Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy önkormányzati lakás...

Egy önkormányzati lakás valóban eladható?

Figyelt kérdés

Az interneten sok ilyen jellegű hirdetést találok, ahol az eladó nagyon kedvező áron árulja a lakást. Ha megvennék egy ilyen lakást, akkor az az én tulajdonom lenne? Vagy az önkormányzattól bérelném? Ez hogy működik pontosan?

(Én eddig úgy tudtam, hogy az önkormányzati lakásokat nem lehet eladni.)

Köszönöm szépen a segítséget!


2009. jún. 23. 19:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Egészen biztosan nem kerül a tulajdonodba. Valami olyasmi, mint a bérleti jog megvétele. Az önkormányzattól béreled utána. Keveredhetsz olyan helyzetbe, hogy bebukod a lelépési pénzt. Nem tudom pontosan hogyan lehet átruházni a bérleti jogot, mivel úgy tudom, az Önkormányzat hatásköre eldönteni, hogy kiadja-e neked a lakást, vagy nem. Remélem lesz olyan, aki pontosabbat is tud mondani!
2009. jún. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az önkormányzati lakás az önkormányzat tulajdona, a benne lakó csak a BÉRLŐJE, nem a tulajdonosa.

Szokták csinálni, hogy "feketén" átjátsszák a bérelt lakást egy másik embernek, de egyáltalán nem biztos, hogy a Tulajdonos (=Önkormányzat) elfogadja majd az új lakót bérlőnek...

Ilyenkor "jóhiszemű jogcímnélküli" vagy "rosszhiszemű jogcímnélküli" bejegyzést kap az új bérlő, attól függően, hogy fizeti-e a bérleti díjat?

Ha a jövedelme és a szociális helyzete alapján nem jogosult a bérlakásra, akkor felszólíthatják a kiköltözésre!


Szóval, én a helyedben nem fizetnék ki milliókat a bérlőnek, mert lehet elveszted a pénzed, azt már nem kapod vissza, mivel zsebbe lett fizetve egy jogtalan adásvétel kapcsán.


Az ilyen "fekete eladások" miatt van érvényben évek óta az a rendelet, hogy ha a bérlő kiköltözik a bérlakásból és leadja azt az Önkormányzatnak, akkor a lakás értékének a 3x-5x értékét kifizetik neki!!!

(De még ez sem elég sok embernek, ennél többet akarnak.)


Ilyen sötét ügyekbe nem éri meg belemászni...

2009. jún. 24. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

Én is furcsáltam, hogy egy 55 négyzetméteres teljesen új, gyönyörű lakás 5,5 M Ft.

2009. jún. 24. 09:52
 4/6 anonim ***** válasza:
Ennyire azért nem sötét a helyzet - az önkormányzati lakásokat a tulajdonos bizonyos feltételekkel jogosult megvenni (a rendeletben kell megnézni, hogy mi a helyzet), sokkal kedvezményesebben, mint a piaci ár. Ha az önkormányzat hozzájárul az új bérlőhöz (azaz a vevőhöz) és ezzel az új bérlővel szemben is fennállnak a kedvezményes lakásvásárlási feltételek, akkor kifizeted a "lelépési" összeget a jelenlegi bérlőnek ("eladó"), és a lakás kedvezményes árát az önkormányzatnak. Azaz pl. az 5,5 millió mellé még 3 milliót kb. (de ez csak példa, az összegeket meg kell nézni). Lehet, hogy még így is jóval olcsóbban szerzed meg a lakást, teljesen legális, csak sokkal több macera, hiszen nem egy, hanem két eladód van, és nagyon alaposan meg kell nézni illetve egyeztetni az önkormányzattal, hogy biztosan működjön a dolog.
2009. jún. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2-es válasz írója:

Remélem azóta megjött az eszed, és nem írsz ilyen hülyeségeket, hogy „ha a bérlő kiköltözik a bérlakásból és leadja azt az Önkormányzatnak, akkor a lakás értékének a 3x-5x értékét kifizetik neki”.

2016. jún. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Kristófné Ildikó válasza:

Jelenlegi bérlőnek határozatlan időtartamra szóló lakásbérleti szerződéssel kell rendelkeznie;

Bérlő bérleti jogviszonya nem állhat peres eljárás/hatósági eljárás, felmondás alatt;

Bérlőnek nem lehet a lakásra bérleti díj, térítési díj, közüzemi díj, külön szolgáltatási díj tartozása;

A leendő bérlő és együttköltöző családtagjai jelenleg nem rendelkezhetnek az ide vonatkozó rendelet hatálya alá tartozó lakással (ide nem értve pl. a szociális elhelyezést);

A leendő bérlőt az e rendelet hatálya alá tartozó lakás vonatkozásában – korábbi bérleti joggal kapcsolatosan - az önkormányzat és közüzemei felé fizetendő díjhátralék nem terheli;

Leendő bérlőnek vállalnia kell, hogy a lakás vonatkozásában a rendelet 52. § szerinti térítési díjának 20 %-át a bérbeadó részére egy összegben megtéríti;

A leendő bérlő nagykorú, önálló keresettel rendelkező magyar állampolgár, vagy a 2007. évi I. tv. alapján állandó tartózkodásra jogosult;

A leendő bérlőnek vállalnia kell a rendeletben megállapított lakbér megfizetését;

Felek a bérleti jog átruházására vonatkozó szerződést 30 napon belül vállalják benyújtani;

Meglévő eltartási szerződéssel érintett önkormányzati bérlakás esetén az eltartó a bérleti jogviszony közös megegyezéssel történő megszüntetéshez írásban hozzájárult.

2016. szept. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!