Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Él itt valaki Pesten? Mennyire...

Él itt valaki Pesten? Mennyire érzitek magatok ott biztonságban? Milyen lehet ott az élet két fiatalnak? Mennyire számít veszélyes helynek?

Figyelt kérdés
2014. jún. 5. 07:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
????
2014. jún. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A nővéremék ott élnek vagy 3 éve, 21 évesen költözetek oda. Azóta összeházasodtak, gyerekük van. Szeretik, de vágyódnak egy közeli faluba, vidékre.


Még semmi nem történt velük, ami olyan kirívó lett volna...Nem értem pontosan mire gondolsz.

2014. jún. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak annyira mint máshol

( egyébként az ország 9 M lakosságából, nagyjából 2 M-an élünk Bp-en)


Én 19 évesen kerültem ide, a tanulmányaim miatt.

Rühelltem, szó szerint kb fél évig..

Rosszul votam a tömegtől, a forgalomtól, a ttól, hogy mindenki átnéz a másikon, attól hogy a hajléktalanok jönnek.

1 év kellett és megszoktam, a hajléktalanokon a mindennapi életben át kell nzni, szomorú, de így van, másképp nem megy, nincs 2 fizetésem, hogy segítsek rajtuk( egyébként nőrészük maguk tehetnek atról, hogy ott vannak ahol, a másik részüket sajnálom... De az afrnikai gyerekeket is, megsem tudom megmenteni őket)

Az emberek nem mindig elutasítóak, csak meg kell találni, és látni azokat a típusúakat.

Forgalom és többi is megszokható

Most 8. Éve már nehezen tudom elképzelni, hogy másutt éljek...

2014. jún. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
A 25 évemből 23-at Pesten éltem le, el sem tudnám képzelni, hogy kisebb városban éljek. Biztonságban érzem magam, mert nem a belvárosban élek, hanem kertes övezetben. A belvárosban azért nem mászkálnék éjjel.
2014. jún. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%
én 6 éve lakok Budapesten és jól érzem magam itt. Persze vannak nem annyira biztonságos részek de szerintem mindenhol van ilyen.
2014. jún. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én világéletemben itt laktam. Imádom. Soha, semmilyen körülmények között sem költöznék vidékre. Pedig most éppen egy nem túl biztonságos környéken lakom. De annyi a titkom, hogy nem éjjel járok haza ;) sose történt még semmi baj.
2014. jún. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nyugodt környéken lakok, de ettől függetlenül nem szeretek éjszaka mászkálni. Lekopogom, még sosem történt velem semmi bűncselekmény.
2014. jún. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Él itt egy pár millió ember... Főleg, ha "Pest" alatt Budapestet érted.

Szerinted mindenki mazochista, aki szeret életveszélyben lenni folyamatosan?

Elég hülye kérdés, ne is haragudj...

2014. jún. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Azért elég hülye kérdéseid vannak :D


Amúgy azt vettem észre, a vidéki excsajaim szülei mind úgy képzelték el Pestet, hogy úristen ott micsoda bűnözés van és "veszélyes hely"...Úgy hogy kvázi nekik a szomszédban cigók laktak, meg saját környékükön sem mernek kimenni este, bár tulajdonképpen hogy miért nem, azt én sem tudom...


Amúgy a város nagy részén simán lehet mászkálni éjjel nappal, max kerülni kell a részeg kötekedőket. Bár én Budán lakok 11 kerben, de simán ki lehet menni az éjszaka közepén is, senki nem fog rád késsel vadászni.


Azt meg hogy milyen itt élni, csak úgy tudod meg ha itt élsz, nem feltétlen jelenti azt hogy kimész az utcára és már sodor is az ár, ha nem a belvárosban vagy, akkor nincs nagyobb forgalom mint egy vidéki városban. A Tesco meg mindenhol tele szokott lenni.


Amit szeretek, hogy jó a tömegközlekedés, minden van 5-10 perc sétán belül, és közel a belváros is, mindig akad program, és a környéken lehet akár kirándulni is, csendes természetes helyeken.

2014. jún. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én sem teljesen értem a kérdést... Pest amúgyis nagy. Hát még az egész főváros. Én laktam belvárosban, Pesterzsébeten kertes házban, 11. kerületi lakótelepen, budai zöldövezetben, egy köpésre a város határától... Eléggé mások voltak a körülmények :) Sosem szerettem ott lakni (azért a budai zöldövezet már nem lett volna rossz, ha saját a ház... csak tömegközlekedés nem volt, de van lábam), nekem nem valók az igazán nagy városok, legfeljebb a kertes részeik. De ez emberfüggő. Félni nem féltem Pesten (vágtam én át éjjel 2-kor a 8. kerületen gyalog, amit mondjuk az ismerőseim furcsálltak), max. Pesterzsébeten, ahol belefutottam támadásokba, a budai zöldövezetben pedig kóbor kutyákba... De ilyen máshol is van. Az aranyos falu, amitől most 4 km-re lakom, szintén nem mentes bűnöző elemektől :(
2014. jún. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!