Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Gázkonvektorosoktól kérdezném!...

Gázkonvektorosoktól kérdezném! Meg lehet oldani a hőfokszabályozást, hogy a "gyerekek" ne tudják kényükre-kedvükre csavargatni?

Figyelt kérdés
Már majdnem felnőttek, de egyszerűen nem értik meg,hogy spórolni kell,és állandóan felvszik, 5,6, -ra, holott a 3,4-en is elég lenne, sőt valamikor a takarék is, ha jobb idő van.Nálunk 0-7 ig van a szabályzógomb.Van erre valami trükk, ha én beállítom már ne tudják feljebb venni? /ha már a szép szó nem használ/
2010. jan. 3. 14:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
hát tul sok lehetőség nincs.Annyit lehet tenni hogy beállítattod,úgy hogy hiába veszik följebb,nemn fűt jobban.persze ehhez szakember kell.Mondjuk macerás,meg mindig szólogatni...én nem tudok jobbat.
2010. jan. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi,ez is jó ötlet volt, hogy megkérdezzek egy szakembert.De hátha van köztetek is,gázszerelő,vagy ezermester,aki tud ebben tanácsot adni,hogy megoldható-e.
2010. jan. 3. 14:48
 3/14 anonim ***** válasza:
65%

anyám nekem a kezem letörte volna, ha ennyire lesz-rom a kérését. pláne egy ilyen volumenű dologban...


ha dolgoznak a gyerekek, akkor fizessék ők a gázszámlát, mindjárt meggondolják, h merre is kéne csavargatni. ha nem, akkor no zsebpénz, megmondod nekik, h bocsi, a gázszámlára kellett, így te most nem tudsz elmenni bulizni... hátha megjön az eszük...

2010. jan. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
www.feg.hu-n is lehet online kérdezni szakembertől.
2010. jan. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van!Lesz.-nak mindent,ami nem az ő zsebüknek fáj...
2010. jan. 3. 15:03
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszi,megnézem.Az előző válasz az utolsó előttinek szólt.
2010. jan. 3. 15:04
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Be kell állítani a hőfokszabályzót oda amit max.-nak akarsz. Leveszed a hőfokszabályzó forgatógombját (a közepét amin a számok vannak ki lehet pattintani, és alatta van 1 csavar ami fogja) és úgy teszed vissza, hogy 7-esen legyen.


A régebbi konvektoroknál 1 fokkal bonyolultabb, mer ott van még egy fogaskerék áttétel is.


Nekünk vendégházunk van és ott is ezerrel fűten(é)nek a vendégek. Ott én így oldottam meg.

2010. jan. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ó,nagyon köszönöm, éreztem, hogy valaki fog nekem segíteni:)Megpróbálom,remélem sikerül....
2010. jan. 3. 22:37
 9/14 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem,hogy Te hanyasra állítottad be, Lehet, hogy én kevésbé vagyok fázós, mint a csemetéim,azért tekerik feljebb.Mondjuk aludni sem egészséges nagy melegben...meg pazarlás is.
2010. jan. 3. 22:40
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Olyan 4-5 körül. Amikor úgy kellemesen be volt fűtve a szoba, akkor állítottam be a maxot, úgy, hogy azért még 1 kis tartalék legyen benne.
2010. jan. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!