Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan szóljak az új szomszédnak?

Hogyan szóljak az új szomszédnak?

Figyelt kérdés

Mindössze néhány napja költöztek a felettünk lévő (panel) lakásba új szomszédok, még nem találkoztunk velük személyesen. Amióta itt laknak (3 napja) minden áldott este úgy 5-6 órától egészen este 8-9-ig dübörög a lakásunk, ugyanis valószínűleg gyerekük van, aki a parkettás szobában egész este oda vissza rohangál hangosan, dobogva. Én megértem, hogy egy gyereket nem lehet az ágyhoz kötözni, de ezt már azért túlzásnak tartom. Soha nem mentem még át egyik szomszédba szólni semmiért, mert eddig nem volt rá komoly okom, de ez már így 3 nap után nagyon idegesítő, bele se merek gondolni mi lesz később.

Hogyan tudnám velük valahogy úgy megbeszélni a dolgot, hogy ne tűnjek bunkónak?

Az egy kicsit bunkónak tartom, hogy átmegyek, hogy "jó estét kívánok, én vagyok az alsó szomszéd és rohadtul idegesítő amit csinálnak"


2013. febr. 11. 18:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

drága,minél előbb közlöd velük,hogy neked ez nem tetszik,annál előbb érsz el eredményt,

ha kicsit is rájuk hagyod a dolgot,akkor hamarosan olyan zajt csapnak neked,hogy ott kapsz idegbajt,

nagyon hosszú és küzdelmes dolog lesz velük megértetni,hogy társasházban senki (még a kisgyerek sem ) úgy viselkedik ,ahogy akar,hanem úgy,hogy azzal másokat nem zavarhat,

2013. febr. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szép szóval többet érhetsz el .Keresd fel őket,mint új felső szomszédokat ismerkedés céljából .A gyerekeknek ha

vannak 1 csoki .Aztán elmondani mennyire lehallatszik a

padozat zaja .Lehet hogy ők még nem laktak ilyenbe,nem is tudhatják ,hogy másnak kellemetlenséget is okozhatnak .

A kemény felszólításnak kemény hangjai is lehetnek,amit te fogsz hallgatni .

2013. febr. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 tetris ***** válasza:

Én felmennék, és nagyon kedvesen, udvariasan, segítőkészen megkérdezném, hogy nincs-e valami baj náluk, mert őrült dübörgést lehet hallani, és aggódsz, hogy mi történt.

Erre válasz, hogy ... á, csak a gyerek!

Akkor azt lehet mondani, hogy ő, már megijedtél.

Ha folytatódik a zenebona, akkor újra, és újra becsöngetsz, hogy nincs-e valami gond, mert nagy a zaj.

Talán a tizedik becsöngetéskor már elunják ők is, és rászólnak a hülyegyerekükre.

2013. febr. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!