Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szomszéd tehet valamit ha én...

Szomszéd tehet valamit ha én motorozok az udvarban hétköznap?

Figyelt kérdés

Zavarja őket.

most költöztek ide kb 2 hete.

van egy 1 éves kislányuk.

kb 1 hete szombati napon átjött az ürge szólni hogy ne motorozzak már az ablakuk alatt mert fél tőle a gyerekekük, a botonos részen ami távolabb van a házfaluktól arra motorozhatok az már nem zavarja őket, akkor abba is hagytam a motorozást amúgy is hétvégén nem szabad zavarni a szomszédokat. hát azóta csak a betonos részen motorozok kb napi fél órát össz vissz. erre most átjön megdörömböli a kaput, és ordít, leállítom a motort, azt ordítja hogy hagyjuk már abba azt a ku"@"va motorozást van egy 11 hónapos gyerekük, és nem bír aludni mert állandóan motorozunk. és hogy most akkor menjenek most már a rendőrségre vagy mi, hogy állandóan motorozunk...

mit tehetnek? bemennek a rendőrségre, hétköznap van, ilyenkor reggel 6-tól este 10 óráig azt csinálok a saját portámon amit akarok nem? hétvégén nem szabad zavarni, de hétfő van, és egész nap motorozhatok, vagy flexelhetek, vagy körfűrésszel vághatom a fát az ablakuk alatt is. igaz?


na most amiért én még főleg le sza.rom a pofájukat, az az hogy ezt a hézat az egyik rokonuk ajánlotta fel nekik hogy költözzenek ide mert üresen áll. az öreg aki odaadta a házat, az nkünk már rengeteg kárt csinált, máskor volt egy bodzafánk az udvarban, már alig vártunk hogy lehessen csinálni üdítőt, átjött hogy rendbe tegye a házmögét, az öreg, és mikor nem voltunk kint kivágta a fát, jólvan ez nem nagy érték, de nekünk rosszul esett. akkor eltölrtek kb 10 éve egy zsír új palát.

akkor egyszer kint állt az autónk a kapunk előtt, és átjött a szomszéd hogy lefesti a házmögét, hát hozott egy permetezőt, aztán meszettel, elkezdte spriccelni a házfalát, na most erről azt kell tudni, hogy a kerítés és a kapunk felett a szél kihordta a meszetet, és mikor indult haza a szomszéd akkor kinyitotta a kapunkat, és meglátta hogy az ezüst autóból fehér lett. az autó ekkor volt fél éves, újonnan vettük, opel astra G autót, szólt nekem hogy nézzem meg, hát az egész tiszta fehér volt, a szélvédők meg minden az ég világon minden, még a kerekei is. bejöttem vízé, mire megengedtem a vízet meg szivacsot, meg stb. akkorra az egészet ő tenyérrel át törölgette, na szóval összemaszatolta az egészet, és tiszta karc lett az egész. 20-szor kellett megmosni kb mire visszakapta a színét, de a meszet úgy megmarta hogy még a mai napig is ha megmosom az autót akkor kifehéredik. ez már 5 éve volt.

van két ablak a házon ami átnéz az udvarunkba, egyáltalán nem szabályos, az egyik az egy ilyen kicsi ablak, a kamrának egy kicsi ablaka, azon van egy kicsi szúnyogháló, tehát átlátni rajta, azt már nem tudom hogy az mikor került oda meg stb. vagy hogy az ott is volt e azt nem tudom, anyámék mikor megvették ezt a házat több mint 20 évvel ezelőtt akkor még nem a permetelős öregé volt ez a ház, aztán megvette a permetelős a házat, kb 15 éve egyszer hazaértek a faterék, és már be volt állítva egy ablak, az egyik szobára, ami átnéz hozzánk, amit erről tudni kell, ez így nem szabályos, eleve meg kell minket kérdezni hogy bele egyezünk e, aztán írásos szerződés, és még akkor is csak olyan ablak üveget lehet beletenni amin se ki se be nem látni. hát ezen sima üveg van, ki-be látni rajta.


kb ennyi. válaszoljátok meg hogy szerintetek, hogy vannak most a törvények. jó most arról az új lakók nem tehetnek, hogy az öregapjuk vagy akárkijük milyen károkat csináltak nekünk, de akkor is tudhatnának róla.

és ha gondlunk egyet akkor megmondhatjuk nekik hogy jó akkor rögtön csinálják be mind a két ablakot? mert ha igen, akkor megmondanám neki hogy csinálaj be és nem fog zavaróan bemenni a hang és kész

én most azért nem fogok lemondani a hobbimról, hogy bírjon aludni a kislánya...

egyébként is eleget tettem a férje kérésének, nem mentem az ablakuk alatt, kb 10 méterre motoroztam le fel az ablakuktól, a motor még be sem melegedett, 3 ezres fordulatig húztam neki ma, és egyszer csak dörömböl és üvölt, de még csak ilyen 3-4 perce motoroztam....

szerintetek?


