Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit csinaljak, ha a szomszed...

Mit csinaljak, ha a szomszed feljott kiabalni, hogy ne mossak este tizkor, mert o mar kilenckor aludni akar?

Figyelt kérdés

aprilisban a kozgyules megszavazta,hogy tizig lehet mosoget es mas hangos gepet uzemeltetni az eddigi nyolc ora helyett.

ezt nem fogadja el,o aludni akar mar fel kilenckor!



2014. máj. 30. 10:48
1 2
 1/14 reptoid ***** válasza:
100%

Előre szólok, sosem laktam társasházban, szóval elég outsider vagyok a témában, de ha végül is eddig kibírtad, hogy csak este 8-ig moss, akkor most hirtelen muszáj kihasználni azt a plusz 2 órát?

Nekem a szobám mellett van a mosógép, és nagyon idegesítő a hangja, pár helyiséggel arrébb viszont semmi nem hallattszik belőle. Ha neki is pont úgy fekszik az ágya, akkor én átérzem a problémáját.

2014. máj. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk is 22 óra után van "takarodó". Ennek ellenére 20 óra után nem szoktunk mosni.

De az én szomszédom nagyot hall és ezért akár hajnali kettőkor bekapcsolja a TV-t teljes hangerővel. Ekkor fél kilós kalapáccsal kell dörömbölnöm hogy eszébe jusson hogy éjjel van és kikapcsolja.

2014. máj. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%

Én is "ousider" vagyok társasház ügyben, de gondolom amit a közgyűlésen megszavaztatok, az az irányadó. Annyit tehet, hogy megvárja amíg elalszol és elkezd ő mosni/zenélni/tévézni...


Amit te tehetsz: beállítani a mosógépet, hogy stabilan álljon. A zajt sokszor sz okozza, hogy kicsit tud billegni. A lábak általában állíthatóak, azzal be tudod lőni. Azon kívül gumilapot/-lapokat lehetne a talpai alá tenni, attól is csendesebb, hacsak nem valami nehezet centrifugálsz, mert akkor zuhogni fog mindenképpen.

2014. máj. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

egy kicsit arnyalom a helyzetet.

az uj szomszed januar ota lakik ott,en husz eve.az utobbi ot evben nem lakott senki alattam es eloszerettel mostam ejjeli bagoly tipus leven ejfelkor.

februarig nem zavarta a mosas. az elso mosogepem akkor tonkrement.

a masodik mosogepem szerintem ugyanolyan hangos,de az mar zavarta februarban.

akkor mondtam,jo legyen, ha az SZMSZ is nyolc orat ir,akkor azelott fogok mosni.meg ha nagyon megneheziti is ez az eletem.

most hogy a kozgyules tiz orat szavazott meg egy kicsit fellelegezhetnek,mert jobban lenne idom mosni,meg ha nem is olyan kenyelmesen,mint az elmult evekben, ha a szomszed nem akadekoskodna.

ez mar tobb,mint pofatlansag,nem?

2014. máj. 30. 11:23
 5/14 anonim ***** válasza:
95%

Szóban nagyon csendesen mondanám, itt, erre utalva, zárójelbe teszem.

(Örökre megjegyeztem egy szakértő megállapítását egy e témáról szóló rádióműsorból: "Zavaró az az időszak és az a szint, amikor és ami bosszantóan zavarja az adott személyt". Ugyanis egyezik az én elvemmel: ha valakit nyugalmában zavarok, akkor kellemetlenül érzem magam, és ez határolja be a tevékenységemet, nem határozat, jogszabály.

Mindig kételkedve fogadom annak jogosságát, hogy egy viszonylagos többség, vagy különösen annak választott képviselői például engedélyeznek egy borzalmasan hangos éjszakai dáridót. Tényleg van joguk úgy dönteni, hogy nem alhatok aznap éjjel? Ez különösen akkor csodálatos, amikor település közgyűlési határozatban foglaltak megszegése miatt csendháborításért büntetnek egy téren hangoskodó három embert, miközben a település önkormányzata, dicsekedve, háromnapos nemzetközi fúvószenekari találkozót rendez, nagy területet betöltő éjjel-nappali óriási hangerővel.

Szóval, nem olyan egyértelmű egy határozat teljes körű helyessége, igazságossága.)

2014. máj. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
ertem.
2014. máj. 30. 11:37
 7/14 A kérdező kommentje:
en ot evig turtem,hogy a fejem felett porolja az erkelyen a szonyeget. csak csendben ,gyorsan becsuktam az osszes ablakot es meg azt is probaltam,hogy ne haragudjak ra emiatt,nagyjabol sikerult is.ot evig ugyano lakott felettem ,oldalt.
2014. máj. 30. 11:40
 8/14 A kérdező kommentje:
hasznos es intelligens valaszok,meg ha ellenem is szolnak.
2014. máj. 30. 12:17
 9/14 anonim ***** válasza:
95%

Akkor még egy ellened szóló:


- Nagyon megnehezítené az életedet, ha nyolc előtt kéne mosnod: ezt nehezen tudom elképzelni, de nem vagyok a helyedben. Tegyük fel, hogy elhiszem.

- Te húsz éve élsz ott, ő meg négy hónapja: ugye, azt Te is érzed, mennyire nevetséges érv?

- Te öt évig nem szóltál a fölötted lakónak a porolás miatt: és akkor mi van? Emiatt kéne neki tűrni az általad neki okozott kényelmetlenséget? Mi köze van ennek a mostani helyzethez?


Szóval egy valami szól melletted, az, hogy papíron megvan rá a jogod. De azt, aki pl. reggel hatra jár dolgozni, és négykor kel, ez nem fogja vigasztalni. Jobb lenne inkább kicsit odafigyelni és visszavenni ebből az „a lakók többsége megengedte, különben is húsz éve itt lakom, úgyhogy azt zavarok késő este, akit akarok”-hozzáállásból.


Ja, „ez mar tobb,mint pofatlansag,nem?” De, igen. És nem a szomszéd részéről.

2014. máj. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
koszonom a velemenyed.
2014. máj. 30. 14:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!