Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyiből jön ki a fűtésszámlá...

Mennyiből jön ki a fűtésszámlátok, mivel fűtötök, és mekkora a ház, lakás?

Figyelt kérdés
2010. jan. 10. 12:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

borsod,panel,55nm,távhő

október 17ezer,november25ezer,dec 25ezer

2010. jan. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Csongrád megye,Szeged külváros;50 négyzetméteres ház+tetőtér.2000-es építésű.

Fával fűtök,vegyes tüzelésű kazánban.Az egész szezonra a fa 40 ezer forint volt,méteres szálban.Én vágtam össze itthon láncfűrésszel.Oda kellett még kb.3000 ft( benzin+ olaj)

Sajna,azt nem tudom,hány köbméter volt.

2010. jan. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Pécs, 100nm-es, 80-as években épült családi ház.

Tavaly csak gázzal fűtöttünk, így a havi átalány téen-nyáron 18eFt körül van.

Ősszel beszereztem egy új vegyes tüzelésű kazánt így sokkal kevesebb gáz fogyott. Jövő héten esedékes az éves gázóra leolvasás. Utáni kiderül mennyi a túlfizetés. Én kb. 50eFt túlfizetést számoltam. A fa, amit vettem, majdnem ugyan ennyi volt, de legalább nem fagyoskodunk, mint a gáz mellett.

2010. jan. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Második válaszoló: Nálatok nagyon olcsó a fa, megéri azzal fűteni.... Nálunk Borsodban, 58 n.m.-es ház, gázkonvektor,13ezer (télen-nyáron). De , egy hónapra visszavittük a kályhát, 20ezerért adtak kb másfél mázsát, és, még egy hónapig se tartott ki. Mellette az egyik szobába ment a gáz. A kályha a konyhát fűtötte, és a belőle nyíló egyik szobát....szóval itt, nálunk csak fával nem győznénk, mellette még bajos is, tűzrakás, hamu, fahordás.... A gáz kényelmesebb, és nekünk jobban megéri.
2010. jan. 10. 16:55
 5/13 anonim válasza:
Veszprém, 62 nm panel, távhő, múlt hónap: 14406 huf elötte 12e vmennyi. Átlag olyan 20-25e körül szoktunk visszakpni éves elszámolás után. De mivel most lett leszigetleve a ház olyan iszonyat meleg van, h még napi szintü szellőztetés mellett is heti 2-3szor van csak megnyitva a radiátor. Szóval jövőre sztem a megtakarítás 30e huf fölött lesz.
2010. jan. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

13:40 vagyok.


Kérdező! 20ezerért 1,5 mázsa mit adtak? Mert az még a legjobb minőségű fekete szénre tüzép telepről szállítással, rakodással, áfás számlával is irreálisan magas ár.

Nálunk sem túl drága a fa. Első körben 20 mázsa akácot vettem 24eFt-ért. Utána pont karácsony előtt vettem 25mázsa vegyes keményfát, főleg tölgy és bükk van benne. Ezt 27ezerért. Mindkét esetben házhoz szállítással.

Nem csodálom, hogy 1,5 mázsa nem tart ki egy hónapig sem. Nálunk kb. 10 mázsa fogy havonta. Igaz nem kályhával fűtök, hanem kazánnal, amire az egész 100nm-es ház radiátoros központi fűtéses rendszere rá van kötve.

Most is 23 fok van. 2 óránként lemenni rakni a tűzre nekem nem fáradság, direkt szeretem csinálni.


A veszprémi válaszolónak szerencséje van, hogy el tudja zárni a távfűtést.

Nekem van Budapesten egy kisebb, 46nm-es panellakásom, amiben olyan hőség van, hogy csukott ablaknál nem lehet elaludni a kinti legnagyobb hidegben sem. Smán van 26-27 fok a lakásban, a számla meg 20-25eFt havonta. De nem tudom kit csinálni ellene. Ráadásul nem lakok ott folyamatosan. Ha egész hónapban be se teszem a lábamat a lakásba, akkor is fizetem a havi 25-öt a semmiért.

2010. jan. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
tudom kit = tudok mit
2010. jan. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

A veszprémi vagyok.

Huh! Az gáz. Nálunk pont az ilyen esetekre lett beszerelve a csap. Na meg persze megszavaztuk a fogyasztásmérő feltételét is, ami sztem elengedhetetlen, ha vki szeretne visszakapni. de ezeket a lakóközössége válogatja. Ahol nagymutter lakkot (innen 2 házra), ott a nyugdíjasok pl lázadtak ellene, h nem kell nekik fogyasztásmérő...

2010. jan. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
70-ben épült 120m2, egyszintes családi ház. Kondenzációs gázkazánról üzemelő radiátoros központi fűtés. A téli hónapokban átlag 80ezer forintot fizetünk havonta, bár tavaly, amikor tartósan nagy mínuszok voltak, volt egy 140ezer forintos gázszámlánk is. A meleg víz csak a konyhában megy gázról, a fürdőszobában villanybojler van.
2010. jan. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

20:12 vagyok.


"Veszpréminek" írom, hogy nálunk sajnos 256 lakásos a ház. Sokakat nem is érdekel a téma. A lakógyűlésekre a lakók fele sem jön el. Van akik csak a közös költségből több milliós tartozást halmoztak fel.

(Egyébként most derült ki, hogy az én lakásomra is volt 10-20ezerFt tartozás, amit évekkel ezelőtt a lakás előző tulajdonosa nem fizetett ki. Ennek ellenére az adásvételi szerződésben benne van, amit az előző tulaj is ügyvéd előtt írt alá, hogy a lakás teljesen tehermentes. Bosszantó, de nagyobb macera lenne az illetőt évekkel ezelőttről előkeresni, mint kifizetni ezt a viszonylag kis összeget. Mondtam a közös képviselőnek, hogy küldjék ki a csekket, amin befizethetem, mint a havi normál közös költséget is. Erre következő hónapban kaptam egy ajánlott levelet, hogy a közös képviselet hátralék miatt beperelt. "Kedvesek". Szóval csak azért írtam ezt le, mert sajnos nem egy jó ház, amiben van a lakás. Rövidesen tervezem is, hogy eladom.)


Utolsónak: 80-140erzes gázszámla azért nem semmi! Egy szigetelés szerintem sokat segíthetne.

2010. jan. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!