Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nem tudok aludni az új lakásba...

Nem tudok aludni az új lakásban, valószínűleg a gázkonvektor miatt. Mit tanácsoltok? (Részletek lent)

Figyelt kérdés
Először száraz levegőre gyanakodtam, ezért napközben szinte végig nyitva hagytam az ablakot, és a konvektorra is raktam párologtatót, de sajnos nem lett jobb. Valami furcsa büdös szag is jön ki belőle, az égett szaghoz hasonló, de mégse az, és csak akkor érzem, ha hazajövök, vagy ha közvetlen mellette vagyok. Éjjel olyan, mintha valami rátelepedne a torkomra és a fejem is fáj, meg mindig felriadok. Maximum 3-ason szokott menni napközben, éjjelre leveszem minimumra, hogy legalább ne kopogjon, de ha nyitott ablaknál próbálok aludni, akkor újrakezdi a kopogást és akkor meg attól nem tudok aludni. Mit tanácsoltok, illetve mi lehet a gond? Köszi előre is a válaszokat.

2014. febr. 18. 08:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A kopogás pont attól van, hogy ilyen időben is kinyitod rá az ablakot. Teljesen lehűl, és elkezd melegíteni, hogy elérje a minimumon a 10 fokot.

Érdemes a konvektorral nem kísérletezni, inkább nézesd meg egy szakemberrel. Manapság viszont már lehet jó minőségű konvektorokat is kapni, lehet érdemes lenne lecserélni.

2014. febr. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%
Nem lehetne a konvektort radiátorra cserélni? A fütési energia 35 %-a az utcát fűti konvektor esetében. Ennyi a hőveszteség. Tessék kiszámolni, mennyit is tesz ki ez.
2014. febr. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De, sajnos több mindent le kell cserélni ebben a lakásban, de nem megy minden azonnal. Egyelőre próbálok rájönni, mi okozza, hogy nem tudok itt pihenni, mert kissé kezd kikészíteni. Szóval lehetséges, hogy a konvektor ad ki olyan gázokat, és másnak is volt már ilyen gondja, vagy pedig ez nem valószínű és máshol keressem az okot? (más lakásban jól alszok, szóval nem bennem van a hiba)
2014. febr. 18. 10:03
 4/8 anonim ***** válasza:
Kéményes vagy parapetes a konvektor?
2014. febr. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 kovpet ***** válasza:
100%

Akkor szokott égett szaga lenni, amikor a nyári több hónapos porosodás után először gyújtja be az ember. Addig ilyen, amíg le nem ég róla a mocsok.


De már tél vége van, gondolom, nem ez a helyzet.


Nyitott ablaknál megy órákig a konvektor? Az utcát fűtöd? Meg a gázok egy része is visszajön az ablakon ilyenkor. Ne tedd.


Nézesd meg szerintem is.

2014. febr. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Parapetes és nagyon régi, de állítólag nem rég lett megnézetve és jó... Ha az ablak nyitva van, akkor letekerem 1-esre, csak akkor veszem feljebb, ha már nagyon fázok. Az őrlánghoz nem nyúlkáltam eddig.

Igazából mindegy mikor hanyason megy, bűz folyamatosan van, és egy idő után rosszul vagyok tőle.

2014. febr. 18. 21:39
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekünk is konvektorunk van de semmi bűz nincsen, és tudunk pihenni. Jól mondták inkább nézesd meg szakemberrel.
2014. febr. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mi is így vagyunk az albérletben, bár nem jön semmi büdös a konvektortól.

Próbálunk rájönni még mi is az okára, eddig még nem sikerült. :/

2016. febr. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!