Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Finnországban/Svédországban...

Finnországban/Svédországban élő magyarokat keresek. Milyen kint az élet? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Nagyon érdekel, hogy: Hogyan jutottatok ki? Mennyi pénzzel indultatok el? Hogyan találtatok munkát? Mennyire és mennyi idő után sikerült beilleszkedni? Egyedül indultatok neki, vagy családosan? Milyen szakmával?

Nagyon szívesen leveleznek kinti magyarokkal :) De annak is örülök, ha ide válaszoltok pár sorban. Vagy esetleg tudnátok ajánlani egy olyan oldalt, fórumot, ahol felvehetem kinti magyarokkal a kapcsolatot és levelezhetek velük?

Köszönöm, hogy elolvastad, azt meg pláne, ha válaszolsz is!:):)



2013. nov. 11. 23:11
 1/7 anonim válasza:
83%

En daniai vagyok :) ha gondolod irj egy uzit,leirok mindent :)

18L

2013. nov. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
69%

elso vagyok a Daniai :)

volegenyemmel,olaszban eltunk mindketten ott ismerkedtunk meg. egyszer jott az otlet hogy menjunk. neha szot ejtettunk rola de hagytuk. szeptember 19-en szulinapom volt,21-en vettuk a jegyet 24-en juttunk :) szoval ez szulinapi ajadnek is volt :D

oszinten? 200 DKK volt a zsebunkben ami sz.rra sem eleg nagyon :) de szerencsere rengeteg ismeros van itt.

Paromnak az erkezesunk utan 4 nappal volt munkaja,egy ismeros altal,o dolgozott egy festonel,es beajanlotta:)

kezdek baratkozni a danokkal,igaz danul 1-2 szot tudok :D inkabb az angol megy,ugyanis itt mindenki beszel angolul.

Volegenyemmel jottem :) mind a ketten szakacsok vagyunk.

De o festo,en pedig egy takaritoi cegnel vagyok,de ok magyarok,es nagyon jo a fizetes :D

Viszont dragabb is minden 1-2 pelda hogy mi mennyi ezek az alapveto dolgok: es 1 kr 40 ft kb

tej 1,5%-os: 6kr

kenyer ( en rozskenyeret eszem 500 gr 5,50 kr) a toast kenyer 5 kr.

nem tudom cigizel-e de azert irom: legolcsobb cigi 37,50 kr

vaj 8 kr

nestea 1 L 20 kr.

100 gr felvagott 10 kr

liszt: 12 kr

ezek a legolcsobb dolgok,azaz en veszem ennyiert,ettol lejjebb nem kapod meg oket. de itt jobb is a fizetes :) itt nem okoz gondot megvenni egy iphone 5-ot.es ha nagyon jol sporolsz akkor 1 ev mulva lehet egy hazad is :)

most tervezed kijonni,vagy mar kint vagy? ha gondolod levelezek veled :) van sok minden,igaz 2 honapja vagyok itt de sok mindent tudok mar :DD

2013. nov. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat, hasznos volt:) Igen szívesen levelezek Veled, úgyhogy írok majd üzit :)
2013. nov. 11. 23:40
 4/7 bumbi02 válasza:
100%

Azért ahhoz igazán jól kell spórolnod hogy 1 év alatt házat szerezz.. Külföldön sincs kolbászból a kerítés,és nem fogsz 1 év alatt azért házat venni:) (maximum hitelre)


Bátyám Finnországban tanul, és egyszerűen felvételizett egy egyetemre, felvették, bérel egy diáklakást ( olyan mint itt Ausztriában egy WG, 3-an bérelnek 1 lakást, közös helyiségekkel, de saját szobával).. A finn felsőoktatás ingyenes, viszont amire az 1 hetes finn tartózkodásomból emlékszem hogy a sörük drága, és semmiképp se egyél salmiakit: )

2013. nov. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
1 év alatt tuti nem veszel házat.
2013. nov. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Persze, hogy nem, sok tudatlan azt hiszi hogy külföldön olyan cifra az élet, de nem..kicsit előrébb vannak, de az igények is nagyobbak, és ahogy írták nincs kolbászból a kerítés.
2013. nov. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
De unalmas már ez a náluk sincs kolbászból. De nálunk lenne már legalább virslihéjból.
2013. nov. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!