Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi van akkor, ha vevőként nem...

Mi van akkor, ha vevőként nem írom alá az ingatlanos lapját?

Figyelt kérdés
Mármint , ha olyat akarnak aláíratni, hogy csak rajtuk keresztül vásárolhatom meg.

2013. máj. 16. 12:23
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
52%

Mutattak már lakást?

Ha nem írod alá, nem is fognak szerintem. Gondold, el, hogy melóznak, mutatnak neked egy lakást, majd te visszamész és megegyezel az eladóval őket kikerülve. Be kell magukat biztosítani, hogy ne dolgozzanak ingyen.

Én eladó voltam és minden költséget nekem kellett fizetni, szóval a vevőknek inkább kényelmes volt, hogy a közvetítő eleve az igényeiknek megfelelő lakást mutat és nem futnak fölöslegesen olyan kört, hogy pl. putriba nem mennének, stb.

Én amikor kiadtam ingatlanosoknak, akkor előtte kijöttek, kikérdeztek,szóval a komolyabb cégek igenis megdolgoztak a pénzükért.

2013. máj. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

De olyanba akarnak belevinni, hogy x összeget kell nekik fizetnem , ha nem rajtuk keresztül veszem meg. A fenéket. Mi van akkor, ha másik irodán keresztül jobb áron adják ugyanazt és én ott akarom megvenni?

Nekem nem kell ingatlanos, meg se bíztam őket, csak sok lakáshírdető alapból velük üzletel ezért mindig beléjük botlom.

És egyáltalán nem kényelmesebb rajtuk keresztül, nekem nem kell ingatlanokat felkutatni, kiválasztom én magamnak , hogy melyik érdekel.

2013. máj. 16. 12:36
 3/22 anonim ***** válasza:
0%

Ez igaz, eladóként én is több ingatlanossal kötöttem nem kizárólagos megbízási szerződést, szóval előfordulhatott volna, hogy ketten hozzák ugyanazt a vevőt...

Viszont a másik oldalról is érthető: megmutatták neked a lakást, megvetted - vagyis jár a pénz.

2013. máj. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

én viszont nem vagyok hajlandó üzletikapcsolatba lépni az ingatlanossal.és nem akarok kötelezettséget vállalni semmiért. Csak egy vevő vagyok aki nézelődik jobbra-balra ,és szeretném úgy tenni,hogy ne kelljen állandóan aláírni mindenfélét.

Ráadásul nekem csak púp a hátamon ,hogy ingatlanoson keresztül kell intézni mindent.

2013. máj. 16. 12:56
 5/22 anonim ***** válasza:

Próbálj keresni másikat, de viszont úgy elszalaszthatsz lehetőséget, mert nem mindenki hirdet újságban.


Pl. én csak ingatlanosokat bíztam meg, még az ablakba se tettem ki az eladó táblát. Egyedülálló elvált anya vagyok, nem akartam fölösleges köröket futni mindenféle jöttmenttel, akik csak nézelődnének, hogy milyen érték van a lakásban, csak álmodoznak de pénzük semmi nincs vagy csak környékbeli szintén eladó, aki felmérné, hogy én mennyiért árulom a lakást. Az egyik ingatlanos megmondta, hogy ők fel is mérik, hogy az ő vevőjelöltjeiknek van-e pénze, kell-e hitel, mennyi önrész van vagy a teljes összeget kp. fizetik, mert fölöslegesen nem melóznának az álmodozókkal.

Hoztak pár komolyabb érdeklődőt, 1,5 héttel az után hogy elkezdtem árulni az egyik hozott egy olyan vevőt, aki kp. azonnal fizetett.


Szerintem a nagyobb ingatlanirodák korrektek, persze meg kell nézni hogy mit írsz alá, de nem kellene teljesen kizárni.

2013. máj. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

#5 :

az elhiszem, hogy az eladó szemszögéből korrekt dolog lehet.

de én mint vevő ezzel csak veszítek.

