Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lesz kb.9 millió forintom,...

Lesz kb.9 millió forintom, hogy lakást vegyek. De családi házat éri meg jobban vagy panellakást?

Figyelt kérdés

Szeretnék hasznos tanácsokat kapni, hogy mi éri meg jobban.

A kertes házat jobban szeretnénk, mert kutyát is akarunk, csak nem értünk hozzá, hogy mit kell nézni egy családi házon, nehogy átvágjanak minket.

Nem tudjuk, mi lenne a jobb.


2008. júl. 12. 12:22
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%
a családi ház szerintem mindenképeen megéri. sokkal jobb. de 9 millió foritnból még egy lakást is alig lehet kapni nem hogy családi házat sjano:S
2008. júl. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
szia én lány vagyok, szal nem igen értek a dologhoz, de mi most vettünk családiházat, s így ragadt ránk ez-az. Szerintem meg tudsz venni ennyiért egy kisebb udvarral egy szintes kb két szobás családiházat, persze nagyon függ az ár attól hol akarod venni. Hogy BP közepén nem tudsze 2 0
2008. júl. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

20 millió alatt az biztos, szóval megfelelő helyet kell keresni (mi Nagykanizsán viszonylag a város központhoz közel láttunk egyszer 5-6 millióért..)De szerintem ennyi önerővel jó esélyed van, ha kell még pénzt, egy banki hitelre.

Mit nézz: vizesedik-e, ill, mennyire vizesedik a ház, a tető milyen állapotú, látsz-e benne fantáziát, mennyire felujítandó és Te mennyire vagy hajlandó újítani, hol van (munkahely, iskola, óvoda szempontjából), fontos hogy a házon ne legyen semmiféle terhelés (jelzálogbejegyzés), a tűzfalat fontos megnézni (repedhetnek a falak itt-ott, ne csapódj be ha frissen festett) az legyen kb jó állapotú.

Talán ennyi lényegében, hát ha komolyan gondoljátok, sok utánajárás áll előttetek, de megéri egyszer egy szép ház tulajdonosai lehettek...

2008. júl. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
9 millából szerintem cask panelt tudsz normálisat. márha a panel ennek nevezhető. Mi 8 milláért adtunk el egy 35ezres településen egy majd 100 éves házat. Ha egy ilyenbe akarsz élni...
2008. júl. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
59%
Vagyis úgy értem, hogy mi szomorúak voltunk, amikor láttuk, hogy fiataloknak ilyen rossz házba kell költözniük. Ez a nagyon rossz manapság, hogy szegény fiataloknak sok sok millió Ft hitelt kell felvenniük, hogy egy majd 100 éves házba lakhassanak. A helyedben a panelt választanám, az esetleges gyerek miatt is. Gondold el, hogy jönnének a gyerek barátai és szegényke meg fosztrálva érzi magát, hogy milyen régi házban laknak mig a barátainak szép házaik vannak. 1 panelt olcsóbban ki lehet alakítani igényesre.
2008. júl. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

én tuti a családi házat választanám! laktam már panelban, téglában, családi házban, de egyértelműen a családi ház a nyerő!

panelban nem lehet rendesen pihenni, még azt is hallod, ahogy a szomszéd lélegzik, és az még a jobbik eset, volt már olyan szomszédunk, aki egész éjjel a gyerekével ordított, utána beindította hajnali négykor a mosógépét, ami olyan hangosan centrizett, hogy a fejem belefájdult.. minden másnap valamelyik szomszédra ráhívta a rendőrséget, mert unatkozott (elvált, gyerekét egyedül nevelő, fusztrált nő volt:)) ráadásul panelban baromi sok volt a rezsi, közös költség stb.


a tégla egy fokkal jobb, de még ott is áthallatszik a szomszéd.

de itt is van közös költség. a legjobb, az egyedi fűtésű, ha már mégis erre a típusra esik a választás.


most családi házban lakunk (igaz, ez is csak albi), de itt a legjobb! itt lehet hallani ahogy a szomszéd füvet nyír, de becsukom az ablakot, és máris elviselhető :)

nagyobb a tér, és kiabálhatsz is a házban, senki nem fog felkopogni :)


a helyedben én, ha ennyi pénzem lenne, tuti ráfeküdnék az apeh oldalára, ahol végrehajtás alatt áló ingatlanok vannak! jóval ár alatt adják őket, és egész jókat hírdetnek! a barátnőm is így vett egy tök jó kis lakást, nagyon jó áron!


de ennyi énz már önerőnek is nagyon jó!


panel sztem nem jó befektetés, folyamatosan megy le az ára, de te tudod :)

ha meg családit veszel, akkor figyelni kell a vizesedésre-penészesedésre, ahogy előttem írták, a környékre, a szomszédokra, a rendezési tervre, van-e tartozás a házon, beázik-e a tető, szigetelésre, de a legjobb lenne, ha vinnétek magatokkal valakit, ha már komolyabbra fordult az érdeklődés, aki egy kicsit is ért a házakhoz! lehet ez családtag is, aki mondjuk nemrég építkezett stb.


sok sikert:)

2008. júl. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

előttem szólókhoz csatlakoznék, és a második-harmadik voltam.

Mi is egy régebbi házba költöztünk, hitellel persze. De nem bántuk meg. Persze felújítandó, most még azt érzem én, amit az egyik írt, hogy néha ciki ha valaki jön, de nem azért, mert régi, hanem mert a felújítás elkezdése révén minden össze-vissza van, de mindenki tudja, hogy ez átmeneti, és már valaki most irigykedik, hogy ha kész lesz, milyen szép lesz. Beletellik 1-2 évbe és felújítjuk, aztán jöhet a baba is, s nem kell majd szégyenkeznie szerintem.

Szóval át kell gondolni, hogy egyszerűen hogyan akarsz élni.(Valaki panelt szereti, mert azzal nincs annyi gond mit a háznál a fűnyírás pl, de ott meg közös költség, és idegen-hideg szomszédok, közel vannak de mégsem kérnének egy szelet kenyeret sem egymástól, valahogy ahol családi házak vannak ott ez a dolog olyan "családiasabb".)

2008. júl. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Én panelben laktam pár évig, és nagyon örülök hogy elkerültem onnan. Alattunk bömböl a tévé az öregeknél (csak basszust kéne letekerniük), fölöttünk ...gnak, mellettünk ordibálnak, előttünk porszívóznak, öt lakással arrébb meg fúrnak. Nincs nyugalom...


Én a helyedben befektetném azt a 9 milliót, 1 év alatt kockázat nélkül kijön a családi házad.

2008. júl. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:

Szia!

Mi most állunk költözés előtt.Szerintem ennyi pénzért ha családos vagy estleg szocpollal ill megelőlegezett szocpollal lehet jobban jársz egy új építésű családi ház ill ikerházzal. Az okaim: egész szocpol jár, használtra csak fél.Illeték újnál csak 15 millió feletti részre kell fizetni.Példa 15 milliós használt családi ház illetéke: 4 millióig 2%=80 ezer+ 11 millióra 6%=660 000 ezer összesen: 740 ezer. Jól át kell gondolni mindent.Egy használton esetleg rögtön belenyúlsz egy év után felújításba és hamar aZ új áránál jársz. Persze nem írtad hol laksz nálunk 200-240 ezer körül egy lakás is és egy új építésű iker ill társasház.

2008. júl. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2008. júl. 19. 10:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!