Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ismeretlen számon zaklat a...

Ismeretlen számon zaklat a telefonos behajtó. Álláspontom szerint adatot is lopott. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Üdvözlöm!

A segítségüket szeretném kérni. Mivel a személyiségi jogaimat nem nézte sem a szolgáltató, de még a behajtó cég sem ezért mindkettő nevét ide fogom írni név szerint.

A problémám a következő: 2009. július hónapban kötöttem egy előfizetői szerződést a Vodafonnál hűségnyilatkozat nélkül.

Sajnos a munkahelyem ami közalkalmazotti volt megszünt és nem tudtam a telefonszámlámat befizetni és ezért adós maradtam 68 000 Ft-tal.

2012. január hónapban felhívott ismeretlen számon az Intrum Justitia Zrt.-től szám nélkül egy nő aki azt kérdezte, hogy velem beszél-e telefonon és közölte, hogy hivatalos célból hív. Elkérte az édesanyám és a születési időpontomat. Legnagyobb meglepetésemre a feltöltő kártyás telefonomon hívott fel ami szintén Vodafonos és én az előfizetés megkötésekor még 2010-ben kértem a telefonos ügyfélszolgálatot , hogy titkósitsák a hívószámomat. Nem tudom megérteni, hogy az Intrum Justitia ezt milyen jogon használja fel kapcsolattartásra.

Csak megjegyjem, hogy 2012 január és február hónapban kb. 150 SMS-T küldtek ki és úgy tele volt a telefonmemóriája, hogy nem győztem az Intrum Justitiától kapott fenyegető SMSK-et kitörölni. A tegnapi napon 2013-08-09-én 13 óra 45 perckor szintén hívott egy nő a telefon tartozás ügyében és nem volt hajlandó arra választ adni, hogy hogyan és mi módon jutott hozzá a 70-es telefonszámomhoz.

A legnagyobb szemétség az, hogy nem hivatkoznak arra, hogy a személyes adataimat milyen jogszabály szerint kezelik és meddig. Amikor felhívnak szám nélkül akkor be sem mutatkoznak név szerint csak arra törekednek, hogy a pénz minél gyorsabban befollyon hozzájuk.

Álláspontom szerint ezzel "adatlopást és személyiségi jogot" sértenek.

A hölgytől én is elkértem a nevét és közöltem vele, hogy feljelentem a Vodafont is és a céget is amit képvisel mivel a legjobb tudomásom szerint szolgáltató csak és kizárólag magántelefonszámot az én személyes beleegyezésem és hozzájárulásom nélkül 2012. július 01-től továbbithat behajtó cég felé.

A tartozást mindenféleképpen kifogom fizetni, de egy biztos, hogy mindenféle jogi útat hajlandó vagyok végig vinni velük, hogy a telefonbeszélgetés kapcsán kapott megaláztató hangnemű beszélgetést triplán visszakapják!

Kérni szeretném jogban jártas személyek véleményét, hogy mit tegyek és hogyan járjak el a szolgáltatóval és a behajtó céggel szemben is?


Köszönöm a segítségüket.


2013. aug. 10. 03:51
1 2
 11/14 anonim válasza:

Ha jogsértőnek tartjuk a behajtócég eljárását a következőkre hivatkozhatunk, hogy felhívjuk a faktoring figyelmét jogsértés esetén az esetleges jogkövetkezményekre:


- ,,Btk. 273. § (1) Aki abból a célból, hogy jogos vagy jogosnak vélt vagyoni igénynek érvényt szerezzen, mást erőszakkal vagy fenyegetéssel arra kényszerít, hogy valamit tegyen, ne tegyen vagy eltűrjön, bűntettet követ el, és egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."


- ,,Btk. 176/A. § (1) Aki abból a célból, hogy mást megfélemlítsen, vagy más magánéletébe, illetőleg mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon, rendszeresen vagy tartósan mást háborgat, így különösen mással, annak akarata ellenére telekommunikációs eszköz útján vagy személyesen rendszeresen kapcsolatot teremteni törekszik, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."


- ,,Btk.21.§(1)Felbujtó az, aki mást bűncselekmény elkövetésére szándékosan rábír."


