Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy vehetnék magamnak egy...

Hogy vehetnék magamnak egy lakást?

Figyelt kérdés
19éves lány vagyok.anyagi támogatásom nincs viszont nem egy albérletbe szeretnék örökké élni.vegyek fel hitelt?ez az egyetlen megoldás?egyáltalán mik a hitel feltételei?ha én gyárban dolgozok (3műszakba) vehetek fel?és ha 1x elvesztem valami miatt ezt a munkát és nem tudnám fizetni a hitelt ha egyáltalán vehetek fel akkor mi van?elvennék a lakást?
2014. máj. 19. 00:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha nincs más anyagi forrásod, akkor hitelt kell felvenned. Viszont ehhez jelentős önrész kell, ezért spórolhatsz néhány évig.
2014. máj. 19. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Menj be ahhoz a bankhoz, ahol nyitottál számlát, és ha ott megkérdezed a feltételeket, akkor pontos választ fogsz kapni. De ha nincs nyitott bankszámlád, akkor is érdeklődhetsz a feltételekről bármelyik banknál.


Egyébként úgy tudom, hogy hitelt csak akkor ad a bank, ha már fél év munkaviszonyt fel tudsz mutatni, és 150 ezer forint nettó fizetésed van. És még kell hozzá 3-4 millió forint önrész is, amit már te gyűjtöttél össze. És persze kezes is kell hozzá, ez azt jelenti, hogy ha te valamilyen okból nem tudnád a hitel részleteket visszafizetni, akkor a bank a kezestől fogja levonni a pénzt. Persze megesik, hogy a kezes sem tud fizetni, akkor tényleg elveszi a bank a lakást, amit meg kifizettél, azt meg már nem kapod vissza.


Szóval lakást venni nem egyszerű, és nem könnyű. Ha tudsz, inkább a szüleidnél lakjál, akkor valamennyit tudsz spórolni, és keményen gyűjtögess. Ez van. :(

2014. máj. 19. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!