Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Aki egyedül oldotta meg a...

Aki egyedül oldotta meg a költözést kocsi nélkül, az hogyan cipelte hazáig a nehezebb, nagyobb dolgokat pl. kuka, ruhaszárító?

Figyelt kérdés
2009. dec. 23. 13:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát nagyon rossz emlékeket hoztál elő bennem... Én mikor felköltöztem bp-re senkit nem ismertem, pénzem nem volt, a várost sem ismertem, viszont az első évben 4 albérletben laktam........ Bkv és kézzel cipelni mindent. Meg lehet szakadni és a sírógörcs kerülgetet... De megcsináltam mert nem volt más választásom. Sok erőt neked, ha most ez vár rád. Bérletet v.napijegyet vegyél mindenképp, mert sokszor fog fordulni, mármint ha bp-i vagy. Egyszer eljátszottam ezt vidéken is, ott biciglivel vittem... Ha bp-en csinálod, akkor probáld meg több napra elosztani és ne a csúcsforgalomba ha meg tudod oldani, mert az emberek annyira nem segítőkészek általában sajnos... Este későn sem jó, én legalábbis nem mertem a biztonság miatt. Próbáld meg beosztani,hogy hány napod van a költözködésre és úgy beosztani a vinnivalókat. Arra figyelj, hogy ha szatyrozol is, hogy a füle és az alja jól bírja, mert az kegyetlen, amikor kiszakad a szatyor alja és mindenem gurul szanaszét és az emberek csak emelgetik a lábukat.. Velem ez egy zebra közepén történt meg és már váltott a lámpa is és SENKI nem hajolt le, hogy segítsen... Kitartás, meg lehet csinálni csak a lényeg, hogy higgadtan és átgondoltan!
2009. dec. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

mi már vittünk létrát is bkv buszon :) ruhaszáírtó, meg kuka simán megy, az szóra sem érdemes.

szatyrokat felejtsd el, az előző válaszoló szegény tényleg elég tapasztalatlan volt.


bőrönd, vagy csövestasi. azt sem szabad nagyon nehézre pakolni, mert nem bírod megemelni.

vagy ha tudsz kölcsönbe szeretni banyatankot (gurulós bevásárlótáska) akkor az is nagy segítség.


de a teszkós szatyrok és egyebek kilőve. érdemes beruházni egy vadiúj csövestáskára (óriási zöld táska, tescoban 300pénz) mert azt vállra is lehet venni, annyira nem szakad le a kezed...


szóval okosan. és nem árt, ha segít valami ismid, mert egyedül tényleg elég fos.


mi tegnap az ikeában vettünk evőeszköztartót, asztalt, lábtörlőt, laptop-párnát. a barátom cipelte az asztalt, én a többit. ki lehet bírni. persze, örülnék, ha lenne kocsim, de amúgy bp-en felesleges kocsit tartani ha belvárosban lax.

2009. dec. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
én taxival oldottam meg, kombi autót kértem, egy haverom segített, és a taxis is nagyon kedves volt, egy körben el tudtuk vinni a cuccaimat, nekem megérte az a pár ezer ft, hogy nem kellett idegeskednem feleslegesen semmi miatt.
2009. dec. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Bőrönddel lehet menni vásárolni? Először én is erre gondoltam, de gyorsan elvettettem, majd lehet, hogy beszerzek egy nagy tescós szatyort!
2009. dec. 23. 16:07
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

sztem az ikeában nem ugatnak érte.

vagy sok helyen van csomagmegőrző. de akkor te nem költözésről, hanem bevásárlásról beszélsz. mmint berendezési tárgyak vásárlásáról.


mi költöztünk, 2 bőrönddel. hetekig tartott, míg berendeztük a lakást, mert az egyik helyről el kellett hozni a másikra, a cuccainkat, ruháinkat, konyhai dolgainkat.

amúgy tényleg nem olyan borzasztó, mint ahogy az első leírta, ő sztem nagyon kis kezdő volt még a dologban...

de tényéeg fontos, az erős tescos szatyi :) abban nagyon sok cucc elfér, és jól pakolható.

2009. dec. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ok, az elmondásaitok alapján már nem annyira veszélyes, sőt már várom is!:)
2009. dec. 24. 10:57
 7/8 anonim ***** válasza:
Sok mindent megrendelhetsz már interneten is, és akkor eleve házhoz szállítják neked. Vagy hívsz egy taxit, és azzal viteted haza magad. Még egyszerűbb megkérni egy barátodat, akinek van autója, hogy segítsen.
2010. jan. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mi is taxival oldottuk meg.

Sőt, volt már hogy lapraszerelt szekrénysort is taxival hozattuk el. Jóval olcsóbb volt így, mintha a bútorbolt szállítóival hozattuk volna el.

2010. jan. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!