Ha az ügyféladataid harmadik, ,,ismeretlen" fél számára való kiadásához a szerződéskötéskor nem járultál hozzá, úgy az alábbiakra is hivatkozhatsz:


A banktitok jogellenes kiadásának következményei :


-Aki üzleti vagy banktitok birtokába jut, köteles azt időbeli korlátozás nélkül megtartani. A titoktartási kötelezettség alapján az üzleti, illetőleg a banktitok körébe tartozó tény, információ, megoldás vagy adat - a törvényben meghatározott körön kívül - a pénzügyi intézmény, illetve az ügyfél felhatalmazása nélkül nem adható ki harmadik személynek, és feladatkörön kívül nem használható fel.

Aki üzleti titok vagy banktitok birtokába jut, nem használhatja azt fel arra, hogy annak révén saját maga vagy más személy részére közvetlen vagy közvetett módon előnyt szerezzen, továbbá hogy a pénzügyi intézménynek vagy az intézmény ügyfeleinek hátrányt okozzon.

A banktitok megtartásának kötelezettsége nemcsak a pénzintézet alkalmazottait kötik, hanem mindazokat, akik valamilyen formában banktitok birtokába jutnak.

Közömbös, hogy valaki hogyan, milyen körülmények között szerez tudomást a banktitokról, hivatalos eljárása során vagy véletlenül, esetleg tévedésből, jogosan vagy netán jogtalanul, esetleg bűncselekmény révén.

A banktitok megsértésének mind büntetőjogi, mind polgárjogi következményei is lehetnek.


Ezzel kapcsolatban kérhetünk tőlük tájékoztatást:

"Kérem tájékoztassanak, hogy milyen úton jutottak hozzá, ki közölte Önökkel mint megbízott behajtó céggel a személyes adataimat és azt milyen jogszabály alapján használják fel Önök, mert ennek ismeretében kívánom megindítani a különböző hatósági eljárásokat fennálló jogsértés esetén."


Ha erre írásban válaszolnak és ha konkrét válaszokat fogalmaznak meg, akkor az a továbbiakban bizonyító erejű lehet a számunkra. Tehát következő lépésként fordulhatunk a PSZÁF-hoz a behajtócég jogsértő tevékenységének bejelentésével.

2013. aug. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:

"A szolgáltató, illetve bank nem jogosult a követelésének eladására, mert az adós a szolgáltatóval. illetve bankkal kötött szerződést és nem a faktoring céggel.


Ezek a faktoring cégek teljesen jogtalanul járnak el. Követelés kezelésére sem jogosultak csak az a cég, akivel az adós szerződést kötött.

Ennek módja a jogosult szolgáltató illetve bank kér az adós ellen fizetési meghagyást és annak alapján bírósági végrehajtást, ez a jogos eljárás.


Tehát, amennyiben zaklatja az adóst ilyen nemű faktoring cég, az adós írjon egy feljelentést a Pesti Ügyészségre, és ennek keretében kérje az ügyészséget a faktoring cég felszámolására, a személyes adatainak a faktoring cégnél azonnali megszüntetését továbbá a szolgáltató illetve bank, aki az szigorúan titkos adatait kiadta, kérjen ellene kártérítési kötelezettség megállapítását.


Ha az adós valamikor mégis szóban vagy írásban beleegyezését adta ezen adatok kiadására, írjon levelet a faktoring cégnek, hogy kéri az adatai azonnali törlését, mert nem velük szerződött, hanem a jogosult szolgáltatóval vagy bankkal. Továbbá az adós írjon egy levelet a szolgáltatónak vagy a banknak és szólítsa fel, hogy úgy rendelkezik, hogy ezen túl az adatait zártan kezeljék és megtiltja az adatok harmadik félnek való kiadását."


Forrás: [link]

2013. aug. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

Akiket "követeléskezelő", faktoring, behajtócég, illetve egyéb hivatalosnak tűnő elnevezésű, hiéna cégek zaklatnak, azok javaslom, hogy küldjék el ezt a "kedves" felszólító levelet nekik.

(A pirosan szedettek helyére saját adataidat illeszd be!)

Mi lesz a reakciójuk?

Vaószínűleg lesz magyarázkodás, a válaszleveleikben, de a PÉNZKÖLCSÖNNYÚJTÁS tevékenységére jogosultságát, egy "hiéna" sem tudja igazolni!!

Ha pedig nem tudja, akkor fel kell jelenteni a PSZÁF -nál, a levélben lévő hivatkozás és jogszabályhelyek alapján!


Innen letölthető a megfogalmazott mintalevél:

[link]

2013. aug. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Telenoros vok, ebgem is zaklat ez a szar
2016. jún. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!