2014. máj. 12. 12:11
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

a többi meg még, hogy nekünk meg nekik szembe nem lakik senki, ezért fater a fa ágakat leszokta kicsit metszeni, meg a gazat lenyírni és ott szoktunk megállni az autónkal, erre többször is érkezünk haza és elvan foglalva a parkolónk, többször is ha nem áll ott az autónk akkor rögtön odaállnak. igaz az közterület, de nekik sem tartana tovább ő előttük megcsinálni a helyet, és megbírnának állni.

tegnap egész délután vágta az udvarukba a füvet, az nem zavarja kölköt? mert tegnap délután betegen én sem bírtam ám aludni a fűnyírástól. és az vasárnap volt!

a kutyájuk mióta ideköltöztek folyamatosan nyavicskol, napközben folyamatosan, de eléggé rászokott zendíteni éjszaka is.

múlthét előtti szombaton meg negyed nap láncfűrésszel vágta a fát, az nem zavarja a lányukat? mert akkor ennyi erővel engem is zavar hogy hétvégén láncfűrésszel zörögek. és a láncfűrésznek 8-9-10 ezres fordulaton vagy nem tudom mekkora fordulata van, de 100-szor nagyobb hangja van mint az én mz-mnek 8 ezres fordulaton, és én csak 3 ezerig pörgettem.

2014. máj. 12. 12:30
 2/15 anonim ***** válasza:
motorozz az utcán. ha nincs jogsid akkor meg nem értem miért olyan nagy kaland az udvarban motorozni. Teljesen megértem a szomszédodat.
2014. máj. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

ha nem lett volna ez a rengeteg húzásuk, akkor én is megérteném.

de ennyi húzásuk után és még dörömbölni meg ordibálni mer.

nem hogy örülne az öreg is hogy az ő pénztálcájára nem fényeztettük újra a gyárban az új autót, mert az lehet hogy belekerült volna 1 milióba.

és ha az ablakokat meg becsinálják már rögtön nem megy át annyira a hang.

de a kérdés nem az volt hogy kiérti meg a szomszédokat, hanem hogy mik a szabályok?

2014. máj. 12. 12:59
 4/15 A kérdező kommentje:

amúgy nem az udvarban van a fő motorozásom.

hanem utánfutón elszoktuk vinni egy területre, és ott motorozunk, hétköznap az udvarban csak állítgatni, meg szerelni szoktam, karburátor állítás, gyújtás, gyertya, meg stb.

és nem minden nap, heti 3-4-szer ha hallják a motort 7 napból,

2014. máj. 12. 13:03
 5/15 A kérdező kommentje:
Ja de ez nem csak nálunk van zajongás, csak a többi szomszéd Roma, és azoknak nem mernek szólni, azok is üvöltetik a zenét, stihl állandóan, meg reggel 6 órakor már arra szoktam ébredni hogy az egyik szomszéd berúgva már kint okádik az utcán meg stb...
2014. máj. 12. 13:04
 6/15 A kérdező kommentje:
csak némelyikük romák, és azoknak nem mernek szólni. mi meg magyarok vagyunk meg a bajos szomszéd is, és nekünk mernek szólni....
2014. máj. 12. 13:05
 7/15 anonim ***** válasza:

Hosszú történetet írtál le .A motor hangja nagyon bosszantó tud lenni.Lehet hogy neked per pillanat igazad van,de eljön az idő mikor törlesztenek majd,valami módon .

Megéri neked ezt .

2014. máj. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Ő most az a helyzet hogy én nekem kell törlesztenem, mi vagyunk soron hogy törlesszünk, csak annyi a probléma hogy ők ezt még nem tudják hogy az ő rokonuk mekkora károkat csinált már nekünk. de ha így folytatják akkor fel lesznek világosítva!

tekintettel vagyok arra is hogy beteg kislánya van, de ha becsinálják a nem szabályos ablakot akkor nem zavarnák őket a hangok, meg akkor nem a gyerekszobát kellett volna rakni mifelőlünk...

a kutyájuk egész nap tud vonyítani, úgy hogy az akció után ordíbáltam is nekik tokomszakattából hogy ne vonyíts meg ne ugass mert a 11 hónapos kölök hogy alszik így meg stb. azé gondolom hallotta. de a kutyára nem szól rá, engem meg a kutyájuk zavar.

2014. máj. 12. 19:22
 9/15 anonim ***** válasza:

Na figyu!

Kifogtál egy olyan szomszédot, aki csak a másiknak a zaját hallja.

Az ablakai szabálytalanul nyílnak a portátokra.

Felajánlanám nekik a helyedben, hogy ha zavarja őket az ablakon beszűrődő hang, akkor falazzák be!

Ha nem teszik nekik, akkor kérhetsz a jegyzőtől birtokvédelmet, aki kötelezheti őket a szabálytalanság megszűntetésére.

2014. máj. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Még annyit hozzátennék, hogy a többi kérdésben is a polgármesteri hivatalban kaphatsz felvilágosítást.

Vagyis szabad-e hétvégén füvet, vagy fát vágni?


Amúgy ők jöttek oda, nekik kell(lene) alkalmazkodniuk a helyzethez.

Ha pl. egy lakatos mellé költözöm, akkor tudomásul kell vennem, hogy ott kalapálni fognak.


Amúgy hosszabb távon jobb lenne kiegyezni velük egy pofa sör mellett, hogy kevésbé zavarjátok egymást, persze nem mindenkivel lehet...

2014. máj. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!