Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fizetni vagy nem fizetni a...

Fizetni vagy nem fizetni a mamámnak albérlet jogcímén? (lent) A történet röviden: Van egy lakásom 1/2 tulajdoni hányaddal a másik fele a testvéremé a nagyanyámtól kaptuk a haszonélvezetével terhelt.6.3 millióért vette.

Figyelt kérdés
A párommal johiszeműen költöztünk be 3 évvel ez előtt. Felújítottuk mert eszméletlen lepukkant volt. Amennyit ráköltöttünk azt lelekhatjuk ez volt a szóbeli megállapodás a haszonélvezővel. Kb 1 milliót költöttünk rá (számlánk 400 ezerről van)idő és energia rengeteg van ebbe lakásban azt nem is forintosítottam. A haszonélvező most 720 ezer ft követel rajtunk albérleti díj címen.(tudom h 5 évre visszamenőleg megteheti de hogyan bizonyítja hogy mi ott laktunk ha erről nincs hivatalos papír?)Mi lenne a megoldás?
2013. dec. 12. 18:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Jó firma a nagyanyátok.
2013. dec. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok ügyvéd, de ha jól tudom Nem hiszem hogy albérleti díjat követelhetne tőletek visszamenőleg, ha nincs róla papír. Viszont azt mondhajta hogy költözzetek ki, hiába a tiéd a lakás fele, mert neki haszonélvezeti joga van rajta és joga van megtiltani azt hogy rajta kívül bárki is ott lakjon.
2013. dec. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

szerintem térjetek észhez ti is és ő is és üljetek le találni egy méltányos megoldást amit mindenki helyénvalónak érez. Egy család vagytok.


Elvileg, ha ő adta a lakást nektek és szüksége van pénzre és ezt megtehetitek, akkor akár adhatnátok is neki. De ezt valahogy emberileg kéne rendezni. Nem ilyen kinek mihez van joga alapon.

2013. dec. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Lakva ismerszik meg a rokon...
2013. dec. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!