Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit csináljunk a szomszédokkal?

Mit csináljunk a szomszédokkal?

Figyelt kérdés

Az a nagy problémánk, hogy vettünk egy házat, aminek a kert végében lakótelep van, ami annnyit jelenet hogy az udvarubkra rálát jó pár ablak.Az még hogy egész nyáron az udvarunkat nézték, még akkor is mikor kinn voltunk vagy vendég jött és hiába nézek fel olyan hülyék hogy nem vették alapot hogy nem illő.De ezt úgy próbáljuk megoldani hogy fát ültetünk, fűzfát gyorsan nő és valamennyit takar.

DE A ásik nagy probléma az hogy vettünk egy kutyát, még 5 hónapos és folyton ugat.Valamikor azért mert játszik valamikor azért mert kutyát ugat valamikor meg ki tudja miért, azért ,mert kutya.És volt rá példa hogy lekiabáltak elég csúnyán, hogy ,, csináljunk vmit azzal a ku..va kutyával.Most meg jön egy asszony hogy a szemünkre vesse hogy azért ugat a kutya mert mi nem vegyunk itthon vagy nem törődünk a kutyával vagy nem kap enni.( a kutya különb kaját eszik sokszor mint mi, ennyit erről.)Ja, és engedjük ki (a kert le van neki kerítve) hogy ne ugasson, mert ez zavarja a lakókat.

Kezdük ott hogy az én portámon had csináljak amit akarok a másik hogy mernek szólni azok után hogy ők pofátlanul az udvarunkat lesik.

Elhiszem hogy sokszor zavaró, hiszen nekem is egy 1 éves gyerekem van aki felébred az ugatására.De már nem is ugat annyit mit kissebb korába.Csak félek hogy ledobnak neki vmi mérget és még rájuk sem tudnám bizonyítani.A másik hogy kellemetlen az udvarra úgy kimenni hogy mikor ordítanak le rád.

De az az igzság hogy senki nem tud semmit tenni.Egyikünk sem jelentheti fel a másikat, mert nem tudnak mit csinálni.A kutya továbbra is ugat ők meg szintén.

A szomszéd bácsika már felkészített minket erre hogy ez lesz.Vmi hozzászólásokat várok.


2009. okt. 20. 17:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Sokat nem lehet tenni, mielött megvetétek a házat nem ártott volna gondolni ilyenre is - tudom, hogy nem segit nektek...
2009. okt. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
67%

Nálunk szerencsére nincs gond a szomszédokkal, de nővéreméknek igen is van. Bár nem kertesben laknak, így a hangok meg mindenféle zaj jobban áthalladszik. A szomszéd nőci mindig átszólt, mert a nővérem akkor fél éves kisfia sokat sírt és hogy őt ez zavarja. Most már lassan 3 éves a picur. Amikor örül sikít olyanokat, hogy jópár lány megirigyelhetné a hangját (jah igen nem emlitettem, hogy kisfiúról van szó.). Mostmár a sikítozás miatt magyaráz. Egy 4 emeletes épületről van szó, ami tele van fiatal párokkal és gyerekekkel. Mindig azt emlegetí a nő, hogy mióta az eszét tudja ott lakik és legalább egy kicsit alkalmaszkodjanak már hozzá. Nővérem előbb-utóbb bepipult és kinyitotta a száját. Aki ismeri az tudja, hogy annak sosincs jó vége. :) Azóta elég rendesen visszaszól és szépen lassan a nőci is leszokott a magyarázásról.

A ti helyzetetekben nem tudom sajnos mit lehetne csinálni. Főleg, ha tényleg képesek mérget adni a kutyának. :S

2009. okt. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A kutya részét fedjétek le valamennyire a mérgek dobálása miatt.Egyenlőre ennyi,helyrajz,vagy kép kéne a területről akkor többet tunnék mondani.
2009. okt. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%
Hát ha mi laknánk ott,akkor én már rég begyűrtem volna nekik egy akkorát,és megfenyegetném őket hogy az a TI részetek,az a TI kutyátok,TI helyetek,és NEM az övék.
2009. okt. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Az ablak a ti területeteken van? Ha igen, akkor nyugodtan be lehet téglázni, mert olvastam az újságban, hogy valaki ezt megcsinálta, és nem kapott érte semmit, mert a törvény az ő oldalán áll.
2009. okt. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
50%
Én tennék rá magasról, ha nem bírnak megélni mellettünk, akkor menjenek el. Bírom az ilyen embereket, akik mindig okosabbak és jobbak a szomszédaiknál.
2009. okt. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

itt nem látok más megoldást, mint olyan magas tégla vagy betonfalat épteni mint a tömbház, és akkor nem látnak be.