2013. máj. 16. 13:21
 7/22 anonim ***** válasza:

Elvileg nem, mert tudomásom szerint mindent az eladó fizet (legalábbis én fizettem a megbízási díjat).


Mondjuk volt ingatlanos, aki azt se tudta hogy keveredett oda, elvileg Budapest másik részére fókuszálnak, de egyet-egyet másfelé is bevállalnak... A lakásra alig nézett rá, szerintem csak az adatbázisukat akarták feltölteni, hogy több legyen. Vagy nem tudom mit akart, de csak elcs.sztük mind a ketten az időnket.


Viszont volt olyan, aki részletesen kikérdezett, lemért, fotózott, majd amikor hozta a vevőket csak lestem, hogy mi mindent tud, pl. hogy a lakótelepen melyik házban van egyedi fűtésmérő melyikbe tervezik jövőre. Én azt sem tudtam, hogy mikor épült a házunk. A másik az, hogy ahogy én is elmondtam az igényeimet a jövőbeni vevővel kapcsolatosan, a vevők is elmondhatták az ő igényeiket szomszédokkal, a lakás állapotával, tulajdoni viszonyokkal kapcsolatosan. Ez az ingatlaniroda még a tulajdoni lapot is lecsekkolta, hogy tényleg én vagyok a tulaj, van-e hitel. Ha utcáról mész be valahová, akkor nem tudhatod, hogy a tulajjal beszélsz-e vagy egy albérlővel (a mi házunkban a gondnokon múlt, hogy nem adtak el így egy lakást, véletlenül vette észre), mennyi teher van a lakáson, stb.

2013. máj. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
24%

Kedvesem, ha te ingatlanoson keresztül találsz rá egy lakásra, és azt te megveszed akkor fizetnetek kell (kérdés, hogy vevö vagy eladó, habár Mo-n az eladó szokta ezt fizetni, természetesen ezzel emelve az ingatlan árát).

Az ingatlanos hírdeti, te ezért találtál rá. Ha az ingatlanos nem hírdetné akkor te nem találtál volna rá.

Vannak ingatlanosok (és szerintem ök a leghatékonyabbak), hogy kizárolagosan csak ök adhatják el, de ök akkor kb 3 hónapon belül találnak vevöt is.

2013. máj. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok. Ja olyan nem létezik, hoyg közvetítésért pénzt kérhetnek. Az akkor kamú.

Ha viszont kikerülöd öket, azután, hogy megmutatták (és ugye ezt a papírt akkor iratják alá, ha megmútatják), akkor van a büntetés.


Èn olyan ingatlanostól nem kérnék ki címet, aki nem visz ki személyesen, csak egy címet ad. Ha már ingatlanoson keresztül nézed akkor dolgozzanak meg érte.

2013. máj. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Shai-Hulud ***** válasza:
44%

Ha szerződést kötsz az ingatlanossal, akkor köteles vagy kifizetni a jutalékát, ha azt a lakást veszed meg amit ő mutatott. Ha megkerülöd, akkor beperelhet, és simán meg is nyeri.

Te sem szeretnéd, ha a vevőd a te ügyfeleddel a hátad mögött kötne megállapodást, ugye?


Az eladók többsége is szerződést köt az ingatlanossal, és ők sem kerülhetik meg. Ha ez nem így lenne, akkor nem lennének ingatlanosok, mert senki nem fizetne nekik azért, hogy felhajtják számodra a megfelelő vevőt, vagy megkeresik a neked tetsző lakást.


Ők DOLGOZNAK érte, tessék megfizetni a munkájukat.


Ha valamelyik túl sokat kér, akkor pedig nem kell szerződést kötni vele. Majd akkor kénytelen lesz olcsóbban dolgozni. De ha már megkötötted a megállapodást, az téged is ugyanúgy kötelez, mint őt.


Ez a korrekt üzletelés alapja.

2013. máj. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!