Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, hogy ne...

Mit lehet tenni, hogy ne halljam a szomszéd központi fűtésének kattogó zaját?

Figyelt kérdés

A fal szigetelését két oldalról javasolják,tehát kilőve.

Tavaszig, vagy inkább nyárig megháborodok, ez holtbiztos.


2013. okt. 20. 00:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

én nem akarnálak elkeseríteni,de ezt lehangszigetelni nem lehet,

a kattogás, csak a tavasszal ,a fűtés befejezésével fog megszünni/nem hallatszani,

2013. okt. 20. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Így gondolom én is. Legfeljebb tompítja, de az nem elég. Én már másra nem tudok figyelni.
2013. okt. 20. 08:09
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg a kattogás okát kellene megkeresni, hiszen egy központi fűtésnek nem kellene kattognia, és ha téged zavar, akkor bizonyára a szomszédot is!

Mi ez, panel? Nem volt a szomszédnál némi átalakítás?

A fűtésnél leginkább a hőtágulás szokott kattogó hangot okozni, pl. olyankor, ha túl szorosan vannak rögzítve a csövek, vagy a faláttöréseknél nincs rés a csövek mellett.


Szerintem.

2013. okt. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Társasház. A közös falon, közös kéményre van kötve a kazán.

(Én konvektorral fűtök.) Innen,az alsó szintről indulnak a csövek, azonnal a szoba falán. Én lenn tartózkodom egész nap a konyha közelsége miatt. Itt van a tévé, a számítógép, nem szeretnék fölköltözni, ahol kevésbé hallatszik. A szomszédom fönn tartózkodik, meg a konyhában sokat. Amikor panaszkodtam tavasszal, úgy tett, mintha ő ebből a zajból az égvilágon semmit nem hallana. Majd megnézi a túlfolyót(talán ezt mondta), de nem történt semmi. Kénytelen leszek eladni a lakást, mert az év több mint felében én ezt nem hallgatom.

2013. okt. 20. 08:38
 5/20 anonim ***** válasza:

Hát hajrá!

Erre szokják mondani, hogy vagy megszoksz, vagy megszöksz.

2013. okt. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 kovpet ***** válasza:
Azért a költözés előtt keresd fel a Jegyzőt. Ugyanis a szomszédod birtokháborítást követ el ezzel és kötelezni fogják, hogy szüntesse meg a zajt.
2013. okt. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

A testvérem hívna egy komoly szakembert, de mondani sem merem neki, mert egy vaddisznó. Tegnap én is az voltam. Amikor este bekapcsolta a fűtést és kattogott, teljes hangerőre vettem a tévét. Majdnem leomlottak a falak. Aztán a szégyentől meg a brutális zajtól majdnem rosszul lettem.

Szerelővel csináltatta a kazáncserét pár éve, de mert rokonszakma a számára, belepofáz. A páraelszívót pl. ugyanabba a kéménybe köttette vagy kötötte, mint a kazánt.

2013. okt. 20. 10:44
 8/20 kovpet ***** válasza:
100%

"teljes hangerőre vettem a tévét"


Okos vagy. Szívat a szomszéd, erre te megszívatod az összes többi szomszédod. Gratulálok.

2013. okt. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Valószínűleg erre írta, hogy ő is elszégyellte magát utána :)

Mondjuk ez valóban csak arra jó, hogy vagy téged jelentenek fel csendháborításért, vagy annyit érsz el vele, hogy majd más szomszéd is beszáll a kattogás mellé valami zörgéssel, hogy ne legyen olyan egyhangú a kakofónia. Abban viszont egyetértek, hogy a tehetetlenség érzése gyakran meggondolatlan lépésre ösztökéli az embert.

2013. okt. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

"A páraelszívót pl. ugyanabba a kéménybe köttette vagy kötötte, mint a kazánt."


Akkor jó, előbb-utóbb elviszi a CO mérgezés!

:)


Ne aggódj, én a lányom kattogását hallgatom egész délután, aztán még vissza se tudom vinni mert 7 éve lejárt a garancia!

:D

2013. okt. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!