Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Utcafronton ablak előtt...

Utcafronton ablak előtt terebélyes hatalmas fát kivágatni hogyan lehet?

Figyelt kérdés
Társasházi lakás, földszint. Pont a mi ablakunk előtt éktelenkedik egy óriás méretű fa. Annyira besötétíti az egész szobát, hogy sírni tudnék. A legjobb az lenne, ha kivágnák. Megmetszeni sem szokták már, mert pár éve mindig direkt kihagyják azt az egyet az utcában, már teljesen beborítja az ablakunkat a lomb zuhatag. Milyen módon lehetne ezt elintézni, hogy legalább megmetsszék, de a legjobb az lenne, ha kivágnák?
2014. júl. 6. 13:17
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
60%
Nem biztos, hogy örülnél, ha kivágnák, mert akkor más gondok jönnének elő (zaj, fény, por). Visszametszést az önkormányzattól lehet kérni.
2014. júl. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem se vágasd ki, alig vannak már nagy fák... Inkább metsszék meg majd ősszel.

Megkérdezhetem milyen fáról van szó?

2014. júl. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
A fény az sehogy nem lenne baj, mert mint említettem, annyira sötét a szoba tőle, hogy ha nem közvetlen az ablakba teszem a növényeimet, elpusztulnak. Por meg annyira nem érdekel, és a zaj sem, mert ez egy mellék utca. És az Önkormányzattól jönnek azok metszeni a környéken, és az utcában, akik pont ezt a fát kihagyják szépen, már majdnem belóg az ablakon a fa ága. Nem tudom, milyen fa, utána járok.
2014. júl. 6. 14:32
 4/23 anonim ***** válasza:
81%

Az önkormányzattól kérd, hogy metsszék meg.

A kivágást is kérheted, de erre igen kevés esélyed van, mert általában legtöbb helyen ahhoz sem szoktak hozzájárulni, hogy az ember maga kivágja, ha a háza fölé van borulva, mindig azt hajtogatják, hogy nem veszélyes az. (Ismerős kb. négyszer kérvényezte, hogy kivághassa a nagy beteg gesztenyefát a ház elől, nem engedélyezték, aztán tényleg kidőlt egy viharban, leszedve a tető szélét a csatornával meg elbontva a fél kerítést.)

2014. júl. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Megvan, hársfa.
2014. júl. 6. 15:05
 6/23 TappancsMancs ***** válasza:

Irány az önkormányzat és érdeklődd meg mit és hogyan lehet tenni. Kérdezz rá ezekre is:


[link]

47. §

(4) Nincs szükség a faféle kivágásának engedélyezésére


a) 130 cm földszín feletti magasságban mért 40 cm törzskerületnél kisebb fa és 10 m2 területnél kisebb cserjés esetén, valamint


d) a kivágási kötelezettséget vagy jogosultságot külön törvény alapozza meg, vagy (itt a jogosultság módjaira kérdezz rá)


g) 130 cm földszín feletti magasságban mért 80 cm kerületméretnél kisebb magánkerti és kertvárosi fák esetében. (ehhez mérned is kell és pontosan, továbbá lehet hogy kertvárosnak minősül ahol laksz)


Hivatkozz arra is hogy az elvárható normális lakhatásodat a hétköznapokban is jelentősen befolyásoló tényezőt jelent.


[link]

2014. júl. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Köszi!
2014. júl. 6. 19:23
 8/23 anonim ***** válasza:
64%

ha mnden kötél szakad, ugorj fel egy metszőollóval, és ritkíts rajta. Nálunk mindig lelógnak az ágak, amibe beverem a fejem, az azzal a lendülettel kerül is le a fáról.


Errefelé meg a közvilágítást takarják el teljesen, persze szarikrája mindenki.

2014. júl. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
81%

Ezek az idézett paragrafusok Szlovákiából vannak...

Meg talán magánterületen álló fákról van benne szó, nem közterületiekről, legalábbis nálunk magánterületen vannak ilyesmi törvények.

2014. júl. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
64%
Ha társasházi lakás, akkor a fa nagy eséllyel a társasház telkén áll, vagyis közös tulajdonban van. Beszélj a házkezelővel, vagy ha van, a közös képviselővel, lehet, hogy aláírás kell majd a többi lakótól. Lehet, hogy a felsőbb szinteken éppen hogy örülnek az árnyékának. A hárs egyébként allergiát is tud okozni. Én nem vagyok a fakivágás híve, de nem értem, miért ültetik ezeket a fákat olyan közel a lakásokhoz.
2014. júl. 7. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!