Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek ez hülyeség? Van...

Szerintetek ez hülyeség? Van ennek értelme?

Figyelt kérdés
a helyzet: kolis vagyok, és egyenlőre csak 17 éves. suli mellett dolgozom és azon tanakodtam hogy elkezdhetném megvenni a leendő lakásomban a dolgokat..van barátom és tervezgetjük hogy 1-2 éven belül összeköltözünk..ilyen apróságokra gondoltam mint teljes étkészlet, reszelő, tálak, függöny, díszszőnyeg vágódeszka..ha 1x lenne majd babám neki ruhát ha turiban vagy vhol találok vmit nagyon olcsón.. nagyon nagy hülyeség? :/

#kollégium #élettervezgetés
2013. aug. 31. 16:43
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

A lakásfelszerelés az még oké, hiába vagy kolis, lehet elmész albiba egyszer(ha nem jön össze a párod), és ott jó hasznát veszed ha van.

Viszont a kicsi holmiaira ráérsz. minnél több cuccod lesz neki annál később akar majd bele érkezni.

2013. aug. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Olyan butaságot írt az előző.....mármint arra, hogy ha veszel ruhákat később jön..ne magyarázd már el nekem, hogy a biológia a meglévò ruhamennyiségtől függ, ha sok a ruha kevés az esély, ha nincs ruha nagy az esély...ekkora egy butaságot.....


Viszont a többivel egyet kell hogy értsek.

Ameddig kolos vagy, én nem vennék semmit. Max kenyérpirító meg hasonló. Ha meglesz a lakás akkor elkezdnék apránként vásárolni.

Babaruhát csak azért nem, mert hajlamos leszel túlzásokba esni.

Meg van időd erre.


36+2hkm

2013. aug. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Butaság, nem butaság, eszembe se jutott előre babacuccokat venni, és nézni, és csak várni rá, mikor kerül elő.

Nem a mennyiségre, hanem a lelki teherre értelmeztem

2013. aug. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Ruha nélkül is létezik lelki teher. Akik 5 éve várnak ruhácskák nélkül..
2013. aug. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én babacuccot nem vennék, amíg nincs a pocakomban. Sok helyet foglal, felesleges addig tárolni. Persze 1-2 darab biztos elfér. Én vettem egy zoknit a lányom előtt 8 évvel, mert megbabonázott.:) Rá is adtam, amikor megszületett.

Én nagyon nem kezdeném még el a dolgokat amúgy sem megvenni, mert az sokban függ a lakás adottságaitól és ezeket amúgy is jobb együtt kiválasztani. És hova teszed a cuccokat addig is? Még ha egy konkrét lakás lenne üresen, ahova tuti beköltöztök...de én így nem vásárolnék még. A pénzt tedd rá félre, és majd ha eljön a megfelelő idő, ráköltöd.

2013. aug. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

inkább a pénzt tedd takarékszámlára. hidd el, én is estem hasonló hibába, vettem pár cuccot az új lakásba, de mire beköltöztem változott az ízlésem és láttam sokkal jobb dolgokat is meglévőknél. na, akkor fogtam a fejem, h most minek adjak pénzt az újra ha már van, és egyetlen baja h nem tetszik.


babaruhát nem veszek, pedig jóval idősebb vagyok nálad. egyszerűen nem értek hozzá, és nincs is kedvem vacakolni vele, inkább magamnak vadászok jó cuccokat a turiban :)

na meg reménykedem abban, h fogok kapni rokonoktól, ismerőstől pár dolgot amiket az ő gyerekeik kinőttek.


ne vegyél semmit amíg nincs meg a lakás. a pénzből utána azt veszel ami illik oda, és nem lesz eklektikus a kecó :)

2013. aug. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is a pénz gyűjtését javaslom. Nem tudom, hogy gondolod a leendő lakásodat, de abból, hogy turiban szeretnél babaruhákat venni, úgy érzem nem kapod meg 18. születésnapodra a vacsi új saját házat. Ha pedig albérletbe mész, az valószínűleg berendezett lesz. Én 26 évesen az 5. albérletemet fogyasztom, mert így hozta az élet. Egyre több a cuccom, egyre nagyobb teher a költözés. A jelenlegibe vettem egy mosógépet, mert kellett, most az újban pont mosógép van, de hűtő nincs... Nem lehet kiszámolni, hogy mire lesz szükséged. Akkor kezdj gyűjtögetni, ha megvan a saját, biztos kis zugod. Majd úgyis akkor derül ki, hogy éppen mire van szükség.


A babát pedig hagyd így 17 évesen, ráérsz még bőven. Mire odaérsz, kapsz úgyis rokonoktól, barátoktól, így szokott lenni.

2013. aug. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!