Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Régi ablakokat, ezeket szeretn...

Régi ablakokat, ezeket szeretnék szétszedni, üveg beszögelve 3szögletű lemezekkel és gittelve. Mind az üvegre, mind a keretre szükségem lenne, hogy más méretű ablakokat készíthessek. Van valakinek ötlete?

Figyelt kérdés

2014. márc. 2. 07:22
 1/4 anonim ***** válasza:
A gittet kiszeded (késsel), utána fogóval óvatosan a szegeket kihúzod és meg van oldva a probléma. Csak türelem meg kis ügyesség kell hozzá.
2014. márc. 2. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 waland ***** válasza:
Milyen régi ablakról lenne szó? Ha már 20-30 éve benn lévő üvegekről beszélünk, akkor bizony nem biztos, hogy túl fogja élni a kiszedést, ráadásul ha mégis kijönne, akkor még vágáskor is okozhat kellemetlen meglepetéseket. Nekem nemrég 4 régi ablakból sem sikerült kimentenem értékelhető üveget. Az elsőt betudtam ügyetlenségnek, a másodikban már alig volt gitt, mikor a másik oldalon elrepedt (pedig ott már nem fogta semmi), a maradék kettő vágáskor tört el mindenféle aránytalan formára, pedig ezzel a vágóval előtte és utána is simán vágtam rendes üvegeket.
2014. márc. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
#1-nek: eddig én is eljutottam, de ezek legalább 30 éves ablakok, a gitt olyan kemény, mint a beton, addig el sem jutottam, hogy a szegeket meg tudjam fogni.
2014. márc. 3. 15:36
 4/4 A kérdező kommentje:
#2-nek: Sajnos, eddig is tudtam, hogy az ablaküvegnek megvan az a tulajdonsága, hogy ha öregebb, nem lehet rendesen vágni, (pedig gyémánt üvegvágóm van) sajnos én is így jártam. Olyan mint a pala. Mikor legyártják szinte rugalmas, de idővel megkeményedik, könnyebben törik.
2014. márc. 3. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!