nagy munka, de csak egyszeri dolog, és örökre szól, aztán probléma megoldva

2009. okt. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
"Kezdük ott hogy az én portámon had csináljak amit akarok a másik hogy mernek szólni azok után hogy ők pofátlanul az udvarunkat lesik." Nos, ők ugyanazt mondhatják: az ablakomon akkor nézek ki, amikor jólesik. Ha a szomszédot ez zavarja, tegyen ellene, ő jött később. Ugye, azt Te sem hiszed, hogy több tíz ember fog lesütött szemmel jönni-menni a saját lakásában,vagy netán sűrű függönyt az ablakra rakni? A kutyaugatásban pedig igaza van annak, aki szól miatta. Ha nem e Tiéd lenne, akkor az is a panaszok között lenne, hogy a szemetek nem elég, hogy bámészkodnak, még egy rohadt ugatós kutyát is tartanak.
2009. okt. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én nem értem mi a gond. Amikor megvettétek a házat gondolom már ott volt a lakótelep, tehát ha egyszer kinéztél az ablakán mielőtt megvettétek, láthattad, hogy ott van. Te bevállaltad, hogy esetleg az ott lakók kinéznek az ablakukon, és van egy két idióta, aki bámészkodni is fog. Ilyenek az emberek.

A kutya sajnos arról nyilván nem tehet, hogy még pici és ugat. Erről te sem tehetsz, bár biztos, hogy idegesítő. A mi szomszédunkba is volt egy ilyen kutya, és akármennyire is béketűrő vagyok, három hét folyamatos ugatás után, én is átmentem és megkérdeztem, hogy valamit lehetne-e csinálni a kutyával. Pláne a viharos hetekben, esetleg nem lehetne-e becsukni a kis kutyát a garázsba, mert láthatóan fél a vihartól. Erre az idióta szomszéd közölte, hogy nem óhajt a kutyával semmit csinálni. Meg is lett az eredménye, az egyik szomszéd (esküszöm nem mi), éjszaka kiengedte a kutyust. El is veszett. Akár ki akár mit is mondd, nem feltétlenül utálja az az állatot, akit esetleg a napi 8 órás ugatás egy idő után idegesít. És igenis a gazda dolga, hogy megpróbáljon csinálni vele valamit. Nem biztos, hogy tud, de próbálja meg. A barátnőmék is elmentek az állatorvoshoz, mert sokat ugatott a kiskutya. Gondolom megoldani a doki sem tudta a dolgot, de legalább próbáltak tenni valamit.

2009. okt. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én központi helyen lakom egy panelban,és igazad van mindent tudok mindenkiről,mert látom akkor is ha nem bámészkodom állandóan az ablakban.Járok kelek a lakásban,és közben kilátok,ki festette be a haját,kinek sírós a gyereke,ki szült meg,ki nem dolgozik stb,stb...

Szerintem a telepen még azt is tudják,hogy milyen szinű bugyi van rajtad.:)

A kutyáról meg az a véleményem,hogy hagy ugasson,az a dolga,majd jobb lesz remélhetőleg.A telepesek jelmondata,hogy aki nem bírja a zajokat az menjen kertesbe.De te ott vagy,hagy ne pofázzanak már bele abba,hogy ugat a kutyád!!!!Csak írígyelnek a kertedért,meg a kertipartikért!!!

Semmi közük ahhoz,hogy mit csinálsz.

Az alattam lakó kutyája állandóan nyüszít,mert 3 műszakban dolgoznak a gazdik,és sokat van egyedül.Az én gyerekeim,meg sokat ugrálnak fölöttük amikor aludnának,mert mi meg sokat vagyunk itthon.Ez vica-verza mindenkinek tűrni kell.

Az otthonunk nem templom,hogy csendben legyünk.

2009. okt. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!