Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha nagyon elviselhetetlen a...

DamonSalvatore kérdése:

Ha nagyon elviselhetetlen a napi szinten beszűrődő zaj a játszótérről, van jogom szólni?

Figyelt kérdés

Lakóparkban lakom, 3 oldalról panellakások, az egyikben lakom én is a földszinten. Az én lakásom/paneltömböm előtt 5 méternyire van egy játszótér, ami régebben kicsit messzebb volt, csak átépítették. Játszótér lévén természetes, hogy gyerekekkel van tele minden nap minden pillanatban. A gond csak az, hogy vannak olyan notorius szülő-gyerek párosok, akik képtelenek a kultúrált viselkedésre/játszásra, így folyamat üvöltenek, sikítanak egyhuzamban (megjegyzem nem caak elvétve sikkantanak, ami a játékhoz tartozna), szülők is másodpercenként a gyerekeik nevét skandálják hihetetlen idegesítő hangon.


Ebből adódik a problémám, hogy képtelenség délelőtt vagy délután nyitott ablak mellett pihenni/aludni vagy csak élni, mert a beszűrődő hangok még az 5.1est is túlharsogják, mellesleg nem áll szándékomban nyáron megvonni magamtól a friss levegőt csak azért mert a zajt szigetelt ablakkal is nehéz tompítani. Tanulásról meg szó nem eshet, max este nyolc után, ami nem a legjobb időpont.


A kérdésem az lenne, hogy ebben az esetben van e jogom kiszólni, hogy az üvöltést valamilyen módon szűntessék meg, és az a gyerek játszon normálisan, ne csak a padon egyhelyben állva visítson mint egy banshee? Hivatkozva arra, hogy itt más lakna is, És nekem ne legyen kötelességem elviselni a felesleges üvöltést, ha ő a saját lakásában sem tűrné el? (tudom milyen egy játszótér, az alapzajjal semmi gond, de van ami nem tolerálható, mert ezzel alapjaiban véve az a szülő sincs tekintettel más életvitelére).


Válaszokat köszönöm.



2014. aug. 21. 19:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szerintem jogod az van szólni, mert az embereknek joga van megszólítani egy másikat és beszélgetést kezdeményezni, egyúttal jelezni, ha valami zavarja, de szerintem nem sok eredménye lenne mert egy városi játszótérre túl sok és sokféle ember jár és egy buddhista szerzetes türelme is kevés lenne mindegyikkel szót érteni, inkább csak az lenne hogy onnantól fogva nem kedvelnének.


Ráadásul a szülők elég jól összetartanak, egy oviba járnak a gyerekek ismerik egymást, beszélgetnek, mi 3 éve ugyanarra a játszótérre járunk. Egész idő alatt azon kellene rugózni a gyerekekkel, hogy csöndbe legyenek, de kinek van kedve hiszen amikor hazamennek a gyerekek megint csak az van, hogy legyenek csöndbe mert hát panel... egy idióta építmény... egész gyerekkorukban mégse lehetnek csöndbe, mert őrült magányos sorozatgyilkosokká válnak mire felnőnek.


Szerintem a gondod valójában az, hogy odébb került a játszótér ahogy írod is az elején. Elhibázott helyre tette az önkormányzat, nem jól mérték fel a körülményeket.


Én évekig a tanítóképző kollégiumával szemben laktam. Az a részeg tivornya éjjelente, ott meg aludni nem tudtam... inkább 20 játszótér... nem kívánom senkinek. A kollégiumot egy panel lakótelep házai közé tették, ugyanolyan panelba. Lehet ott se a diákok voltak rosszak, csak rossz helyre került a kollégium. Fogalmam sincs mért van ez így. Végül elköltöztünk egy csendes nyugodt helyre, itt semmi zaj nem zavar. A legközelebbi szomszéd 30m -re van :)

2014. aug. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nálunk játszótér+óvoda van közvetlenül a ház előtt, plusz nyáron állandó út-és épület felújítási munkálatok. Nekem is nagyon elegem van, de sajnos nem lehet mit tenni, én rossz helyre költöztem..
2014. aug. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
hát ja, na mindegy akkor. igaz, a szülőt kéne megnevelni mert az nem hajlandó szólni a gyerekére, hpa az már számára is elviselhetetlen.
2014. aug. 22. 12:47
 4/12 anonim ***** válasza:

mivel a lakásba nem üvöltözhet a gyerek, itt vezeti le az energiáját. bármit teszel is, senki sem marad csendben egy játszótéren, ez nem arról szól és ez nem a szülők hibája; a szülő pedig nem szó szerint a gyerek sarkában van. gondolom te is ilyen voltál gyerek korodban, bár erre már aligha emlékszel.az utca/játszótér pedig közhely.a játszóteret a gyerek pedig megfelelően használja akkor is ha áll és üvölt. Ő gyerek!!

máshova kell költöznöd, illetve panaszkodjál az önkormányzaton, hogy túl közel van a játszótér és zavarja a nyugalmadat. a városi lakótelep márcsak ilyen...minden egybe van zsúfolva.

2014. aug. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
hát azért nem mindenki ilyen, én sem voltam, de most nem ez a lényeg, inkább beleolvasok a jogtárba hátha van valami az önkormányzattal kapcsolatban, hiszen nem csak az én családomat zavarja. Köszönöm a válaszokat. mellesleg a panel előbb volt itt mint a játszótér, szóval nem én költöztem rossz helyre, csak gondolom nem számolt az önkormányzat sem a zajjal...
2014. aug. 23. 06:36
 6/12 anonim ***** válasza:

Én írtam hogy játszótér+óvoda+stb.

Tegnap este 8-9 között a gyerekek azzal "játszottak", hogy a sódert dobálták (mintha munkagép szórná a kavicsot)a játszótéren visítozva. Az egész környék zengett. Ma pedig órák óta füvet nyírnak géppel, pörgetve a motort, mintha autóverszenyre készülnének.

Konkrétan itt már csak csukott ablaknál lehetne nyugalom, pedig elvileg parkra néző lakás lenne..

Elegem van!!!!

2014. aug. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ja, és még hab a tortán, hogy az alattam lévő idős lakó szegény süket és nem egyszer volt, hogy hajnali 3-4 között üvöltött a tévéje, az egész ház az hallgathatta. A legjobb, amikor a teleshopot "nézi" (gondolom, vígan alszik) teljes hangerőn.
2014. aug. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
uh, ez valóban rosszabb mint hittem. akkor én már nem is mondtam semmit ...
2014. aug. 23. 20:51
 9/12 anonim ***** válasza:

Az még kimaradt, hogy közvetlenül a házunk mellett egy templom van. Vasárnap 9-12-ig félóránként harangoznak ezerrel, amit a pap kutyájának hangos vonyítása, ugatása kísér.:)

Az épületfelújítások szombaton is folynak a közelünkben.

Tegnap kénytelen voltam becsukni az ablakokat a fűnyító túráztatása miatt, mert úgy éreztem, nem állok jót magamért, ha ez folytatódik.

Ha tudam volna, hogy egy parkos, csendes lakás helyes egy élhetetetenül zajos körnnyéken lesz a lakás, biztosan máshová költözöm.

Sajnos ezt előre nem tudhattam..

Úgyogy marad a csukott ablak és a füldugó. Remek így élni..

2014. aug. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
hát most hogy lement a nyár, így már elfogadhatóbb a csukott ablakos megoldás amikor pihenni szeretnék... köszönöm a tapasztalatokat, hihetetlen mik vannak, belegondolni is rossz.
2014. szept. 1. 14:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!