Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vape elektromos szúnyogírtóról...

Vape elektromos szúnyogírtóról vélemények?

Figyelt kérdés

2 éves kislányom szobájában megy éjjelente - káros ez neki, ha belélegzi?

Illetve mennyire vélt be nektek a készülék? (folyadékos változatot vettük)


2013. júl. 3. 15:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezekkel a folyadékos készülékekkel nincs baj, teljesen jól működnek, meg inkább csak régebben voltak ezek károsak az emberekre amikor még csak kezdték bevezetni úgy 2000-es évek elején. Most már teljesen ártalmatlanok. Persze célszerű elolvasni a mellékelt tájékoztatót róla amit adnak. De célszerű elektromos Ultrahangos riasztót vásárolni mert az nem zabálja a folyadékot, és mindig használható, azok is nagyon jók és azt csak be kell dugni és ennyi. Egy minimális hangja van annak is természetesen de az szerintem nem lesz zavaró.
2013. júl. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megnyugtattál :) Akkor nem szükséges az ablaknak se nyitva lennie, szellőzés miatt?


Riasztó nekünk nem kell, mert igazából minden ablakon szúnyogháló van, csak a bejárati ajtón át jönnek be, mikor ki-be megyünk, és éjjelre a hálószobák ajtaja is zárva van. Szóval egy zárt szobában kellene megölni az esetlegesen betévedt dögöket :)

Most gondolkozom, akkor lehet nem kellene egész éjjelre bedugva hagyni (és szívatni a gyerekkel), elég lenne este lefekvés előtt a becsukott szobában bekapcsolni egy időre és utána ha nem nyitogatunk ajtót, nem kellene? Ha igen, mennyi idő alatt öli meg a szúnyogokat?

2013. júl. 3. 15:19
 3/8 anonim ***** válasza:
Én nem kockáztatnék, tuti van benne méreg ha megöli a szúnyogot, nem?
2013. júl. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem Vape lapos elektromos van, de az nagyon erős szagú, én sem bírom 5 percnél tovább, de ennyi elég is a szúnyognak, mert pár per és eltűnik, így akkor szoktam csak berakni ha hallom a szúnyog zümmögését és már csukva az ablak, egész éjszakára nem bírnám ki.
2013. júl. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Van többféle, nem mindegyik "szagos". Nekem most egyszer használatos (nem vape) van, de ismerem az általad emlegetett is.

Régen volt olyan, ami eszméletlen büdös volt gondolom erre gondolhatott itt az egyik válaszoló. Illatanyag volt benne, csak arra nem gondoltak, hogy ez valakit irritálhat.


Nem hiszem, hogy árulhatnák, ha káros lenne az egészségre, pláne ilyen mondhatni "márkás" névvel.


A kislányod ágyától a lehető legtávolabbi konnektorba dugd be és elég csak éjszakára. Reggel húzd ki, fölösleges. Ha nincs hideg, akkor nyitva is tarthatod az ablakot, de nem muszáj.

2013. júl. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Napkiraly ***** válasza:

nem tudom ezek irtanak vagy riasztanak? nem mindegy...

A '80-as években Szuri nevű lapka volt, amellett reggelhalomban állt a döglött szúnyog.

Vettem én is ilyen vapét pár éve. Még van benne, bedugom,de sokminden nem történik, igaz szúnyogot se látok.

Ultrahangosat hol lehet venni?

2013. júl. 4. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Régen a szagos fajta vapétól, amibe ilyen kis lapot kellett rakni, szabályosan szédelegtek a szúnyogok, látszott a repülésükön, hogy dögledeznek.

A maiak legtöbbje már nemtudom milyen elven működik. Történni nálam sem történik semmi, de szúnyog nincs és ez a lényeg nem?

2013. júl. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Ami nekünk van, ennek nincs semmi szaga, de valamit párologtat, azzal öli meg a szúnyogokat.Döglöttet nem láttam eddig, de ahogy más is írta, nincs reggelre szúnyogcsípés, így már megérte :)

Lefekvés előtt jóval már bekapcsolom, ajtót onnantól kezdve zárom és 1-2 óra elteltével kikapcsolom, nem megy egész éjjel, hisz újabb szúnyog úgysem jön be.

2013. júl. 5. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!