Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá anyut hogy...

Hogy vegyem rá anyut hogy kiengedjen külföldre?

Figyelt kérdés
elváltak apuék. Nagyon összevesztek, szerintem utálják egymást, anyám már kibékült azzal a dologgal hogy át kell járkálnom hétvégente apámhoz, de azt nem engedi hogy kimenjek vele maximum 2 hétre. Hogy tudnám rávenni?

2014. júl. 2. 08:20
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Azzal, hogy megmondod neki, hogy különben a gyámhatóság/bíróság fogja kényszeríteni, hogy engedjen.


A nyaralás céljából külföldre vitelhez apukádnak ugyanis joga van.

2014. júl. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Először is a szüleidnek kellene felnőtt módjára viselkedni és közösen leülni (lehetőleg egy semleges helyen pl.kávézó) és megbeszélni a vélt és valós sérelmeket. Illetve azt is jó lenne tudni, hogy veled kapcsolatban (mármint gyerekelhelyezés, láthatás, stb.) mik a hivatalos dolgok, amiket a bíróság jóvá hagyott. Végső esetben gondolom az apuka fordulhat gyámügyhöz, ahol gondolom meg tudják neki mondani, hogy elvihet téged külföldre nyaralni vagy sem.


Anyukád egyébként miért nem akar elengedni? Túl fiatal vagy, nem bízik apukádban, vagy "csak" szimplán keresztbe akar tenni? Mert ha megvan a kiinduló ok, úgy már lehetne közelíteni az esetleges megoldás felé.


De én mindenképpen azt javaslom, hogy próbálják meg a szülők maguk között rendezni ezt. Ígérjétek meg anyukádnak, hogy mondjuk minden nap felhívod telefonon, vagy ha lesz laptop és net, akkor mondjuk skype-on is láthat téged.

2014. júl. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem menne az, hogy beszélgessenek egymással, normálisan. Szerintem. Akárhányszor átjött apám, mindig ordibáltak, és én pedig sìrtam amiatt hogy most miattam veszekednek. Nem egyszer könyörögtem anyámnak hogy engedjen ki, legyenszives. És ahányszor megkérdeztem hogy miért, csak annyit mondott" mert nem. " Pedig szerintem még jobb is lenne neki ha nem lennék ott mindenhol. Meg hogy miért lenne az baj neki ha egy kicsit jólérezném magam...nem tudom.

Szerintem ha kijutok, akkor biztos nem lesz egyáltalán rám kiváncsi. Vagy kitudja...

2014. júl. 3. 07:19
 4/4 anonim ***** válasza:
Hiába lettem 0%-os, jogászként mondom, hogy KÖTELEZŐ elengednie! Innentől pedig nincs kérdés. Apukád forduljon a bírósághoz, mert ez a láthatási jog korlátozása.
2014. júl. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!