Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, hogy ne...

Mit lehet tenni, hogy ne halljam a szomszéd központi fűtésének kattogó zaját?

Figyelt kérdés

A fal szigetelését két oldalról javasolják,tehát kilőve.

Tavaszig, vagy inkább nyárig megháborodok, ez holtbiztos.


2013. okt. 20. 00:24
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Csak ő a szomszédom, a másik oldali nem lakik itt.

A képbe olyan esetek is beletartoznak, ami egy kicsit megmagyarázza a viselkedésemet. A kazáncserénél, meg a kéménybélelésnél kibontották a padlást elválasztó falat, anélkül, hogy nekem egy szót szólt volna. Amikor munkagépet hívott a garázs előtti területe megmunkálására, átjött az én részemre, a meggyfa nagy részét lefűrészelte, szintúgy egy szót sem szólva, nemhogy megkérve engem. És még folytathatnám.

Egyébként tavalyelőtt télen, a nagy hidegben, miközben a konyhában nagyban főzött(gondolom bekapcsolt elszívó mellett), beleesett az üvegezett ajtóba. Órákig feküdt ott, aztán észhez tért. A cukorbetegségére írja, de szerintem visszaszívta az égésterméket az elszívó. A szabadba nincs semmilyen szellőzés biztosítva, csak a kéményből tud szívni.

2013. okt. 20. 12:41
 12/20 A kérdező kommentje:
A CIA egy egyszerű zeneszám folyamatos lejátszását alkalmazza vallatásra, amit rendkívül brutális módszernek és a tudat megzavarására alkalmasnak tartanak. Talán nem kéne rám követ dobni...
2013. okt. 20. 12:58
 13/20 anonim ***** válasza:
De miért nem mész be a jegyzőhöz? Inkább sajnáltatod magad a probléma megoldása helyett?
2013. okt. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Nem sajnáltatni magamat jöttem ide, valami ötletet vártam. Ehelyett kiosztott valaki, mert kínomban 5 mp-re zajt csináltam. Panaszkodni másokra nem szokásom, értelme sincs. Többen panaszkodnak a neten, hogy a fűtésük zajos, éjszaka nem alszanak, a gyerek fölriad. Miután mindent átszereltettek, még rosszabb lett a helyzet. Szerintem ilyen gonddal még nem kerestek föl jegyzőt, nem leszek én az első. Én azt sem mondom, hogy a szomszédom "szívat", csak nem értem, hogy őt hogyhogy nem zavarja.

Magamnak kell megoldanom. Most a rádió szól mögöttem jó hangosan, mert az sem zavar annyira a háttérben, de szeretnék néha csöndet is. Az éjjel 2 órakor is ezt hallgattam, pedig az emeleten aludtam. Valami füldugasz talán segítene, de nem akármilyen, azt már tudom.

2013. okt. 21. 19:17
 15/20 kovpet ***** válasza:

Nem értelek. Keresed a pótcselekvéseket és nem törekszel a probléma megoldására.

A megoldás a jegyző. Van fogadónapja, guglizd ki az időpontot.


"Panaszkodni másokra nem szokásom, értelme sincs."


Ez a kommunizmus emléke miatt van így. Akkor feljelentgettek mindenkit mindenért, de nem volt pártatlan a bíróság. Ez mára megváltozott.

Egy jogállamban a jog az ilyen jellegű gondok megoldásának eszköze és nem a zene bömböltetése.

A birtokháborítás megtörtént, a Jegyző az illetékes. Kit érdekel, hogy más mivel keresi fel vagy mivel nem? Mivel a probléma rendszeres (sajnos), így bizonyítani sem lesz nehéz az állításod.


Ezen kívül milyen jó ötletet szeretnél?

2013. okt. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Nem bömböltetek zenét. Én bírnám legkevésbé.

Ha tudnám, milyen ötleteket várok, már föl sem kéne, kellett volna tennem a kérdést.

2013. okt. 21. 19:59
 17/20 anonim ***** válasza:
De miért nem mész be a jegyzőhöz?
2013. okt. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Én voltam ilyen cipőben. Akkor utána néztem, és megtudtam, hogy rá lehet tanulni egyes zajokra. A gyerekek bazsalygását megszoktam, ezen az alapon már tudtam, hogy akkor mindent meg lehet szokni.

Másik gondolat, hogy ha jóban lennél a szomszéddal, nem zavarna ennyire, vagy ha a drága elnézést kérne, akkor sem. Azért "birtokháborítás", mert annak könyveled el. (magamról is beszélek)

Ami nekem bevált: zenét hallgatok, tévénézés közben megpróbálok másra koncentrálni, este meg füldugó. A füldugó annyira bevált (anno kutyaugatás ellen), hogy már nem is nagyon kell. Ott van a fejem mellett, tudom, hogy ha kell, bedughatom és ez elég. Néha jól jön, ha horkolni kezd a férjem. :)

A jegyző: én azt gondolom, hogy ha a zaj meghalad x decibelt, akkor valóban kérhető, hogy azt megszüntessék. Úgyhogy beszélni azért nem árt a jegyzővel.

2013. okt. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Aztat meg elfelejtettem mondani, hogy üres lakásban, modern, üveg izékkel, jobban hallatszik minden, mint egy szőnyeges, függönyös, képekkel telenyomottban. Minden jó, ami megtöri a hanghullámot. Elvben egy szőnyeg, falvédő a megfelelő helyen sokat segít.

Az interneten láttam olyan képeket, amiket direkt hungarocell lapra tettek, hangszigetelés miatt ők is. Szóval, hajrá. CSinálj valamit. :)

2013. okt. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Mindenek ellenére jóban vagyok a szomszéddal, v. inkább nem vagyok rosszba(n). Még a tudatomat is próbálom befolyásolni, hogy hiszen az én lakásom is melegebb, mert ő fűt, a másik oldalon nem "támogatnak". Nem segített.

Ha ő ezt a kattogást hallaná, nem tudna olvasni, elaludni. Az éjjel rájöttem valamire, amiben most igencsak megerősítettél. Köszönöm is nagyon. A két lakás egymás tükörképe. Nálunk 15 éve egy tér lett a konyha, meg a lépcsőház. Nála be van építve a lépcső alatti terület, ott van elhelyezve a kazán, a konyha fala sincs kibontva. Nálam csak a lépcsőkanyar maradt fedett, elől 2 kis rácsos ajtóval, a lépcsönek csak fokai vannak, szőnyeg sincs rajta. A rádió is igen visszhangos.

Meg fogjuk kérdezni a hajdani átalakítót, hogy a kis pecónak a szigetelésével - akár az egészet teletömni anyaggal - nem küszöbölhető-e ki vagy csökkenthető a zaj. Kb. 10 éve hallom, de csak tavaly erősödött föl annyira, hogy elviselhetetlen.

Mégegyszer köszönöm.

2013. okt. 23. 11:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!