Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Igaz e, hogy a fabrikett...

Igaz e, hogy a fabrikett tönkreteszi a cserépkályhát?

Figyelt kérdés
Kályhás szaki mondta, hogy a fabrikettel tönkremegy a cserépkályha, mert sok benne a fenyő és egyéb nem keményfa hulladék. Megijedtem, és közben már betároltam a téli fabrikettet....

2013. szept. 10. 15:34
 1/4 anonim válasza:
Tavaly a nagymamám is azzal fűtött, nem volt vele semmi gáz, apukám is szaki, nyilván nem engedte volna, ha gáz.
2013. szept. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azért ennek nem ártana utánanézni.


Lehet , hogy arra gondolt , hogy sok benne a gyanta ,az hogy egy fűtési szezont túlélt a cserépkályhád egyes válaszoló,az nem jelenti azt , hogy a következő szezont is túléli.


Lehet , hogy arra gondolt a kályhás , hogy nem szabad a fabrikettből annyit berakni mint a fából , mert nagyobb a hőértéke és szétdobhatja a kályhát.


Szóval meg kéne kérdezni valakit aki ért hozzá és nem fabrikett viszonteladó....

2013. szept. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

keresgélhetsz a neten is.

de a barnaszénnél is jobb a fabrikett fűtőértéke, és ha túl sokat raksz rá, kiégetheti a cserépkályhát, valamint kérdés, hogy a cserépkályha fára, szénre, vagyis milyen tüzelőanyagra készült.

túl sok lenne benne a fenyőféle, azt nem hinném, de ha van rá kalória írva, akkor következtetni lehet belőle.

2013. szept. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha jól meg van építve a kályha,ha a kályhás nem csak meg tudja építeni a kályhát,hanem tudja is,hogy mit miért csinál,nem hiszem,hogy gond lenne.

Nekünk a melléképületnen a "nyárikonyhában" közel negyven éves a cserépkályha,én abban már mindennel tüzeltem,és semmi gond vele.

Éveken keresztül január elején hazavittem 4~5 magasítós futóval a karácsonyfákat,és a fűtési idény végéig azzal fűtöttem. Szemrebbenés nélkül tüzelek bútorlappal is.

Mostanság papírbrikettet csinálok,amihez 1/3~1/4 rész fenyő abrikterforgács van keverve.

Igaz... a kályhát édesapám csinálta anno,aki cserépkályhás volt,értette a szakmát.

Annyit tudok,hogy az ilyen mindent eltüzelő kályháknál úgy alakítják a füstjáratokat,hogy a tűztérhez közelebbi(ket) megépítik,viszont föntebb nem tesznek terelést,visszafordítást a füstnek,mert akkor már lehülnek a füstgázok,és hajlamos a kátrány kicsapódni.

2013. szept. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!