Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Már 20 perce megy a szomszédna...

Már 20 perce megy a szomszédnak boltjának a riasztója, nem lehet tőle aludni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Rohadt hangos vinnyogás, rálátok pont a boltra, nem tört be senki szerencsére. A bolt felett lakik egy család, ők adják ki bérbe az alsó helyiséget. Láttam, hogy felkapcsolták a villanyt, de aztán leoltották és nem történt semmi.

Akkumulátorosak ezek vagy sosem merülnek le? Ahogy nézem a bérlő sem egyhamar fog jönni.


2014. márc. 28. 23:51
 1/3 anonim válasza:
85%
Hívd a rendőrséget - nem kell mondani, hogy szerinted nem történt betörés. A tulajnak lesz egy kellemes éjszakája, és legközelebb beüzemel valami normális riasztót.
2014. márc. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sajnos nem mindig a tulaj hibája. Nálunk pl. ahányszor elment az áram, jó tíz percig üvöltött a riasztó egy időben. Szerencsére aztán magától leáll, de nagyon égő. És sehogy sem lehetett elhallgattatni. Az áramszünetekről nem mi tehetünk ugye. A riasztós meg hosszú ideig nem ért rá, hogy megcsinálja. Na meg nem is egyszer volt már ilyen, már vagy háromszor ki kellett hívni emiatt az elmúlt 12 évben.


Aztán nálunk az is baj, hogy jó drágán vettük a mozgásérzékelőket, mert macskákat tartunk, és hogy őket ne érzékelje. Direkt ilyen fajta. Hát erre de, érzékeli.


Erre is csak széttárják a kezüket, hogy pedig nem kéne. Aztán meg közlik, hogy túl nagyok a macskák. Igaz, hogy 5-6 kilósak, de a legkisebb az 4 kiló alatt van és arra is indul a riasztó. Annál 3.5 kilósnál hol kisebb egy normális macska? Ezt nem magyarázza meg nekem senki, hogy annak a hibája.. Erről sem én tehetek.


Nálunk a környéken a riasztók már csak arra jók (nem csak a miénk, sokan jártak így, hogy feleslegesen szirénázott rendszeresen) hogy mindenki legyintsen, hogy majd csak elhallgat.


Gondolom a rendőrség hívható ilyenkor, de ők sem tudják leállítani. Az meg, mint írtam, nem olyan egyszerű, hogy "legközelebb majd normálisat szereltet fel". A normálissal is lehetnek bajok, és az aki megjavítja/átprogramozza stb. nem biztos, hogy rögtön jön, addig meg ugyanaz lesz.


Senkinek nem érdeke, hogy feleslegesen szóljon.

2014. márc. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
53%
purhabot nyomj abba a xarba
2014. márc. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!