Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Utcafronton ablak előtt...

Utcafronton ablak előtt terebélyes hatalmas fát kivágatni hogyan lehet?

Figyelt kérdés
Társasházi lakás, földszint. Pont a mi ablakunk előtt éktelenkedik egy óriás méretű fa. Annyira besötétíti az egész szobát, hogy sírni tudnék. A legjobb az lenne, ha kivágnák. Megmetszeni sem szokták már, mert pár éve mindig direkt kihagyják azt az egyet az utcában, már teljesen beborítja az ablakunkat a lomb zuhatag. Milyen módon lehetne ezt elintézni, hogy legalább megmetsszék, de a legjobb az lenne, ha kivágnák?
2014. júl. 6. 13:17
1 2 3
 11/23 TappancsMancs ***** válasza:
44%
Tényleg szlovák oldal, nem figyeltem. :D Köszi. :D Amúgy is az internet csak kiindulópont ilyen esetekben ezért is kezdtem azzal irány az önkormányzat. Hasonló jellegük azért van ezeknek abban hogy pl fa méretei számíthatnak nálunk is, max más cm-ekkel. De jogos az észrevétel. Köszi hogy szóltál.
2014. júl. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Ez a fa van annyira hatalmas, hogy tuti nem lehet csak úgy hozzányúlni. Most valaki azt mondta, akinek az anyja az önkomr.nál dolgozik, hogy a gazdasági osztályra kell bemenni. Amúgy meg a lányom csomó fű és fa félére allergiás, papírja is van róla. Hátha ezzel-is érvelhetek...
2014. júl. 7. 16:32
 13/23 anonim ***** válasza:
Ha az önkormányzat nem nyúlt hozzá, akkor lehetséges azért, mert tényleg a társasház telkén van, nem közterületen. Nálunk a társasház kéri fel a fák metszését az önkormányzat közterület felügyeletétől (szerintem ők az illetékesek) és azok teszik meg a metszést. Gondolom, ezért fizetség is jár a közös költségekből az önkormányzat felé. Kivágni pedig fát akkor szoktak, ha helyette ültetnek másikat, de ebben már nem vagyok biztos.
2014. júl. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Közterületen van és a 12 év alatt, amióta itt lakom, minden évben megmetszették, csak az utóbbi 2 évben nem. De a mellette levő fákat mind metszették most is idén. Ezért főleg nem értem...
2014. júl. 7. 22:32
 15/23 anonim ***** válasza:
Akkor viszont lehet, hogy ki akarják ők is vágni, csak még nem volt rá lehetőségük. Tavaly és idén nem jött össze, talán jövőre. Lehet, hogy más fákkal együtt akarják kivágni, egy fa miatt nem küldenek oda kertészt, autót, meg ugye a helyben feldarabolt fát is el kell vinni teherautóval, ez több emberes munka.
2014. júl. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
24%
Vagy valami faßuzi csókos költözött a szomszédba, és direkt kérte, hogy ne macerálják azt az egyet.
2014. júl. 8. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Jaj bárcsak ki akarnák vágni... de tartok tőle, hogy a szomszédasszony károgott, aki a fa metszésekor is csak sóhajtozik, hogy jajj, miért bántják őket. Hozzáteszem, mindkét ablakán besüt a nap, és földszinti. Nincs előtte fa.
2014. júl. 8. 08:18
 18/23 anonim ***** válasza:

Én azt mondom Kedves Kérdező, hogy a metszés lesz a jó megoldás.

Mivel egy óriás méretű, tehát tippem szerint legalább 30 éves hársfáról van szó, ami őshonos Magyarországon.

Teljesen megértem a te oldalad, hogy nem jut be fény, ezért megmetszeném úgy, hogy jusson be fény. Ha kivágnád az egész fát, sokkal jobban felmelegedne a ház kánikulában.

2014. júl. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Én abban is benne lennék, hogy JÓÓÓÓÓL megmetsszék, csak már évek óta ezt nem teszik. Így félek, hogy minden évben jó sokat kellene idegelni meg pofázni, írni és idegeskedni, telefonálni, mire nagy nehezen ezt megtennék. De talán más megoldás tényleg nem marad.
2014. júl. 8. 14:04
 20/23 anonim ***** válasza:
Ezt nem bántásból mondom, de egy hársfát megismerni kb hozzá tartozik az alapműveltséghez.
2014. júl. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!