Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A család otthonában mikor van...

A család otthonában mikor van rend?

Figyelt kérdés

Azt tapasztalom, hogy a rend az egyik leginkább megfoghatatlan fogalom. Van akinél akkor is rend van, ha az ember leülni sem mer, nehogy beleragadjon valamibe. Más meg akkor is rendetlenséget lát a lakásában, ha az élet nyomait is alig lehet felfedezni benne. Számos családban szinte állandó konfliktus forrás a rend.

Mi a rend? Mikor van rend?



2014. jún. 21. 17:03
1 2
 1/12 anonim válasza:
Ha minden a helyén van. Legyen az akár bútor, akár ruha, szennyes, edény..., minden ahova való. És nem szanaszét. Nálam ez a rend. És persze ebbe azért a tisztaság is beletartozik. Nálunk ez van. Itthon vagyok ezért van időm arra, hogy igy legyen, nem is viselném el ha másképp lenne. Ez nem mindenkinél egyértelmű. Ezt én is tapasztaltam már. Fő hogy otthon nálam rend van. :)
2014. jún. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Kívülállóként úgy látom, hogy mindig mindenben a középút a legjobb.

A párkapcsolatban pedig az, amelyik mindkét fél értékrendjéhez a legközelebb áll.

Ha gyerek is van, azért nem árt olykor, ha a rendetlennek mondott házaspárok átértékelik a rendről és tisztaságról alkotott fogalmaikat. Egyrészt a gyereknek biztonság kell és nem árt némi tisztaság is, másrészt azt fogja megszokni, magával vinni, amit otthon lát.

Mint itt is látni, számtalan konfliktus forrás a túlzott pedantéria, vagy a rumli és kosz imádata.


Vendégként meg az a véleményem, hogy nem szeretek belelépni a legókba, vagy a gombostűkbe, vagy macskaszőröket kerülgetni a konyhaasztalon.

2014. jún. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én kialakítottam egy általam normálisnak tartott szintet. Minden szombaton port törlök, mosok, teregetek, porszívózok és felmosok, kitakarítom a mellékhelyiségeket, félévente pedig ablakot pucolok. Ennyit a tisztasági részről. A rend nálam azt jelenti, hogy nincsenek mosatlan edények szana-szét, a ruhák összehajtva kerülnek a szekrénybe. A kanapén szépen elrendezve állnak a díszpárnák és az íróasztalomon minden rajzeszköz a saját dobozában, libasorban áll. Nálam ez a rend :-)
2014. jún. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Csak példaként említem, anyósomnál az is a rend fogalmába tartozik, hogy a konyhaszekrényben a fazekak, lábosok fülei mértani pontossággal egy irányba álljanak.
2014. jún. 21. 17:12
 5/12 anonim ***** válasza:
Nővéreméknél minden nap kötelező a portalanítás, a hűtőben a sörös üvegek címkéi egy irányba kell, hogy nézzenek és úgy közlekednek a lakásban, hogy felveszik a papucsot, a szoba előtt leveszik, aztán ha kimennek a szobából, megint felveszik ... stb. Gyerekkoromban anyánk ezt erőltette ránk, nővérem ragaszkodik is hozzá, én már leadtam belőle, szerintem felesleges ennyire pedánsnak lenni, mert ez már túlzás.
2014. jún. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Feleségem egyik éjszaka felébresztett, hogy a fürdőben nagyon csöpög az egyik csap. Felkelek. Szerszámok elő. Szétszerelés. Megjavítás. Akarom összeszerelni a csapot, keresem a szerszámokat, mire feleségem aranyosan megjegyezte, hogy már elrakta őket, hogy rend legyen.


Ezt egy kommentként írtam, velem történt.

2014. jún. 21. 17:16
 7/12 anonim ***** válasza:

A macskaszőrről jutott eszembe....


Az egyik ismerősöm szín szerint külön válogatja a ruháit és milliméternyi pontossággal behajtogatja őket a szekrénybe. A poharak nagyság szerint a konyhaszekrényben és még sorolhatnám.

Ugyanakkor..., a macskaszőr vastagon áll a konyhaasztal terítőjén, a mosogató szivacsán, a fürdőkádban és mindenhol a lakásban. A macska kinyalhatja azt az edényt, amiben előzőleg tojást sütött. Pedánsnak és tisztának tartja magát. Ebből is látszik, mennyire nem egyformák az emberek.

2014. jún. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Van ismerősöm, aki minden nap port töröl, porszívózik...

Nálunk akkor sem érzem, hogy összedől a világ, ha ebéd után a két el nem mosott tányérhoz bevárom az esti még két tányért és egyszerre elmosogatok este. nagytakaírtás heti egyszer van.

De arra figyelek, hogy a dolgok ne szanaszét legyenek (pl. cipők, ruhák)

2014. jún. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Jaj a csap szerelős sztorin olyan jót nevettem!
2014. jún. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
84%

Akkor van rend, ha tiszta a padló és a bútorok, és csak alapos közelhajolás után fedezhetőek fel rajta max. 1-3 napos por maradványai :) - heti 2x takarítunk, ezért nekünk így számít annak.


Amikor a ruhák, használati tárgyak szépen a helyükön vannak, nem mindenfele heverésznek.

2014. jún. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!