Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Költözéssel kapcsolatban...

Költözéssel kapcsolatban lennének kérdéseim 18 évesen?

Figyelt kérdés

Amint betöltöm a 18-at, elköltözöm a barátomhoz. Nem érdekel a kritika,azt szeretném kérdezni,hogy a lakcímemet én magam eltudom intézni onnantól meg minden más ügyet,vagy szükségesek még valamilyen ügyintézéshez a szülők?

Lakcímnél ugy tudom elég tartózkodási címet megadni,okmányirodába kell bemennem?

Milyen papírokat kell magammal vinnem,mikor költözöm? Haza többet nem jövök. Személyi,hatosági ig.,utlevél, eu biztositás,diák,anyakönyvi kiv. még van valami ami fontosabb és kelleni fog az élet során??

Elnézést de nemtudotam milyen témában feltenni a kérdést,ahol azért tud rá valaki válaszolni is :-) Köszönöm előre is a segítséget!!



2014. aug. 1. 16:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
A helyi önkormányzathoz kell majd bemenned bejelentkezni az új lakcímre, de ahhoz kell majd a lakás tulajdonosának a hozzájárulása is.
2014. aug. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
68%

18 évesen felnőtt nő vagy, vagyis innentől kezdve nem kell senkinek a belegyezése vagy engedélye.

Ha elköltözöl a lakcímváltozást neked kell elintézni, ahogy minden mást is. Szülőktől már nem fognak semmiféle engedélyt kérni.

Minden iratodat vidd magaddal, a felsoroltakon kívül legyen a te birtokodban a általános és érettségi bizonyítványaid is. Sose lehet tudni, hogy nem-e lesz rá szükség, de elteheted az oltási papírodat is. Ki tudja, hátha kell egyszer.

2014. aug. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm,azzal nincs gond,az menni fog. Szüleim részéről van csak gond. De elég elintézni ezt akkor ha már odaköltöztem? Tehát valamit tehetnek velem vagy ellenem ha elköltözök?? vagy inkább elöbb intézzem el ezeket a lakcimes dolgokat és csak utána érdemes elköltözni?
2014. aug. 1. 16:51
 4/17 A kérdező kommentje:
másodiknak is köszönöm szépen!!
2014. aug. 1. 16:51
 5/17 anonim válasza:
95%

"még van valami ami fontosabb és kelleni fog az élet során?"


Aranyosan naiv a kérdésed. Az élet során nagyon sok mindenre szükséged lesz. Ki tudja, talán olyan dolgokra is, amelyeket most eldobni készülsz.

2014. aug. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Én papirokra értettem. Nem veszekedésnek tettem fel a kérdést, mindenki azt gondol amit szeretne:-) Csak hozzátenném ,hogy biztosan te otthonmaradnál 3 év után ha minden áldott nap veszekedés lenne és alkalomadtán megis vertek volna ennyi idősen...Tudod van hogy az embernek a saját lábára kell állnia,ha ennyi idősen akkor ennyi idősen.

De azért a te válaszodat is köszönöm,nyilván naiv vagyok.

2014. aug. 1. 16:58
 7/17 anonim válasza:
100%

Jól mondják az okmányirodában (újabban kormányhivatal) el tudod intézni a lakcím változást. A változást ne felejts el bejelenteni mindenhol pl. bank, biztosító, telefon szolgáltató...stb.

Vidd az adókártyádat, taj-kártyádat, legyen biztos jövedelmed, fedél a fejed felett, körülbelül ennyi kell az önálló életed elkezdéséhez. Nem árt ha keresel munkát (akár diákmunkát is suli mellett), hogy legyen tartalék pénzed. Innentől kezdve már magadra vagy utalva. Sok sikert!!

2014. aug. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!!
2014. aug. 1. 17:06
 9/17 anonim válasza:

Én nem ítélkezem. A te életed. A te döntésed.

Két dolgot viszont tarts szem előtt, ez egy helyzettől független jó tanács:

- az élet attól izgalmas, hogy a cselekedeteinknek vannak következményei, amikért mi vagyunk a felelősek

- az idő kerekét nem lehet visszaforgatni; ami megtörtént, azon már nem változtathatsz

2014. aug. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
A lakás tulajdonosai (ahová költözöl), biztosan aláírják a papírokat? Állandóra vagy ideiglenesen jelentkezel be? Ezeket nem árt tisztázni, és a helyedben a költözés előtt, amint betöltöd a 18-at elintézném az okmányirodát. Az okmányirodába kell adásvételi szerződés, vagy 3 hónapnál nem régebbi tulajdoni lap a lakás tulajdonosától!
2014. aug. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!