Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nincs állandó lakcímem,...

Nincs állandó lakcímem, ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés

A lakcímkártyámon van most egy állandó lakcímem egy ismerősnél és van a tartózkodási helyem ahol albérletben vagyok.

Az ismerőssel megszakadt a kapcsolat és kijelentettek az állandó lakcímből.

Az albérletbe nem jelentkezhetek be.

Ilyenkor mi a helyzet?

Hajléktalan vagyok?


2013. máj. 10. 21:27
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Jelentkezz be a bérelt lakásba lakóhelyre (hibásan: állandó lakcímre), ez a szabályszerű megoldás. Nem igaz, hogy ezt nem lehet. Ha van két tanúval aláíratott, VAGY közjegyzőnél közokiratba foglalt bérleti szerződésed, akkor még a tulajdonos aláírása sem kell a lakcímbejelentőre. Egyébként alá kell írnia (jogszerűen nem tagadhatja meg). Ha a lakcímbejelentési kötelezettségedet ellehetetleníti a tulajdonos, akkor bíróságtól kérheted a jognyilatkozat pótlását, de ha nem akarsz erre az útra lépni, akkor csak a településszintű lakcím marad (magyar jogállam 2013...). Újabban be lehet jelenteni értesítési címet is, talán az jó lehet az elérhetőség biztosítására.


Micsoda dolog ez már, hogy felnőtt emberek legyenek a szüleiknél bejelentve... Az óvodában vagyunk talán?

2013. máj. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
35%
Miért ne lehetne a szüleinél bejelentve? Szerintem neked ehez semmi közöd, az kizárólag rájuk tartozik.
2013. máj. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!