Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kandalló kérdés. Milyen...

Kandalló kérdés. Milyen kémény kell?

Figyelt kérdés
Egy lemezkandallóhoz semmiképpen se lehet parapetet rakni(oldalfali kivezetéssel,mint a turbós kazánoknál),legolcsóbban szeretnék kijönni,persze biztonságosan.Esetleg milyen kémény kell egy 6kw-os kandallóhoz?

2014. ápr. 12. 16:16
 1/5 anonim ***** válasza:

A kéményt terveztetni és engedélyeztetni kell.

A ház adottságai is meghatározzák, milyen megoldás a megfelelő.


javaslom keress fel egy tüzeléstechnikával foglalkozó céget, és őket kérdezd meg!

2014. ápr. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 emir72 ***** válasza:

Többféle szabvány létezik egy kandalló teljesítményének megadásához, ráadásul az olcsóbb készülékeknél jellemzően a maximálisan leadott teljesítményt tüntetik fel, a minőségi készülékeknél pedig a tartósan leadottat. (Tehát a 6kW semmit sem jelent).

Minden készülékhez megadják a javasolt kéményméretet, és a minimális kéménymagasságot. Falon kívül is elhelyezheted a kéményt, de ezeket figyelembe kell venni.

2014. ápr. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szerintem(!) az utolsó félreértett.Tehát én nem valami saválló kéményre gondolok,hanem parapetre.
2014. ápr. 13. 17:57
 4/5 anonim ***** válasza:
Parapetbe nem lehet szilárd tüzelésű fűtőberendezést bekötni.
2014. ápr. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem,fő a biztonság.Köszönöm a válaszokat!
2014. ápr. 13. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!