Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hungarocell az ajtóra hangszig...

Hungarocell az ajtóra hangszigetel?

Figyelt kérdés
2 szobás a lakás, van egy ajtó a kettő között, amit nem használunk, de nagyon átjön a zaj (halk tv is pl.) Befalazni nem tudjuk, mert ez egy albérlet, vmi más megoldás kellene. Vannak hungarocell tábláink kb. 6-7 cm vastag, azt meg tudom oldani, h beszorítom az ajtóhoz, hogy teljesen elzárja és passzoljon oda. Szerintetek ez érne vmit?
2014. szept. 7. 14:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az nem jó.Egy hőszigetelő gyapot is többet ér.

Ezt sem szabad összenyomni,mert veszit a hang szigetelésből .Én is csak utólag tudtam meg ,nálunk is hasonló helyzet volt .

2014. szept. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Megoldható, ha az ajtókereten kívül ér véget a hungarocell fal.
2014. szept. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

túlnyúlna rajta. Vhogy így néz ki a szoba. Én abba a kis beugróba gondoltam, h faltól falig beszabnám:

[link]

2014. szept. 7. 16:10
 4/5 supra01 ***** válasza:

A zárt cellás habok hőszietelésre jók.

A nyitott cellások a hangszigetelők.

Magyarul az nem arra való.


Ami segíthet, ha minden rést letömítesz. Az ajtó falcokba vesztek öntapadós szigetelést, mint mait az ablakokhoz szoktak tenni.

az ajtó alatt sem maradhat rés! oda is tömni kell rongyokat. A lényeg ne legyen sehol rés ahol a hang átmegy.

Ami fontos, hogy az ajtó elé is lehet bármit tenni egyébként, legjobb lenne egy nagy darab szivacs, szőnyegek mindkét oldalon stb. Minél több réteg annál jobban szigetel.

2014. szept. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Persze a hungarocell jó lesz kívülre, de mögéje tegyél valami puhát hangszigetelőnek. Régi paplan, ilyesmi.
2014. szept. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!