Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A hátsó szomszéd a házunk...

Rodger20 kérdése:

A hátsó szomszéd a házunk háta mőgé ültete a fáit?

Figyelt kérdés
a szomszédunk fái és bokrai felnőtek a házunk falára és a keritésre a meléképületre. mert csak fél métere van aház felátol a szomszéd nembeszél senki vel vanhogy honapokig nemis látjuk és nemtudom mitlehet ijenkor csinálni valaki tudna valamit?
2014. júl. 3. 13:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Bemész a polgármesteri hivatalba, megkeresed a jegyzőt, ő elmondja pontosan.

Az biztos, hogy a fákat ki kell vágni.

Egyrészt helyi rendeletben legtöbb helyen megvan az épülettől való ültetési távolság, ami nagyobb bokroknál 3 m, közepes fáknál 4 m.

De ha nincs is ilyen nálatok, akkor is van a PTK, ami tiltja a közel ültetett növényzet általi károkozást is. (Nem így van megfogalmazva, de lényegét tekintve benne van.)


Kb. a jegyző fel fogja szólítani a tulajt a növények kivágására, ha nem hajlandó, akkor meg megbünteti, és/vagy egy megbízott favágóval kivágatja, és a költséget behajtja a szomszédon.

A jegyző majd elmondja, mit kell tenned.

2014. júl. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ennyire közel nem megengedett fát ültetni a szomszédhoz, úgy tudom 6 méter a minimum, de ebben nem vagyok biztos. Az önkormányzatnál érdeklődj.
2014. júl. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sutyiba permetezd le őket totális gyomirtóval, majd elpusztulnak. Csak ügyelj, hogy a te növényeidben ne tegyen kárt, azaz ne legyen nyilvánvaló jele a gyomirtózásnak.
2014. júl. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3. szerintem ez nem jó ötlet. Bár én nem vagyok nagy kertész, úgy gondolom ,hogy ha valaki ért hozzá, felismeri, hogy kártevő, vagy vegyszer végzett a növénnyel. Ne adj ilyen tippet, mert a végén a kérdező faraghat rá, rátámad a szomszéd, hogy Ő végzett a növényekkel és tudatlanságában még alul marad.
2014. júl. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!