valamelyest a csapvizet is és akkor jó lesz. Inni meg ásványvizet szoktam amúgy is.
2013. ápr. 9. 23:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!